לא תמיד מחליפים הכל לחדש. מהפך בדירה קרירה עם שיש נצנצים

בשל תקציב מצומצם הם ביקשו רק פגישת יעוץ לפני שיפוץ דירת גן שרכשו. הדבר שהכי ענין אותם זה האם הם חייבים להחליף את השיש

את פגישת היעוץ התחלנו במרכז המטבח הקיים. הוא היה מוקף בקלאפות עם חזיתות זכוכית פרחונית מודפסת, ארונות לבנים עם פרזול כסוף, שיש אפור עם נצנצים והם רצו לדעת איך ניתן להפוך אותו למטבח בסגנון כפרי. ובנוסף אתגרו בכך שהם לא מתכוונים להחליפו לחדש.  אני מטורפת על אתגרים כאלו. הסברתי להם שניתן להחליף לחזיתות בסגנון כפרי. שנוריד את הקלאפות הקיימות ובמקומן אעצב להם ארונות עליוניים שונים שיכניסו  אופי וסטייל למטבח, נוריד את חיפוי הזכוכית שהקיף את המטבח ובמקומו נתקין אריחים לבנים שיאירו את המטבח. ולמורת רוחם, הסברתי שאני יודעת שמדובר בהוצאה יקרה אך אין מנוס מלהחליף שיש, כי אין מצב שבמטבח כפרי יהיה שיש עם נצנצים.  במקום הדלפק הקיים בהמשכיות למשטח השיש , הצעתי להם להניח משטח בוצר אלון.

מראה המטבח לפני השדרוג. צילום עצמי
מראה המטבח לפני השדרוג. צילום עצמי
צילום עצמי
צילום עצמי

 

עברנו לאזור הסלון. הם הראו לי תמונה מפרוייקט אחר שלי שבו יש חיפוי של בריקים בפינת אוכל ואמרו שכזה הם רוצים.  מי אני שאסרב לבריקים? הם הרי החיפויים האהובים עלי. מכניסים אופי וחמימות לכל בית. כמובן שצריך לבחור את הבריקים המתאימים מבחינת הקונספט ובמינון הנכון.  ביקשו וקיבלו. הן בפינת האוכל והן בקיר הטלוויזיה.

קיר הטלוויזיה במראה הקודם.  צילום עצמי
קיר הטלוויזיה במראה הקודם. צילום עצמי

משם עברנו לחדר המקלחת בקומה התחתונה ושם הם ביקשו לחולל שינוי מהפכני ללא החלפת הקרמיקה. גם שם כיכב שיש הנצנצים אך הפעם הוא היה אדום. הפתרון שהצעתי היה החלפת ארון המקלחת לחדש בסגנון כפרי, הנחת פס בוצר מעל לקיר אסלה ופיזור אקססוריז מיוחדים.

הארון הקודם במקלחת בקומה תחתונה.  צילום אישי
הארון הקודם במקלחת בקומה תחתונה. צילום אישי

לסיום, עלינו לקומה עליונה בה ממוקמים חדרי השינה. הוחלט לחפות את כולה בפרקט. הוחלט שהמקלחת המרכזית תעבור עיצוב כללי ובמקלחת חדר ההורים יוחלף רק הארון. דיברנו על עבודות נגרות בחדרים ובפינת המשפחה.  הם בהחלט יצאו מפגישת היעוץ עם תובנות, הנחיות וטיפים מעולים.  ישבנו לקפה לסיכומים אחרונים והם שאלו נו אז איך אנחנו מתקדמים. אנחנו רוצים שתלווי אותנו בכל התהליך ותבחרי עבורינו את כל חומרי הגמר, תעבדי מול הנגר בכל עבודות הנגרות, נרכוש ביחד אקססוריז ותעשי את הקסם שלך.  בשל אילוצי תקציב, הוחלט לא להחליף את המטבח כולו ולהעביר את מרבית הריהוט הקיים מדירתם הקודמת, דבר שקורה לא מעט, לא תמיד קונים הכל חדש.  הם סגרו על חבילת עיצוב הכוללת יומיים קניות, תקציב מוגבל גם כאן, ויצאנו לדרך.

עם יד על הלב אני מתה על פרוייקטים עם תקציב מוגבל .זה גורם לי לעוף. להוכיח להם שכמעט בכל תקציב ניתן לעשות שינוי. המיני שיפוץ לקח כשבועיים. התוצאות היו פנטסטיות. בכל פעל מחדש אני נפעמת ביכולותיי לחולל מהפכים במיוחד בתהליכים קצרים, מהירים וממוקדים. מרגישה זכות שבוחרים בי ושאומרים לי שהם לא חלמו לגור בבית שכזה ואני משיבה שאני פה בשביל להגשים חלומות וכן, גם את החלום שלי.

 

מבט אל המטבח המחודש. צילום עצמי
מבט אל המטבח המחודש. צילום עצמי
צילום עצמי
צילום עצמי
ביי ביי שיש נצנצים אפור. צילום עצמי
ביי ביי שיש נצנצים אפור. צילום עצמי
הלוק החדש החמים ושטוף אור של חלל המגורים.  צילום עצמי
הלוק החדש החמים ושטוף אור של חלל המגורים. צילום עצמי
מראה חדר מקלחת בקומה התחתונה. בו הוחלף הארון והונחה מסגרת עץ מעל לאסלה. צילום עצמי
ביי ביי שיש נצנצים אדום. חדר מקלחת בקומה התחתונה. בו הוחלף הארון והונחה מסגרת עץ מעל לאסלה. צילום עצמי

מעוניינות ליצור קשר או לעקוב אחרי עבודותיי?  https://www.facebook.com/dana.style/
ובאינסטגרם   https://www.instagram.com/dana_ratovsky_dr._homestyling/