להיות מלכה לא רק בפורים

השנה חברו יום האישה וחג פורים מה שהזכיר לי את הימים בהם לבשנו אני וחברותי שמלות בוהקות ,שמנו כתר על הראש שרביט ביד ואופס הפכנו למלכות ליום או יומיים כל מיני מלכות: מלכת הלבבות, מלכת הכוכבים, מלכת אסתר,…… זוכרות את ההרגשה של המלכה, תחושת היופי , הזוהר העוצמה והמיוחדות….

מאז חלפו שנים במהלכן התייחסותי לזוהר המלכה קבלה תפנית מעניינת…..

השנה חברו יום האישה וחג פורים מה שהזכיר לי את הימים בהם לבשנו אני וחברותי שמלות בוהקות ,שמנו כתר על הראש שרביט ביד ואופס הפכנו למלכות ליום או יומיים כל מיני מלכות: מלכת הלבבות, מלכת הכוכבים, מלכת אסתר,…… זוכרות את ההרגשה של המלכה, תחושת היופי , הזוהר העוצמה והמיוחדות….

מאז חלפו שנים במהלכן התייחסותי לזוהר המלכה קבלה תפנית מעניינת. גיליתי שבנשיות ישנה עוצמה אישית ,יכולות גדולות, תובנות וייחודיות שהמודעות אליהן תעניק לנו אפשרויות להעשיר את עולמנו הפנימי, לטפח ולהעצים את  התקשורת שלנו עם הסביבה, לקדם את הקריירה שלנו ובכלל ליצור שינוי משמעותי בהוויה שלנו.

הבנתי שעוצמה אינה כוחניות, ואינה במראה ,עוצמה הינה הדברים השוכנים בנו מעצם מה שהיננו והיכולת לזהות את הדברים האלה ולהעצים אותם.

כל זה קרה אחרי שבמהלך תקופה ארוכה בחיי הרגשתי שאני רוצה שמשהו השתנה. אז נראה לי טבעי לחפש  את השינויים בחוץ לעבוד עם מגזרים שונים, להוסיף תחומי עניין, בבית מצאתי עצמי מוקפת במשפחה חמה ואוהדת , חברים נאמנים ולמרות כל זאת לוותה אותי ההרגשה שהחיים עוברים לידי ואני לא המלכה של החיים שלי.

אני זוכרת ששאלתי את עצמי הרבה שאלות שתמציתן מה קורה כאן? מה אני צריכה לעשות? אני גם זוכרת איך נחתה עלי התובנה שאני צריכה לעשות שינוי מהותי להחליט על כיוון/ מסלול אחר ולהתחיל לפסוע בו. אשתף אתכם גם בכך שתחושת הפחד/ בלבול לא פסחה עלי עד שנפלה ההחלטה .

מאוחר יותר הבנתי שהמסלול שבחרתי הוא מסלול של העצמה אישית שלי ושל הסובבים אותי. הבנתי שהאושר שלי אינו טמון רק בתוצאות אלא גם בדרך להשגתן המלווה בלמידה ,גילויי התנסויות חדשות,סקרנות ואז רווח לי .המסע  בדרך שמחד לא מוכרת ומאידך מאתגרת ומעוררת את יצר ההרפתקנות שבי הזרים ועדיין מזרים את האדרנלין שבתוכי ומאפשר לי להיות המלכה של חיי.

אם גם אתן רוצות למלוך על ממלכת חייכן ואתן שואלות את עצמיכן מה עושים? קבלו את משלוח המנות שרקחתי עבורכן:

צעד ראשון  בררו עם עצמיכן איך הייתן רוצות שתראה המלכה שבתוככן? (שימו לב, התכוונתי לרוצות ולא צריכות)   התייחסו לערכים החשובים לכן, ליחס שלכן כלפי עצמיכן וליחס שלכן כלפי הסובבים אתכן , לרצונות שלכן, למקום של הרצונות שלכן והמימוש שלהם…..,למראה של המלכה , היציבה שלה, הכניסה שלה לחדר- מה היא משדרת מה היא מרגישה. איזו מלכה אתן רוצות להיות?

עכשיו אם אתן שואלות את עצמיכן מה עושים עם המידע שצברתן אני אגלה לכן זו בהחלט עבודה כאן השימוש בשרביט אינו מספיק.

אמרנו מלכה לתמיד ולא רק לפורים אתן צריכות לקבל החלטה שאתן הולכות על זה להיות מוכנות לדרך של התנסויות ,גילויים והרבה למידה להבין שהדברים החסרים בחיינו הינם ברי השגה כאשר מחליטים ומחויבים לתהליך.

אם החלטתם שאתן רוצות ומוכנות אתן מוזמנות לצאת לדרך:

  • זהו תחום שאתן רוצות לחולל בו שינוי.
  • בדקו מה אתן מוכנות לעשות לשינוי ומה אתן עדיין אינכן מוכנות לעשות, האם אתן מוכנות לקבל יעוץ או ליווי  מקצועי ,  או שאתן מעדיפות לצעוד לבד בשלב הזה
  • בחרו דבר אחד להתמקד בו השבוע וקדימה לעבודה
  • בשבוע הבא בחרו דבר נוסף וכך בשבועות הבאים,

פורים יחלוף אבל זוכרות – להיות מלכה לא רק בפורים זו הבחירה שלכם

מאחלת לכם הצלחה ,

יום האישה וחג פורים שמח

אשמח אם תשתפו אותי בחוויות

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים