לבשל עם התנך

יצאתי לנאות קדומים לבשל כמו בתנך. ויש גם מתכון של פעם!

כשהוזמנתי לסיור היכרות וסדנת בישול בטבע, לקח לי קצת זמן להחליט. אני אוהבת טבע ומטיילת יחסית הרבה, אבל נורא חם עכשיו, וחוץ מזה מה לי ולבישול תנכי? בכל זאת, החלטתי לנסות.
אז באחר הצהריים אחד קיצי של סוף חודש יולי, עזבתי הכל ונסעתי לנאות קדומים. כל כך נהניתי, שחזרתי להמליץ ושכחתי שבכלל התלבטתי לגבי זה.
P1120656

לבשל כמו בתנך

ד"ר טובה דיקשטיין היא מומחית בתחום הבישול התנכי.  הדוקטורט שלה הוא בתחום מחקר האוכל בתקופת התנך והיא מתמחה בשולחן האוכל הארץ ישראלי בתקופת המקרא, בית שני, המשנה והתלמוד.

מה זה בעצם אומר? טובה חוקרת את התחום כבר שנים , מפתחת מתכונים ומלמדת דרכים חדשות להכיר את  מה שהיה פה פעם בצלחת. החל מספטמבר ייפתח קורס מסע שורשים החושף את מסתורי האוכל הארץ ישראלי הקדום, בפארק נאות קדומים.

כאן טובה מסבירה לנו בפתח המפגש, בסוכת הגפן-תאנה-רימון:
[youtube QbYiQf086SM]

הקורס הוא לא רק לימודי אלא גם מאוד מעשי. זאת אומרת, אתם אלו שמכינים לעצמכם את האוכל. או בקיצור: תאכלו את מה שתבשלו! גם את היין…

P1120674

בקורס תוכל ללמוד מתכונים היישר מן התנך, תכירו טכניקות בישול קדומות, תלמדו איך להתאים צמחים שונים למאכלים שונים וגם לטיפול בבעיות שונות, ועוד.

 מה בישלנו?

טיילנו קצת בשטח, למדנו על צמחים, ואז יצאנו למשימה: התחלקנו לקבוצות וקיבלנו חוברת מתכונים מתוכה יכולנו לבחור מה להכין. התלבטנו בין: כדורי תמרים, קונדיטון (יין מתוק מתובל),  מאכלי דגן קדומים כמו רקיקים, חביתים וניקודים, גיבון גבינה משרף תאנה, ממרח פול ועוד.
תראו איך מכינים גבינה בשטח (שרף התאנים מסייע לגיבוש הנוזלים)
P1120662-COLLAGE
הקבוצה שלי בחרה להכין חביתים. איך עושים את זה? הנה השלב הראשון
[youtube vVIBWv9Y2nA]
תמצית המתכון:
מערבבים קמח דורום עם כמות כפולה של מים ומבשלים על אש בינונית. אחרי כשבע דקות מורידים מהאש, משטחים על כלי הגשה ומחכים שיתקרר מעט ויתמצק. לאחר מכן חותכים לריבועים, ומטגנים בשמן זית. כשיוצא מהמחבת יוצקים דבש, וזהו. אוכלים. טעים בטירוף.
P1120672-COLLAGE

מה עוד צריך לדעת?

המפגשים כוללים סיור מודרך בשטחי הפארק, בכל פעם לאזור אחר בהתאם לעונות השנה.

כל מפגש מסתיים בהכנת ארוחה משותפת בשטח הכוללת חומרים שלוקטו במהלך המפגש, על פי הטכניקות שנלמדו באותו יום. בסיום כל מפגש תקבלו חוברת מתכונים מפורטת.

 הקורס מתקיים בימי שישי, אחת לחודש, במשך 10 מפגשים בשעות 9:00-12:30.  ניתן להירשם לקורס מלא או למפגשים בודדים על פי בחירה. השתתפות מגיל 18 ומעלה.
עלות הקורס המלא : 1200 שקלים למשתתף (כולל ציוד וחומרי גלם)
אין חובה להשתתף בקורס כולו וניתן גם להצטרף למפגש בודד (עלות מפגש בודד: 140 ₪ למשתתף)
למידע נוסף והרשמה: 08-9770758 או במייל: reut@neot-kedumim.org.il