להאיר את היום עם צהוב

צהוב הוא צבע שמשדר אופטימיות מתפרצת ומאיר באושר את סביבתו. הוא נחשב לצבע ה"שמח" ביותר.

צהוב הוא הצבע שהכי מאיר

צהוב הוא צבע שמשדר אופטימיות מתפרצת ומאיר באושר את סביבתו. הוא נחשב לצבע ה"שמח" ביותר.

סמיילי - שמח וצהוב

צבע מלא אנרגיה ומעורר מחשבות יצירתיות, לא בכדי משתמשים בו כסימבול לניצוץ של רעיונות. מבין תכונותיו ידוע יכולתו להפעיל את הזיכרון ואת מערכת העצבים, הוא מגרה תהליכים נפשיים ומעודד תקשורת.

כדי מאוד להשתמש בו על גווניו השונים, במשרדים וחדרי יצירה.

צהוב מעורר את הזיכרון, רעיונות ויצירתיות

הצבע הצהוב הוא צבעה של צ'אקרת מקלעת השמש, זו שקשורה: לקיבה, לכבד, לעור ולמערכת השרירים כשצ'אקרה זו פתוחה היא מסייעת להעצים את כוחונו האישי, לגרום לנו להפוך חלומות למציאות.

נראה כי רק בתרבות הסינית עושים עמו חסד – מקשרים אותו ישירות לחמשת האלמנטים וארבעת העונות. בפרק הזמן בה שלטו שושלת מינג עד צ'אנג  הוא נחשב לצבע הקיסרות וכבר אז יוחסו לו (לצבע) יכולות של זירוז של רעיונות- בשל כמות ההמצאות שהתרחשה בתקופתם של קייסרים אילו.

לעומת זאת השפה העברית עושה לצהוב "עוול" והוא מאוזכר רבות בהקשר של שנאה. בנצרות הוא מאוזכר כצבע הבצע (greed).

הצהוב הוא  אחד משלושת צבעי הייסוד (אדום, כחול וצהוב) ובעל אורך הגל הקצר ביותר מבין הצבעים החמים (צהוב, כתום ואדום), אולי זו הסיבה שהעיין קולטת אותו במהירות והוא "מרגיש" ונחשב צבע נועז.

הצבע המשלים  (ערבוב של שני צבעי הייסוד האחרים נותנים את הצבע המשלים) לו הוא הצבע הסגול, בעיני שילוב זה מרשים במיוחד כאשר הצהוב מקבל את גווני הזהב שלו. שניהם הם צבעי מלכות אולטימטיביים.

שילוב של זהב וסגול מעניק נופך מלכותי

באנגליה הוא הצבע הנמכר ביותר. האנגלים אינם נרתעים להשתמש בצבע בכל חלקי הבית ובגווני העזים כתחליף לשמש כנראה. הנה מספר דוגמאות לעיצובים בצהוב שנעשו באנגליה, באופן מסורתי ומודרני.

 סלון בסגנון מסורתי בגווני צהוב נועזים

סלון בסגנן מודני בגווני צהוב שקטים

מטבח כפרי על רקע צהוב חרדלי

בארה"ב זהו  צבעם של המוניות, מאחר והוא צבע ש"תופס" את העיין – כדי ש"נתפוס" מונית מהר.

מוניות בניו יורק

נראה כי צהוב הוא ה"עיפרון הכי מחודד" בשוק. שאלתם את עצמכם פעם מדוע מרבית העפרונות צבעם "צהוב". אולי כדי לעורר בנו רעיונות תוך כדי כתיבה, אולי כדי שנהייה שמחים יותר.

מדוע העפרונות ברובם צבועים בצהוב?

 אז שיהיה שבוע מקסים ושאף אחד לא יוציא לכם כרטיס צהוב.

מירב דמרי עבדה
מירב דמרי-עבדה מרצה ומתמחה בעולם הצבע ובעיצוב ותכנון משרדים. מייעצת ומלווה פרוייקטים בשיפוץ / בנייה במגזר העיסקי והפרטי. בואו להציץ לעולם הצבע המרתק והמופלא. בואו להשתעשע בצבעים. לגלות את הסודות לשילוב צבעים.תצטרפו יהיה צבעוני !!! מוסיפה צבע לחיים במגוון רבדים ביצירתיות מעשית.