לא רק בגלל המשחק. תיאטרון אורנה פורת דווקא עכשיו

כ-45 הצגות מוסיקליות ודרמות לגילאי שנה עד 18, סדנאות תיאטרון ו-3 פסטיבלים

את האהבה שלי לתיאטרון אני זוקפת לטובת אמא שלי, שלקחה אותי להצגות מאז שהייתי ילדה קטנה. גם אני לוקחת את הבנות שלי לתיאטרון מגיל מאוד צעיר. חשוב לי לחשוף אותן לתרבות על כל גווניה : תיאטרון, מחול, מוסיקה ואומנות. אני חושבת שאף אחד לא קם בוקר אחד ומחליט, שמהיום הוא אוהב תיאטרון, אלא מדובר בתהליך נרכש. בעיניי התיאטרון הוא עולם ומלואו, החל מסיפורים דימיוניים, דרך שירים ועד לסיפור היסטורי. עולם התיאטרון פותח בפני הצופה עולמות קסומים ומסקרנים ומאפשר הצצה גם לנושאים, שלא היינו מתעניינים בהם אלמלא נחשפנו אליהם בהצגה. כדי לרתק את הקהל צריך להבין מיהו הקהל ולדעת איך לספר לו את הסיפור. זה סוד הקסם שנמצא אצל היוצרים והשחקנים של תיאטרון אורנה פורת. זו הסיבה שאני אוהבת לקחת את הבנות לראות את ההצגות שלהם. בכל מפגש עם התיאטרון אנחנו יוצאות עם חוויה חדשה.

1927114_10201690256234127_353250568_n
אולם הכניסה במשכנו החדש של תיאטרון אורנה פורת בבניין אוהל שם בתל אביב

תיאטרון אורנה פורת

הצגות

מביאליק, דרך מחסן השטוזים של דתיה, מעלה קרחות ועד טופל'ה טוטוריטו, אדיסון, אקסודוס ואליעזר בן יהודה.  התיאטרון מציע רפרטואר עשיר של כ-45 הצגות לגילאי שנה עד 18 עם יוצרים מוכשרים כמו : אפרים סידון, ישראל גוריון, עוז מורג וריטה ושחקנים נפלאים כמו : אלברט כהן, גיל צרנוביץ, יונתן פז-בוגנים ואלכס פלג.
הטבה מיוחדת לקוראי הבלוג להצגות בפורים בפסטיבל ע"ש הצנחן ירון ירושלמי ב-15-17.3.14 :
תעשו לייק לדף הפייסבוק של "תשאלו את אמא של" ותבקשו קוד הטבה בתגובות לפוסט שבדף.
קוד ההטבה מקנה הנחה ברכישת כרטיסים להצגות של תיאטרון אורנה פורת. כל ההצגות ב-55 ש"ח במקום 75 ש"ח למעט אלאדין ומנורת הקסמים, מעלה קרחות ומלך סיאם – כרטיס ב-65 ש"ח במקום 90 ש"ח.

כל שנה התיאטרון מעלה בין 7 ל-9 הפקות חדשות. אני כבר נהנתי מההצגה הבחירה.

הבחירה – דרמת נוער משפחתית היסטורית

הלכתי עם הגדולה לראות את ההצגה הבחירה. מבחינתי זה היה טוב  יותר מכל שיעור היסטוריה בבית הספר. דרך ההצגה הילדים לומדים להכיר את סיפור המאבק בבריטים, את המחתרות, את הסליקים, מהו קוד מורס ואיך התפתח הישוב היהודי בארץ. לכאורה מדובר בנושא כבד, אבל המחזאיות, שלומית ארנון בר-לב וליאת פישמן-לני, הפכו אותו לעכשווי וקליל, עם אוצר המילים והביטויים האהובים על החברה הצעירים ועם העולם המוכר להם של שיחות ב-skype, טאבלט ואייפון.
ההצגה מתרחשת בקיבוץ. יפתח בא להתארח אצל סבא שלו בזמן שאמא שלו בחופשה בחו"ל והוא מבטיח לה, שיקום כל בוקר ב-5 לעזור לסבא לחלוב את הפרות. הבטחות לחוד ומעשים לחוד. הוא יוצא לרפת בשעה מאוחרת ונתקל בגאיה, בת הקיבוץ. יחד הם מגלים, שסבא של יפתח מסתיר סוד מהעבר והם יוצאים למסע אל העבר בעקבות הסוד.

צילום : יוסי צבקר

דרך המסע אל העבר לומדים יפתח וגאיה, שסבא של יפתח היה חלק מהאנשים שקלטו בקיבוצים את היהודים, שהגיעו בזמן המנדט הבריטי באופן לא חוקי. סיפורו האישי של הסבא קשור לחברות, נאמנות וציונות והוא משלב בתוכו משולש רומנטי.
Bayamim Hahemיוסי צבקר-צלם(287)
צילום : יוסי צבקר

נהניתי לראות את הילדים בקהל מרותקים לבמה ולסיפור הנרקם על הבמה. הגדולה חייכה והיתה מרוצה כשראתה את השימוש שעשו במורס, אותו מכשיר שהיא בנתה במסגרת חוג מדעים שבועיים קודם.  בדרך הביתה דיברנו שוב על ההיסטוריה המשפחתית של אבא שלי, שגם ההורים שלו הגיעו ארצה בעליה לא חוקית, אבל נתפסו בידי הבריטים.

סדנאות תיאטרון

התיאטרון מציע  לילדי כיתות א עד י"ב סדנאות תיאטרון ללימוד מקצועות הבמה והתאטרון.  לדעתי זו דרך נפלאה לתת לילדים שאוהבים את הבמה להביע את עצמם טוב יותר, לחזק את הבטחון העצמי ולהעמיק את יכולות המשחק, התנועה והשירה.
כיום 500 ילדים לוקחים חלק ב-30 קבוצות ב-6 ערים : תל-אביב, רעננה, קדימה, כפר-סבא, הוד השרון ויהוד.

פסטיבלים

בכל שנה מפיק התיאטרון 3 פסטיבלים ע"ש הצנחן ירון ירושלמי, שנפל במלחמת ההתשה.
הפסטיבל הקרוב יתקיים בפורים במרכז סוזן דלל בתל אביב בתאריכים 15-17.3.14. בסוכות מתקיים הפסטיבל במוזיאון תל אביב ובחנוכה בתיאטרון גבעתיים.

איפה, מתי, כמה ?

תיאטרון אורנה פורת, רכישת כרטיסים באתר או בטלפון 03-5111444 שלוחה 9
מחירי הכרטיסים : בין 40 ש"ח ל-90 ש"ח