להיוולד מחדש

בחורה עם מחשב נייד
הוא עומד מאחורי הדלת ואני לא פותחת. לא רוצה עדיין לקבל אותו. קבענו עוד כמה ימים, יש לי עוד כמה סידורים לעשות עד שנתראה.
הוא דופק בחוזקה ואני אומרת לו "למה הקדמת? יש עוד שבועיים", והוא עונה "את כבר מוכנה".
אני לא מוכנה, אני יודעת את זה. עוד לא הספקתי הרבה דברים שתכננתי. רציתי להיות יפה בשבילו, לקבל אותו עם חיוך רחב ולומר לו "בוא חמוד, חבר חדש שלי, אפשר להמשיך קדימה". אבל הוא בשלו, אין לו סבלנות. הוא מכיר רק משברים ועכשיו הוא מוכן לגדול מכולם. אולי בגלל זה הוא בא קצת לפני הזמן…
הוא כנראה לא זוכר שנפגשנו כבר לפני כמה שנים, היה לו קשה איתי כבר אז והוא החליט לצאת לנוח, עד שאחזור קצת לשפיותי.
הוא לא מבין כמה שנים אני כבר מתכוננת בשבילו. התחלתי לעשות ספורט, לאכול נכון, להתלבש יפה כדי שאהיה מוכנה.
בפעם האחרונה שנפגשנו, הוא אמר לי, שאני צריכה לדאוג לעצמי. "כל הזמן את דואגת לכולם, הגיע הזמן לדאוג לעצמך". קצת הקשבתי לו, לא הרבה.
לא הבנתי מה הוא רוצה ממני עם כל הדיבורים האלה, אבל לאט לאט נפל האסימון. חשבתי שאולי הוא צודק, אז התחלתי לאהוב את עצמי יותר וזה אפילו הצליח. עשיתי דברים שאני יותר אוהבת, החלטתי לחייך לכולם, שמחתי שאני מצליחה לעמוד ביעדים קטנים שהצבתי לעצמי והרגשתי שזהו, אני מוכנה לעולם ויכולה להסתדר בו מעולה. דווקא אז הוא הלך… רציתי שיראה אותי, איך אני שמחה וטוב לי, אבל כנראה הוא אוהב לבוא במשברים, לזמן קצר, ולצאת מהם כשמתחיל כל הכיף. הוא בטח הרגיש שאני קצת מתדרדרת, אז הגיע מוקדם.
גיל 40 שלי, תחכה עוד קצת, אני דווקא בסדר. קצת חוששת ממך, אבל אם תיתן לי יד, אני בטוחה שנצליח להתחבב אחת על השני.
מיקה
מיקה אפלבאום
אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, אתרים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה והשילוב שלה עם מיינדפולנס הוא חיבור מנצח בעיניי.