להודות על מה שיש, כי בוערת בי אש

אחרי 20 שנות תרגום מקצועי לשפת הסימנים, MA בחינוך מיוחד ותזה, עם התמחות בהנגשת מוזיקה וידע אקדמי. אני מבינה שהעסק שלי בחר בי

העסק שלי ואני

הי, אני מילי נווה. בת 40, אמא לאמה שי (12) וליבי רן (9.5). מלווה תהליכי שינוי, זמרת, מתורגמנית לשפת הסימנים ויזמת בתחום הוולביאינג. גם וגם, סיפור של אישה ועסק אבולוציוניים.

 איך הכל התחיל?

בעסק שלי אני מנגישה בשפת הסימנים אירועי מוזיקה, טקסים והרצאות כמסר של סובלנות והכלה. מלמדת הורים ופעוטות שומעים תקשורת שמחברת ומאפשרת קשר עמוק. מרצה ומעבירה סדנאות תקשורת MDC שמאפשרות מיומנויות הבעה אנושיות במבנה משוכלל. מלווה שינוי וצמיחה במפגשים 1:1 למי שמבקשים להתחבר אל שפת הסימנים של ליבם.

הקמתי את העסק כדי לאפשר הנגשה קשובה ורגישה ולחבר חרשים לידע אקדמי ולמוזיקה. כשנולדו ילדיי, מצאתי עולם מופלא של תקשורת משמעותית עם פעוטות ושל שירים מסומנים שמעמיקים את הקשר שלנו עם עצמנו ואל העולם. אך כבר שנים אני מבינה שזה מעבר להנגשה. כאשר ראיתי את התעללויות בתינוקות חסרי ישע בגנים הבנתי שאני מלמדת הורים ופעוטות שומעים תקשורת שמחברת ומאפשרת קשר עמוק ואפילו מניעה של התעללות וכאב תוך לימוד, חיבור והבעה עם המוזיקה. העסק שלי ואני עוברים  תהליכים של שינוי, העמקה פנימית שמגיבה אל העולם שבחוץ, מתוכה מגיעה צמיחה והתהוות.

בוערת בי אש 1

צילום: דניאל ביבאס

הורים לתינוקות ופעוטות שעוד לא התחילו לדבר מעידים שהקושי המרכזי הוא חוסר בתקשורת, שהם לא מבינים למה התינוק בעצם בוכה. כמה פעמים אמרתם לעצמכם, אם הוא רק היה יכול להגיד לי מה הוא רוצה, מה כואב לו, החיים שלי היו נראים  אחרת. מאז שהפכתי לאמא לפני 12 שנים, למדתי, בדומה למה שקראתי עד אז במחקרים, כמה תקשורת של סימנים אכן מחברת בין הורים לתינוקות ופעוטות. הבשורה שלי היא שיטת תקשורת בין הורים לילדים, של הקשבה לצרכים של ההורה והילד בשילוב שירים מקוריים ועידוד יצירתיות. תקשורת חדשה שנקראת "סימן שאוהבים” Love Signs.

בוערת בי אש 2

צילום: דניאל ביבאס

באוגוסט האחרון הנגשתי את מחאת ההורים בכיכר, התרגום הקשה ביותר שעשיתי בכל 20 שנות עבודתי עם אוכלוסיית החרשים. עלה שם כאב תהומי של הורים המומים ורוע שקשה לתפוס. ברגע שעמדה שם אמא, ממובילות המאבק, שסיפרה שהילד סימן לה, לשאלתה, שהגננת היא זו שהחטיפה לו את הסטירה המצלצלת ולכן הלחי שלו אדומה הבנתי שמה שאני עושה אינו מותרות. הוא פשוט הכרח. בעידן שבו צצים חדשות לבקרים סיפורי זוועה על מסגרות חינוך, אנחנו יכולים לקחת את המושכות לידינו, תרתי משמע ולאפשר לתינוקות שלנו להרגיש בטוחים וגם לנו, כשאנחנו שמים אותם בגן כשהדלת נסגרת ואנחנו ממשיכים אל יום העבודה. Love signs היא שפה בינלאומית של סימנים המאפשרת לנו כהורים, כמשפחה מורחבת וכמטפלים לחוות את הקסם בלהבין את מי שעדיין לא יודע לדבר בקול. להיות שותפים למה שעובר על התינוק שלנו ולתת לו בסיס איתן להביע את עצמו.

ככל שאני מתפתחת אני מגלה אפשרויות העמקה נוספות ונתינה שלי מהעסק. בשנים האחרונות מגיעים אלי יותר ויותר אנשים שרוצים לגלות את שפת הסימנים של ליבם, ואני מלווה אותם בתהליכי שינוי וצמיחה במפגשים 1:1 שחושפים את התשוקה שלהם ליצירה בעולמם. הפרק הזה באבולוציה שלי ושל העסק שלי ומתחיל להיכתב. Stay Tuned.

הרשמה לקבוצת אמהות ותינוקות בזכרון יעקב דצמבר 2019

בוערת בי אש 3צילום: דניאל ביבאס