לבן בוהק!

על טיול בת מצווה, אם ובת, שלימד את שתינו הרבה דברים וגם לעשות סקי ועל הספר 'עונת החתונות' שלקחתי איתי ,תרם גם הוא להנאה – בקיצור קבלו מגוון רעיונות לחופשה בלבן

snowבתחילת אפריל יצאתי עם בתי בת ה-12 לשבוע סקי. הרבה שנים רציתי להתנסות בספורט הזה אבל לא היה לי ממש עם מי. בן הזוג שלי ממש לא בעניין ובאופן מפתיע גם החברות שלי. כך מצאתי את עצמי בגיל מופלג יחסית בקבוצת המתחילים של הספורט הלבן. כשהחלה להתקרב שנת הבת מצווה, ניסיתי להעלות בפניי בתי את הרעיון. חשבתי שילדה ספורטיבית כמוהה ודאי תתלהב, אבל היא ממש לא ידעה מה זה ולא שמעה על טיול בת מצווש כזה. היו לה רעיונות משלה, בעיקר על קניות. לקח לי קצת זמן לשכנע אבל בסוף יצאנו לדרך. מכיוון שזו הייתה הפעם הראשונה גם שלי וגם שלה, לקחתי מעין חבילת סקי שכללה גם השכרת ציוד והדרכה (בדיעבד זה לא היה ממש הכרחי אפילו לא לפעם ראשונה), יצאנו לפאסו טונלה שבדולמיטים האיטלקיים. היתרון באתר הזה שיש בו קרחון והוא באמת גבוה, כך שיש בו שלג גם באפריל. מזג האויר בהחלט שיחק לטובתינו ורוב הימים היה ממש נעים ולא קפוא, אבל אין ספק שבעונה שהשלג בשיאו יהיה נעים יותר לגלוש בכל מסלול, כי השלג נערם ונעים אפילו ליפול עליו ויש פחות קרח, זה ה-בעיה . טוב, לומדים.

רחל הזנפלד עושה סקיבתמונה שתינו עם המדריך שלנו ג'יאני, איטלקי מקסים, בעל סבלנות של פיל, שהדריך גם את הפחדניות ביותר בסבלנות אין קץ. ואם כבר שאלתם, אנחנו לא היינו הפחדניות ביותר ועלמה, בתי, בטח שלא ולכן היא גם עברה לקבוצה יותר מתקדמת ממני באיזשהו שלב. גיליתי שבאמת הבעיה העיקרית היא פחד, ככל שאנחנו יותר בוגרים, אנחנו, בדרך כלל, מפחדים יותר. ילדים ובני נוער לומדים יותר מהר, לא רק בגלל קליטה מהירה וגוף צעיר אלא גם בגלל שהם חשים הנאה מהאדרנלין והפחד ממש לא משחק אצלם תפקיד, בהכללה , כמובן.  זו גם הסיבה שאני אמליץ לכם שאם אתם מעוניינים להתנסות בספורט הזה השתדלו לעשות זאת בהקדם ואל תחכו יותר מדי. הדבר הכי מדהים זה לראות ילדים קטנים מחליקים, וכיום יש קייטנות סקי גם עם מדריכים ישראליים לגילאים ממש צעירים. בכל מקרה, בשלב מסוים אני נשארתי בקבוצת האמהות הפחדניות ועלמה הצטרפה לקבוצה של המתחילים שהתקדמו. שתינו נהנינו מאוד אבל אין ספק שהעובדה שלא שלטתי בספורט הזה, איפשרה לי פחות לעוף איתה על המסלולים בצורה חופשית, ויש הרבה זמן לעשות את זה לפני ואחרי השיעורים. דבר שהתאפשר להורים שזו לא הייתה הפעם הראשונה שלהם.

עם כל הקשיים של סחיבת הציוד והנפילות שלי על התחת ועוד אי אילו מכשולים, מאוד נהננו מהשבוע הזה ואנחנו בהחלט שוקלות להפוך את זה לקטע שלנו. רציתי רק לציין, בפני מי שחושבת על טיול כזה, עם ילד או ילדה, שצריך לקחת בחשבון שמעליות הסקי נסגרות בחמש אחה"צ פלוס, מינוס ומאז אתם בעצם צריכים למצוא עיסוק אחר וזה לא כל כך פשוט בעיירת סקי ועוד מחוץ לעונה. לכן, אם בכל זאת הולכים על חבילה, כדאי לברר אם יש ילדי בת מצווה נוספים ובאיזה מלון הם מתאכסנים, זה קטע חברתי, שקצת פספסנו כי במלון שלנו דווקא היו ילדים יותר בוגרים.

עונת החתונות

ממש לפני הנסיעה שלחה לי אורנה לנדאו מכנרת זמורה – ביתן את הספר עונה החתונות וכתבה שזה ספר החופשה האולטימטיבי, אז מי אני שאתווכח. הכנסתי גם אותו למזוודה ואני מודיעה לכם שהיא צדקה, ספר בנות על רומנטיקה וחתונות, עלילה די צפויה אך בכל זאת מקורית ועם כמה הפתעות בדרך ורכילות על האלפיון העליון האמריקאי ומנהגיו.  בקיצור, הוא בהחלט התאים ללבן של השלג ולאוירה החופשה.

אם אתם מחפשים חופשה שהיא גם ספורטיבית , מאוד לא ישראלית ( אפילו שהיו המוני ישראלים, הם היו הכי נחמדים ומנומסים שם, כן, כן) עם נוף משגע ושלל חויות, בהחלט בהחלט מומלץ. כן, גם למי שממש לא אלופה אולימפית (אז מחליקים לאט, למה מי מת?) תוסיפו לזה ספר קליל על חתונות לבנות וילדה עם סים בלי הגבלת שיחות וההנאה מובטחת.  ואני וקראת מפה למי  שנדלקה על הרעיון ורוצה להתייעץ איתי, בהחלט מוזמנות.