לא מתפתלת, לא מתנצלת

מישירה מבט, אומרת ללקוחה שמולי, כמה השירותים שלי שווים ומשאירה לה להחליט כמה היא שווה. על נשים, עסקים וכסף

מכיוון שהבטחתי לכתוב על נשים משפיעות בבלוג, בחרתי להתחיל עם אמא שלי.
היא בת 89, מרוקאית מרתקת, חכמה עם נפש חוגגת חוויות שלולא הייתה ישובה בכסא גלגלים, יש מצב שהייתה יוצאת לטיול אחרי צבא.
היא האישה שהכי משפיעה עלי בחיי, עוד תפגשו אותה רבות בבלוג. את כל מה שיכולתי ללמוד ממנה, שתיתי בצמא. חוץ משני דברים, החיבה שלה לעבודות הבית, להלן, אובססיה, גם לא לקחתי ממנה את המשפט האלמותי מול כל מי שהיא קנתה ממנו שירות או מוצר, "תעשה מחיר". היא קניינית מושבעת, אז אתן מתארות לכן, ששמעתי אותו הרבה ב-48 שנותי.

כמות הנעליים שיש לה, לא מביישת את קארי ברדשו. חשבתי שעם הגיל וכסא הגלגלים החיבה תדעך לה. זה לא קרה.  לפני כחודש, יצאנו יחד לסופ"ש בים המלח, היא, אני והמטפלת. כמובן שהגענו לסיבוב בקניון ואז היא ראתה חנות נעליים! חריקת בלמים בכסא הגלגלים, "בואי נכנס", היא מסתכלת עלי, "אמא, למה? את גם ככה לא הולכת, כמה נעליים אפשר לקנות?", "רק נסתכל".
ממש.
מודדת, "כמה זה?", המוכר החביב ביותר עונה לה, "150 ש"ח". הנה זה בא, "ב120, אני אקח אותן?"

קארי, מאחורייך
קארי, מאחורייך

זהו.
התעלפתי.
לא עובר לה, לא הפטיש לנעליים וגם לא המשפט, שניהם ישארו לנצח. היא כהרגלה מנסה, הוא לא התבלבל בתשובה שלו, הישיר אליה מבט, חייך ואמר שזה המחיר והוא לא ניתן לשינוי, דיבר על איכות המוצר, וכדאיות הרכישה לכף הרגל הלא דורכת שלה.

קנינו, להעריך איכות ואמת היא יודעת.

איך בכלל הגעתי לספר לכם עליה? המשימה השבוע בקורס דיגיטליות בעסקים הייתה לכתוב על העסק שלנו, החלטתי שבא לי לכתוב על כסף. יותר נכון על תחרות וכסף, בעיקר על נשים, בעלות עסקים וקודש הקודשים, כסף! איך המוכר בחנות הנעליים וגברים רבים אחרים כמוהו, מעריכים את העסק/מוצר/שירות שלהם, מתמחרים, מישירים מבט ויודעים "לעמוד על שלהם". לעומתם רוב הנשים, בעלות העסקים הקטנים והבינוניים, לא נוח להן לדבר על כסף, הן מגשימות את היעוד שלהן. כסף הוא משהו שגורם לגמגום, אי נוחות או מבוכה. אם מבקשים מהן הנחה, בכלל הגזמנו. מבט מתנצל, "לי עולה יותר".

העסק שלי, שמח. הוא נועד להגשים את היעוד שלי וכן גם לעשות כסף, עדיף הרבה – לא מתנשאת, רק אמיתית. אני לא  "עושה מחיר", מבצעים, מפסלת גופות ומכווצת 'אחרי החגים' וגם לא מורידה מחירים לפניהם.

פשוט. מעריכה את השירות שבאתי לתת ונותנת אותו מכל הלב.

כשיצאתי לדרך, כמאמנת כושר, נסעתי ק"מ רבים כדי לאמן, עבדתי בכל סטודיו שרצה לקבל אותי, בשכר עולב, התייחסתי לכל הכנת שיעור שלי כאילו משלמים לי הון עתק. באמת כך שילמו לי, אמנם לא בכסף, אבל נתנו לי הון אנושי יקר והתייחסתי אליהם בכבוד רב. ישבתי שעות להכנת מערכים, בדקתי מנחים, התאמות. יכולתי לדקלם כל מערך מתוך שינה.

