לא רוצה להתחתן

בחורה עם מחשב נייד

גדלתי בתור ילדה מאוד דעתנית. לאב מאוד מזרחי. מה התוצאה? אני. כזאת שהייתה בטוחה שלעולם לא תתחתן. שאין בכלל גבר שיכול להכיל את כל כולי. שאני אבשל בשביל מישהו? שאני אשב בבית ואחתל תינוקות יללנים כל היום? לא. לא בשבילי.

אבל. הזמן הוא דבר בעל כוח עצום, וכך גם האהבה. פתאום, באמצע החיים ראיתי כיצד הלב שלי נלכד בתוך הידיים של גבר אחר, וראיתי בתוך העיניים שלו את הילד שלי. ככה זה נולד והתחיל.

משם והלאה הבנתי כי גברים לא מחליטים לי שום דבר. זה דבר שמתרחש אצלי, ורק מבחירתי. זה הגוף והנפש שלוקחים אל מקומות הרבה יותר רחוקים ומעמיקים. מקומות כה נפלאים וחדשים.

ומה קרה עם ההוא? עזב. לא נתתי לו להיכנס שוב. ממש סצנה מאוד עצובה שקרעה אותי לגזרים עם לילות ארוכים של בכי שבהם לא ראיתי צבעים ולא הרגשתי טעמים. עד עכשיו אני ממש לא זוכרת איך בכלל תפקדתי בצורה תקינה באותה התקופה, רק זכרתי אותי מרדנית וכובשת, ועם כל זה מצאתי את עצמי מחפשת אחר הרפתקאות חדשות כל הזמן.

ונוס

איך התחתנתי בכלל? אני שלא סובלת את הרבנות ואת כל מה שחבורה של זכרים עשו מהדת? פגשתי אותו. ממש לא בסערה, וממש לא ראיתי בו גיבור שמציל אותי מכל מה שרע ומראה לי דרך חדשה ויותר טובה. הוא ישב לי ברשימה ארוכה של גברים מזדמנים, ופעם אחת התכתבתי איתו והכל היה כל כך פשוט וזרם. צחקנו הרבה, ועברנו אל שיחות וידאו וגם שיחות בכלל. הרגשתי שמישהו דואג לי. לא באופן קריפי כזה, אלא בצורה טהורה. הרגשתי את הכוונות הטהורות שלו. וכך לאט התפתחה לה חברות ואהבה.

מד הרצינות שלו היה גבוה, וכך גם הקרבה אל הדת. הוא פחות יצא להרפתקאות ממנה מבחינה דתית, למרות שהוא מאוד נועז ומלא כריזמה שנוטפת מכל מבט. אז הייתה הצעת נישואין שהתקדמה באושר רב אל כל הסידורים שבהם ישבתי מול רבנית עם בחילה קלה. האם נלכדתי על ידי גבר? אני חושבת שפשוט הגשתי לו אותי לגמרי ערומה. והוא עשה אותו הדבר מצידו ממש. ועם התחושה הכי גדולה של ביטחון ומבלי שהוא מסתיר אותי עם צל ענק, עמדתי מרוגשת בחופה שבה ריחפתי מחוץ לגוף של עצמי שהיה לכוד היטב בתוך מחטב, ועם טבעת שהרגשתי בנוח להסיר אחרי שזו האצבע תפחה לצד בטן עגלגלה.

התחתנו מהר, הבאנו ילד קסום מהר ושכחנו את החברות קצת בצד. נקודות של התנגשות עם הילדה המרדנית היו קיימים לכל אורך הדרך, ובזכות הבחירה הכה נבונה באדם שמבין כי יש מולו אישה דעתנית ומובילה בדרכה שלה, החברות הזו מנצחת בכל בוקר מחדש ומניסה דעות חשוכות עם ערום שבו אני צועדת עד לרגע הזה בבטחה מלאה.