להיות אמא אפקטיבית

וילה ויט, נטע דורון
וילה ויט – להתחבר לנערות דרך עולם התוכן שלהן.צילום: נטע דורון

 
וילה ויט 2,נטע דורון
חוויות נעורים ראשונות – קונספט ויט. חדר בוילה ויט. צילום: נטע דורון

השבוע התארחתי בוילה ויט, מרכז הפעילות הקייצי של המותג ויט בחיבור שלו לנערות. הזדמנות פז הייתה לי להקשיב להרצאתה של אנאבלה שקד, מרצה ותיקה בארץ ובחו"ל בהדרכת הורים שהייתה מרצה אורחת באירוע. שמחתי מאוד שהקשבתי לחברתי הבלוגרית מרינה גולדשטיין והגעתי. אני מודה שהמחשבה שלי בהקשר של מדריכי הורים היא לרוב,
"מה כבר יש למדריך הורים לחדש לאמא ותיקה?", אז הנה, חידשו לי.
כמה מלים על ה SETTING: וילה ויט ממוקמת בהרצליה פיתוח. הוילה פותחת את שעריה לזמן מוגבל של שלושה שבועות בקיץ לנערות. זאת כבר מסורת של מספר שנים שהנערות מצפות לה מאוד. מדובר בסיפור הצלחה.
באותו שבוע ממש, ימים מספר לפני שאני הייתי בוילה, בילתה בתי בת ה 12 שם. סדנת סטיילינג, פינוקי משיחת לקים, ארוחת צהריים פיצה לצד הבריכה, טבילה נעימה בבריכה והרצאה על הסרת שיער, מפגש עם הסלב מרב פלדמן (מודה שלא מכירה אותה) ומתנות חמודות בסוף. הילדה וחברתה חזרו עם חוויה מחוייכת הביתה.
המותג עובד על קשר עם הנערות, ולא בהכרח על מנת לדסקס רק ענייני הסרת שיער, אלא כדי לפתח אצלן בטחון אישי ולגעת תוך כך בכל נושא החוויות הראשונות שהן חוות.
זוהי גישה רעננה למדי, ולא מובנת מאליה, כשמותג מבקש לקדם את האג'נדה העסקית שלו בעקיפין וברגישות ועל כך שאפו לויט.
ובאשר לאמהות שבינינו
תהיתי והסתקרנתי מה הכוונה של שקד במונח "אמא אפקטיבית". לרגע שאלתי עצמי, האם מדובר כאן בהחזר השקעה? זה נשמע מושג שנלקח מהגזרה הפיננסית או השיווקית בכלל..קצת מגוחך..
ככל שירדה לפרטים והסבירה מהי אמא אפקטיבית מצאתי שאני מתחברת לנושא והוא נשמע מאוד הגיוני.
אפקטיביות – כי הזמן שלנו מוגבל ולא כדאי להשקיע אותו בהתנגחויות ואינטראקציות "לוחמניות" עם המתבגרת שלנו
אפקטיבית – כי מה שבאמת חשוב לנו הוא להעצים,לחזק, ולעודד !
אפקטיבית – כי התקשורת שאנו מנהלים יש לה חשיבות על, וחייבים להימנע מתקשורת שיפוטית
אז מה לקחתי איתי מההרצאה? ברור שהזמן שאנו משקיעים בילדות שלנו חשוב, אבל לא פחות חשוב הוא איך ומה עושים איתו. ולפיכך, כדי לטייב את ההורות שלנו (אפשר להגיד דבר כזה??) כדאי לשים לב לניואנסים הכי דקים בהם אנחנו מדברים אליהן, לשאוף ולפעול בנושא של יצירת אווירה של תקשורת פתוחה, וזאת על מנת לייצר אווירה נוחה ונעימה שתזמין שיתוף מצדם לדברים האינטימיים ביותר בחייהם (נו, כמה שיותר קרוב לכך).
יד על הלב, הרי אם הם לא ילמדו מאיתנו הם ילמדו ממישהו אחר. אז מיותר לציין ששאיפת, שלא לומר פסגת החלומות, של ההורה למתבגר הממוצע היא:
שיבוא להתייעץ איתי על כל דבר ולא יקרא באינטרנט או ישאל איזה חבר שמבין בזה בדיוק כמוהו…
"אני חושבת שאני עושה עבודה לא רעה", הרשיתי לומר לעצמי בסוף הערב, כי במרבית הדוגמאות שאנאבלה מצאתי ממש את עצמי.
וכך הסתיים לו ערב קסום בוילה נעימה, איש שם בהרצליה פיתוח.
 
 
 

Netta Doron
בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ netdor@gmail.com