סטאז' זה למאמנים חלשים

כל מקצוע שמכבד את עצמו, מחייב את הסטודנט בשעות סטאז', חוץ ממאמני כושר. הם חזקים! לא צריך. יוצאים אנשים כמוני לאמן יום למחרת סיום הלימודים ללא כל ניסיון מעשי מתאים לעבוד עם גוף האדם ונפשו ובלי לשים לב יכולים לקלקל, לעשות נזק, לעיתים בלתי הפיך.

מתוך כבוד ואחריות אישית, בחרתי אחרת, החלטתי שאני כן עושה סטאז'. אז אמנם לא מילצרתי תוך כדי, אבל, עבדתי בחצי משרה,שיהיה קצת כסף, התמחיתי כמאמנת. לקחתי לי עוד קורסים באימוני כושר ובאימונים מנטליים, בארץ ובעולם, "לא יודעת, אבדוק", הייתה תשובה מקבילה ל"אני עדיין לומדת", זו לא בושה.

קראתי המון, כתבתי עוד יותר, צפיתי, הקשבתי ואימנתי לצד מאמנים מוערכים. שתיתי בצמא כל מה שיכולתי, השקעתי הון מהכליה שתרמתי ושעות בהתמחות שלי.

כך פיתחתי את השיטה שלי לאמן.

ידעתי שאני רוצה שהיא תהיה ללקוחות שלי פשוטה וישימה שתתן להן אורח חיים מהנה, פשוט ושמח עם בריאות נפשית ופיזית מתמשכת. עם מחויבת לWell Being  של עצמן. לא עוד "חייבת" –חייבת דיאטה, חייבת זמן, חייבת מתוק, חייבת לעשות משהו ועוד ועוד 'חייבת' שמעמיס פיזית ומנטלית.

רבאקקק,

רציתי למצוא דרך שנשים ילמדו באמת כמה Ze פשוט לחיות טוב.

כחלק משיטת העבודה שלי, פיתחתי את הקורס Plan Be , עוד שנתיים הושקעו בפיילוט ונשים שהצטרפו ידעו עבור מה הן משלמות, דרכן, איתן ובעזרתן, כל אישה יכולה ללמוד כמה ZE פשוט לשלב נכון כבוד, חופש, אהבה וביטוי עצמי לבין כושר, התמדה, מוטיבציה ותזונה. להתייחס לגופה כדבר הכי מקודש ויקר שיש.

תחגגי, תקפצי, תשמחי

משמצאתי את דרכי ובחנתי את הקורס שפיתחתי מכל כיוון אפשרי, תמחרתי את שירותי, הקורסים וההרצאות שאני מעבירה, ביחס אלי, לא ביחס לשוק. ביחס להשקעה הרבה שלי, להערכה העצמית, לניסיון, המקצועיות ולרצינות שאני מייחסת לגופן ונפשן של המגיעות אלי. ביחס לזמן ולכסף שאני מקדישה להתפתחות האישית שלי למענן.

כי ZE פשוט להיות את

כי ZE פשוט להיות את

כשמגיעה לקוחה ואומרת לי: "המתחרים שלך לוקחים פחות", אני עונה לה שאין לי מתחרים, שתמחרתי את השירות שלי בזכות הערך הרב שאני יוצקת לתוכו עבורה. בזכות האהבה שלי לחיים, לאנשים ולמקצוע.

אני מישירה מבט עם חיוך ואומרת: " אני לא זולה, אני לא יקרה, אני טובה מאוד במה שאני עושה. אני מתאימה לקהל מאוד ספיציפי של נשים, לא לכולן.

את, שמפקידה בידיי את גופך, בריאותך והשמחה שלך, את, המוצר הכי יקר שיש בעיני.

אני לא מתפשרת עלייך, אני עדיין מתפתחת למענך, לומדת מהטובים ביותר איך להמשיך ולספק לך את הטוב ביותר, אני "לא עושה מחיר", כבר יש לזה מחיר."

גם לפני וגם אחרי יש אותך וזה המון!

גם לפני וגם אחרי יש אותך וזה המון!

אז כשיושבת מולכן אישה, בעלת עסק, בטוחה במוצר ובמקצועיות שהיא מספקת ומבקשת תשלום הולם לזה, היא אינה מתנשאת.

היא מגשימה את עצמה וגם רוצה לעשות כסף, זו אינה בושה. זו גאווה.

יש מצב שאמא שלי לא הייתה קונה אצלי, אבל היא לימדה אותי לא להתפשר על האמת שלי. גם לא עבור המילים תחרות ו'כסף'

באיזה אופן תרצי לשלם על הבריאות ושמחת החיים שלך?"

לחצי לפרטים והרשמה לקורס PLAN BE הקרוב