לגעת בחלונות הגבוהים

כשטכנופובית מהקבצה גימל מהזן הנחות ביותר פוגשת את פסגת הטכנולוגיה, או איך השתלטתי בקלילות על Windows החדש (8.1) ושרדתי כדי לספר.

הקדמה: וידוי

קוראים לי גלית ואני לקסיטכנופובית. לקסי מה? מה ששמעתם: לקסיטכנופובית, הגרסה הקיצונית של הטכנופוביה, המתוארת בספרות המקצועית כ"חרדה מגורמים טכנולוגיים כמו גם מהלקסיקון המקצועי שלהם" (סתם המצאתי. אל תחפשו בוויקיפדיה). ת'כלס זה אומר שכל מפגש שלי עם מכשירים ומושגים טכניים מוציא אותי מאוד מאוד לא מגניבה. את הדיאגנוזה של עצמי ערכתי לאחר שהשבתי ב"כן" גורף לכל השאלות בשאלון דיכוטומי כמותי שלהלן:

1. האם כשאת שומעת את המילה "ראוטר" את נתקפת זיעה קרה?

2. כששואלים אותך כמה ג'יגה יש לך במכשיר, האם את מרגישה לחצים בחזה?

3. כשמתקשרים אליך מחברת החשמל ומבקשים ממך לקרוא מונה, האם את מחפשת אותו בתוך ספר אמנות אימפרסיוניסטית?

4.  כשנציג נטוויז'ן מנסה להסביר לך שאי אפשר להמיר פופ לטאבלט, האם את מרגישה בעיקר סתומה עם קבלות?

פרק א': עשיתי חלונות במייקרוסופט

לכן, כשהזדמן לי להתנסות בטאבלט חתיך ודנדש בגרסת Windows החדש (8.1) אמרתי לעצמי וואלה, הנה הזדמנות לנסות להיגמל מהחרדות, לעשות תיקון ולהפוך להיות טכנופרנדלית, נונשלנטית ומגניבה (ואם אפשר להגדיל בשקל תשעים ל75 C אז בכלל).

יה רייט, ירה לעברי עצמי, ואני רוצה להיות ראש הממשלה. אין מצב שתצליחי לעשות את זה לבד. תכלס, עצמי צדק: הייתי צריכה שמישהו יחזיק לי את היד, יריע לי כשאני מצליחה להיכנס עם שם וסיסמה, וינחם כשאני לוחצת אנטר ולא קורה כלום. קיצר, הייתי זקוקה לסייעת להקבצה גימל.

מייקרוסופט לא נשארו חייבים: הזמינו אותי למשרדים, פתחו לי שולחן, הסבירו לי שלב אחר שלב על נפלאות Windows החדש (8.1) ואם לא די בכך, הצמידו לי ארבעה גברברים חסונים מהתמיכה הטכנית שבקונסטלציה אחרת היו יכולים גם להיות להקת בנים הורסת באקס פקטור.

נותרנו רק שנינו, Windows ואני. מה עכשיו, שאלתי את עצמי בחצי יאוש,  בידיים רועדות התחלתי לדפדף, וראו זה פלא, שומדבר לא נכבה או התקלקל. הכי פחדתי לקבל הודעה סתומה בסגנון "there was a problem trying to connect to wtf, please try again or contact technical support"  אבל הללויה, לא דובים ולא פרובלם.

פרק ב': להתרגל לאצבע אלוהים

נכון שתמיד אומרים לנו שאסור לגעת, וזה תמיד עושה חשק לעשות דווקא? אז  Windows החדש עושה לנו דווקא ומשווע שניגע בטאבלט, בנגיעה אחת רכה באצבע, מלמעלה למטה, מלמטה למעלה, ולפעמים מימין לשמאל, כדי לפתוח ולסגור את החלונות. מכיוון שלא עשו אותי באצבע, הייתי קצת היסטרית וחיפשתי את העכבר, אבל אחרי כמה תרגולים מצאה חן בעיני השיטה, שמזכירה קצת את רני רהב בכוכב הבא, רק בלי עודפי השומן והדיקציה המעצבנת.

פרק ג': שמחת בית השואבה בניחוח בצל

מרוצה מהתקדמותי בתחום הטכנולוגי, החלטתי לאתגר את עצמי ובהחלטה של הרגע הזמנתי חברים לארוחה. דפדפתי במתכונים באפליקציית האוכל והחלטתי: מרק בצל. בזה אין בי פחד! קילפתי 15 בצלים, לא בכיתי יותר מדי והכל התקדם ברמת התקתוק. אבל אני הקבצה גימל גם בסבלנות. עכשיו דמיינו לעצמכם מה קורה כשטיפוס חסר סבלנות כמוני דוחף לתוך טוחן אשפה קטן את כל הקליפות מ15 הבצלים ולוחץ על מתג ההפעלה. ב ד י ו ק.

אחרי הצפת המטבח שלי במי-קולון בניחוח בצל, ישבתי מול הבצלים ששכבו בתוך קערה כאבן שאין לה הופכין וחיכיתי בעונש עד שהספונג'ה תתייבש. סססססעמק. ואז אמרתי לעצמי שאם כבר עונש, אז לפחות שאהיה בחברה טובה. הרמתי אצבע להנחתה לפייס, פרסתי את הבצלים, והייאוש נעשה יותר נוח.

פרק ד': המושלים בסווינג אצלי במטבח

המרק כבר התבשל. ידעתי שהוא הולך לצאת פצצה. כשאני גאה בעצמי אני חייבת לרקוד בבית. אז הזמנתי את מארק (קנופלר) לעזור לי עם הסלט. עליתי לבמה עם החסה, הפטריות והקליפס בשיער ודפקתי את שואו של הלייף, שהשכיח ממני את משבר טוחן האשפה ועזר לי לדפדף הלאה. אין כמו אוכל ורוקנרול לשמח לבב פובית.

פרק ה: זמן איכות מתחת לפוך

ארוחות הביחד האלה תמיד עושות אותי אסירת תודה. שמחה וטובת לב עליתי למעלה. ואז בא הגור הקטן וביקש להתכרבל. חולה על זה. אמא אפשר משחק? בטח מתוק. דפדף ותבחר לך משהו. ילדים לא מפחדים מטכנולוגיה. ישר מבינים איך הכל עובד. אז שיחקנו איקס עיגול, ציירנו ציורים ונרדמנו בחיבוק. עוד יום.

סוף דבר:

קוראים לי גלית ואני קצת פחות לקסיטכנופובית. שירו איתי ניצנים! ווי לאב יו גלית.

[youtube 8Pa9x9fZBtY nolink]

אפליקציות:

בישול: http://apps.microsoft.com/windows/he-il/app/fa01a69f-eb9f-4f1c-a83c-5344200dc045

ציור: http://windows.microsoft.com/he-il/windows/search#q=Vingerverf&s=Store

איקס עיגול: http://apps.microsoft.com/windows/he-il/app/3ca56974-0862-4609-a433-8ff1ddb28b63

רוצים ללמוד על אודות  ה-Windows החדש? הכנסו

לרכישת ה-Windows החדש לחצו כאן