לא ילדה של אף אחד

בחורה עם מחשב נייד

היי לכולן!
אני יושבת כל השבוע ומנסה לעלות על כתב את סיפורי האישי,למרות שצריך קצת יותר מכמה מילים אבל אנסה, ובכל זאת אתחיל מהסוף. היום אמרתי לעצמי תשבי עצמי את עינייך ותנסי להקרין מתוכך את מציאות חייך, תמונה בתוך תמונה מקרה בתוך מקרה, והנה החיים שלי.
ליפני שמונה שנים הגעתי לאשדוד מאילת הרחוקה ובאוגוסט ליפני שנתיים הגשמתי חלום חיים התחתנתי בפעם הראשונה תחת חופה וקידושין כמו בספר הצעת נשואים, מסיבת רווקות, חינה ומקווה בפעם הראשונה חוויה עוצמתית ומיוחדת בשבילי. וכמובן יום החתונה שהיה יום שכולו שלי עם הבת שלי לצידי כמלווה ועם ילדי בחתונה. בפעם הראשונה בחיי סוף סוף הרגשתי שייכת בבית, הבית לא קשור למקום אלה למי שמחכה לך שם, הבדידות היא דבר נורא ומי כמוני יודעת ומכירה את הלבד.

נולדתי בחיפה בשנת 1969 לזוג הורים עולי מרוקו ושלא היו נשואים, אימא ללא מסוגלות הורית עם התמכרות לסמים וזנות וכן עם ניסיון לגדל אותי שלא צלח ובגיל חמישה חודשים נכנסת לכלא ואני עוברת לבית יתומים בשם אומנה בחיפה שם הייתי עד גיל שנתיים בערך ואחרי עברתי למשפחה אומנת עד גיל חמש, שם היינו 3 ילדים קטנים לפעמים מפתיעה מה אנחנו מצליחים לזכור כשהרגעים היו קשים והיו לא מעט. בגיל חמש חזרתי למוסד ויום אחד מגעים זוג ובוחנים את הילדים ואחרי עוד יום ועוד יום וילדים רודפים אחריהם ומושכים להם במכנסיים לקצת צומת לב, חוץ מילדה ביישנית כהת עור ושמנמונת שיושבת בצד, ולבסוף האיש אומר את זו אני רוצה וככה בגיל חמש וחצי אומצתי ע"י זוג עולים מאורוגוואי במשפחה בקיבוץ, אני זוכרת את היום שהגעתי לקיבוץ עם העובדת סוציאלית וקיבלו אותי בחדר האוכל השפע וההמולה שהייתה סביבי הרגשתי בעננים ומיוחדת אותי לקחו ויש לי משפחה.

חצי שנה של אושר זה הזמן שלקח ליקום לקחת לי את זה ותאונה קטלנית הרסה משפחה שלמה, אבי המאמץ וגיסתי נהרגו ואימי ואחי בשיקום ארוך בבית חולים ואחרי בית לוינשטיין, נשארתי בקיבוץ ועברתי מבית לבית בארבע שעות שאני מחוץ לבית ילדים. כשאימי יצאה מבית חולים שום דבר כבר לא היה אותו הדבר פגשתי אישה שההתמודדות קשה לה, התסכול והכעס קשה מנשוא ואני הקרבן לכעס מכות וכעסים ואני בסך הכל ילדה קטנה, וככה מוצאת את עצמי שוב לבד רוב הזמן וככה מצאתי את הנחמה שלי האוכל ומילדה שמנמנה הפכתי לילדה שמנה ומנודה עוד יותר.

בגיל שמונה עברתי חוויה ששינתה אותי לכל החיים הבוגרים עברתי התעללות מינית בלינה המשותפת בקיבוץ במשך ימים שהופסק אחרי שחנק אותי הוא ניבהל וברח ואני כן מספרת מה קרה חוץ משם אבל למה להאמין לילדה כמוני וזה למרות שבמשך שבועות ישנה בלילה על הרצפה בחדרים אחרים, ישנה עם אור שמה כיסה מול הדלת ומרטיבה בלילה, ועדיין קל מאוד לטאטא מתיחת השטיח. כילדה זו המציאות היחידה שמכירה. ובגיל 13 מוסיפה לרשימה הפרעות אכילה ומנסה בכל מחיר לרזות ומתחילה להקיא אוכלת ומקיאה נכון שירדתי 15 קילו אבל לא הצלחתי להפסיק עם ההקאות עד גיל מאוחר מאוד רק אחרי עבודה עצמית קשה כשהייתי אימא.

אחרי צבא עזבתי את הקיבוץ לאילת הרחוקה ובגיל 21 עוברת טראומה בפעם המיליון אונס שבורה וכרגיל שומרת בבטן קמה וזה היום שאומרת לעצמי לא עוד!!!! אף אחד אבל אף אחד לא יפגע בי יותר.

ובגיל 22 נכנסת להריון והבחור מתכחש בתוקף ולא מעוניין בכל קשר איתי או עם הילד, ואני למרות הכל תמימה ובלי הכוונה אומרת טוב תודה עד היום. ומתעקשת ונלחמת מול כל העולם שההיריון נישאר את הילדה הזו אני מביאה וככה הילדה שלי  הצילה לי את חיי נתנה לי טעם לחיים בשביל מישהו להלחם ולעשות למענו וככה נולדה לי ביתי  הבכורה אחרי שנתיים נולד לי בני בתוך מערכת יחסים שלא צלחה עם המון בעיות ילדה עם שני תינוקות וללא קורת גג ועם 115 קילו וזה היום שאמרתי לעצמי אף אחד לא ייקח מימני את ילדי אם אין אני לי מי לי נלחמת בשיניים כמו לביאה עובדת במפעל תעשיה מישמרות כולל סופי שבוע משילה ממשקלי 60 קילו אחרי ניתוח טבעת בקיבה, נרשמת ללימודים במכללת רידמן ארבע פעמים בשבוע במשך ארבע שנים לימודי נטרופתיה  ורפואה משלימה. כל מה שעניין אותי זה להתקדם ולהצליח בית ילדים ולימודים לא נסיעות לא רישיון לא חוץ לארץ כלום!

המשכתי בלימודים ללימודי קוסמטיקה, פדיקור רפואי ציפורניים וכל מה שקשור למקצועות היופי, הבנתי שזה היעוד שלי בחיים אני מאוהבת במה שאני עושה ומאוהבת בלאהוב ולטפל באנשים, החיוך והמילה הטובה כשלקוחה יוצאת מהחדר עושה לי טוב יותר מכל כסף.

היום אני יכולה לומר שהאמונה שלי והרצון לחיות היה חזק יותר מכל דבר בחיים וכן ניצחתי ניצחתי את ההורים שלי, ניצחתי את המקומות הקודרים שלי, ניצחתי את כל אלו שאמרו לי שאני לא שווה כלום, שאני אפס ושאין לי אף אחד.

היום אני יכולה להאמין בעצמי היום אני לא לבד יש לי את בעלי ומוקפת בילדי עם המון אהבה.

המתנה הכי טובה שיכולתי לבקש והזכות הכי גדולה להיות אימא לשני ילדים מדהימים ילדה מהנדסת תואר שני וילד הנדסאי בלימודי תואר כלכלה וראיית חשבון האושר וההצלחה שלי.

ניצחתי!!!!!!!!IMG-20180521-WA0044 IMG-20180521-WA0044