לבושים להצלחה – טיפים בלבוש עסקי

מי מהאנשים בתמונה של הגראנד סנטרל בניו יורק לבוש להצלחה? על כך אתם מוזמנים להיכנס ולקרוא.

FB_IMG_1496813485876~3

הרושם הראשוני נקבע בשניות הראשונות במפגש, ומאחר והשניות הראשונות האלו הן אלו שקובעות עלינו דעה, חשוב ליצור אותו נכונה. מכאן, ברורה חשיבותו של המסר הבלתי-מילולי לתדמיתנו, ומשמעותם של הבגדים שאנחנו לובשים. ולכן, יש לתעל את הסטיגמות הקיימות אצלנו לטובת יצירת רושם ראשוני נכון.

הלבוש שלנו הוא הדרך הראשונית שלנו לתקשר עם אנשים. זה יכול להיות בפגישת עבודה עם לקוחות/ ספקים, בראיון עבודה, עם עמיתים חדשים בעבודה או במפגשים אחרים שאינם קשורים לעבודה שאנחנו רוצים ליצור בהם רושם מסויים.

חשוב לדעת, שישנם קודים ללבוש עסקי. למשל :שחור ולבן מייצגים אנשים העוסקים בעריכת דין או מלצרות ,ולא יתאימו למפגש בתחומי עסקים אחרים. הצבע האדום הוא הכרזת כוח ועוצמה ,ואינו מתאים לראיונות עבודה. צבעים נשיים כורוד וכתום לא יתאימו לזירת העסקים,ומתאימים יותר לאנשים העוסקים במקצועות חופשיים. תכלת נמצא כצבע התקשורתי ביותר בסקאלת הצבעים (ולכן בא לידי ביטוי בעיקר במדים של אנשי שירות שונים) ומומלץ ביותר כחלק עליון .
גם לתפקיד שלנו בחברה ולשאיפות המקצועיות שלנו, יש משקל בבחירת הלבוש שלנו. למשל, לא נלבש חליפה בתפקיד הדורש עבודה פיזית . כמו כן, רצוי לא ללבוש גינס וטי שרט כאשר אנו נפגשים עם לקוחות/ ספקים.

להלן, נבחן את הקודים ללבוש עסקי. מדובר על הנקודות במחמירות יותר וכל אחד צריך לעשות את ההתאמות האישיות עבורו.

קוד לבוש עסקי:

1. שלוש נקודות מפתח בטיפוח- שיער, ציפורניים ונעליים.

שיער- אצל גברים השיער צריך להיות מסופר למשעי. "שבונצים" מפריעים בעיניים לאדם מולו. אצל נשים השיער חייב להיות אסוף באזור עטרת הפנים.

ציפורניים- אצל גבר הציפורניים צריכות להיות גזורות. כסיסת ציפורניים מסמלת אגוצנטריות או עצבנות. לנשים, בניית ציפורניים בעולם העסקים צריכה להיות קצרה ועדינה. צבעי הלקים:ורדרדים עדינים, אדום, בורדו, פראנצ'.

נעליים- נעליים חייבות להיות מצוחצחות ובמצב טוב (לא אכולות ומרופטות).
צריך לדעת להתאים את הנעל לסגנון הלבוש. נעליים מעור ובצבע שחור, חום או צבע כהה אחר, אך בהתאמה לבגד. חשוב להקפיד על נעליים מצוחצחות עם עקבים לא משופשפים.
אצל גברים, הגרב חייבת להיות בצבע של המכנסיים והנעליים בצבע של החגורה.
אצל נשים,הנעל לא צריכה להיות פתוחה מקדימה. יש להימנע מלהגיע עם כפכפים בקיץ. בחורף מתאים נעלי סירה או פיפיטאו (סירה עם מפתח בוהן). העקב צריך להיות לפי סגנון הלבוש.

2. מראה קלאסי,עד קלאסי קל-
גברים- מדובר על מכנסיים מחוייטות מבד קלאסי עד כותנה. חולצה חייבת להיות מכופתרת ובעלות שרוולים ארוכים. לא חובה עניבה או ג'קט, אלו תלויים בסביבת העסקים.
נשים- נהוג מכנסיים קלאסיות(פחות כותנה) או חצאיות קלאסיות (האורך הבסיסי הנכון הוא עד ברך). חולצות מכופתרות או קרדיגנים, ג'קטים עם גופיה, שמלות מחוייטות. אין מחשופים ולא גופיות. ואתן שואלות, מה לגבי קצת סטייל ופריטים אופניים? האופנה ניכרת רק באקססוריז.

3. צבעי חולצות והתאמה לבגדים-
הצבעים בעולם העסקים: כחול כהה, שחור, חום שוקולד,אפור. בכותנה מקאמלים עד כחול כהה.
הצבעים בחולצות: לבן, תכלת, אפור, ורוד, אופוויט, סגלגל, שחור. אין בעיה שיהיו טקסטורות על החולצות כל עוד הן יהיו עדינות. אם החולצה משובצת ונראית לעין, העניבה חייבת להיות "נקייה".
לגברים ז'קט כהה עם רכיסה בודדת (SINGLE BREAST) הוא הז'קט האולטימטיבי לעסקים. אפשר ללבוש אותו עם המכנסיים שלו, עם מכנס כהים אחרים. למראה יותר ספורטיבי אפשר לשלב עם מכנסי חקי או ג'ינס.
אצל נשים אפשרי שהנעליים והחגורה יהיו בצבעים שונים.

4. להתלבש כמו התפקיד הבא שלך-
חשוב שתמיד נהיה לבושים כמו השאיפות שלנו. אם אתה רוצה להיות מנכ"ל, תתלבש כמו מנכ"ל.
כדי להצליח בעבודה לא מספיק להיות עובד מצטיין ומוכשר, חשוב גם לאמץ את קודי הלבוש של החברה המעסיקה, לדאוג למלתחה שתתאים לתרבות העסקית של החברה ולדרישות התפקיד.

ולא פחות חשוב, מה לא לעשות?

מחסלי תדמית בהופעה מקצועית-

• בגד מקומט, עם כתמים או משופשף מרוב שימוש
• מכנסיים מקומטים בעיקר באזור המפשעה
• כפתור רפוי או חסר, מכפלת פרומה, חוט נשרך
• בגד צמוד מידי או במידה קטנה או גדולה מידי
• בגד עם סיסמת פרסומת
• גרביים לבנות/ בהירות עם מכנסיים כהים. גרביים עם חורים או גרביונים עם"רכבות".
• אבזם חגורה ענק
• לנשים- בגד חושפני, שקוף, שמלה/חצאית קצרה מידי, חולצה לבנה מעל חזיה שחורה.

20170607_085914_HDR~2

מוכנים כבר להצלחה?

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)