לא, היא לא נערה מתבגרת

בחורה עם מחשב נייד

החלטתי לכתוב על אחותי, שוב, אבל הפעם הבעיה היא דווקא מערכת החינוך.

קוראים לה לאה, והיא ילדה בת 10. ילדה, יש להדגיש. אבל את זה אסביר מאוחר יותר.

למי שלא מכיר, ילדים שלומדים בכיתות תקשורת (שזו מילה נחמדה לכיתות PDD) לומדים 8 שעות יומיות. המערכת, מבחינה רשמית, כוללת את המקצועות הרגילים וגם תרפיות למיניהן- אילוף כלבים, דרבוקות, פינת חי, זבל בסגנון. שלא תבינו אותי לא נכון, אני בעד כל הריפוי בעיסוק הזה, הבעיה היא דבר אחר.

הבעיה היא שהם מבלים בבית הספר 8 שעות.

זה לא הגיוני שילדה בת 10 תפתור תרגילים שעוסקים בלוח הכפל כשהיא פתרה אותם מעולה גם לפני 3 שנים. זה לא הגיוני שאותה הילדה תדקלם פרקים בתנך אותם למדה בגן וזה יחשב הישג מבחינת המורות, אבל לא תבין כלום, ואני מדברת על כלום, במדעים, בטענה שיהיה קשה להסביר לה שכדור הארץ עגול, איך פועל מעגל חשמלי, או את מחזור החיים של צמח. זה לא הגיוני שהם יתנו לה טקסטים ברמה של כיתה א' במקרה הטוב, כדי שהיא "תרגיש טוב עם עצמה" כי לפחות את זה היא מצליחה.

אתם לא יכולים להחזיק אותה במשך שנתיים בנקודה שאותה היא עברה מזמן, רק כי פאק, היא ילדה ש"לא שווה להשקיע בה". כן, לאה לא גאון. היא לעולם לא תעשה 5 יחידות מתמטיקה, היא לא תלמד פיזיקה ולא תוכל לכתוב תזה בפסיכולוגיה, אבל השכלה בסיסית של בית ספר יסודי זה המינימום שאתם צריכים, שלא לומר חייבים להעניק לה.

ויותר מזה, זה לא הגיוני שההתקדמות היחידה שלה תיווצר בשיעורים פרטיים שאמא שלי מממנת מהכיס הפרטי שלה, שלושה ימים בשבע, אחרי שלאה בילתה 8 שעות בבית הספר בלעשות כלום.

לא משנה מתי הגעתי באמצע בית הספר (וגם על זה יש לי לא מעט לומר), הם או ציירו, או שיחקו במשחקי קופסא, או ראו סרטונים ביוטיוב בזמן שהמורה והסייעת דיברו איתם על דברים מקסימים כמו פרפרים או "תציירו מה שהמדינה שלנו מסמלת בשבילכם". בפעם האחרונה שבדקתי, שיעור אומנות הוא ביום ראשון מ10 עד 12, לא בחמישי בתשע בבוקר.

ועכשיו לגבי ההגעות התכופות שלי לבית הספר שלה באמצע יום הלימודים.

הידעתם, שהחצאית היחידה שמותר ללבוש לבית ספר ממלכתי היא חצאית באורך הברך או מטה, כאשר הטייץ שנמצא מתחת, וכן, חובה טייץ, מציץ ממתחת לחצאית? בפעם האחרונה שבדקתי, אלה נהלים של בית ספר ממלכתי-דתי. נניח בצד את המצב האבסורדי של אג'נדת הצניעות המגוחכת הזו, זה ניראה לכם הגיוני להזעיק אותי מבית הספר שלי כדי להביא לה בגדים להחלפה, כי אחד הבנים הסתכל לילדה על התחת?!

זו אפילו לא אשמתה! היא מחויבת ללבוש בגדים ארוכים בשיא החום כי אחד הילדים האחרים עלול לחשוב עליה בצורה לא ראויה?!

כשאמרתי את זה למורה,  היא ניסתה לפתור אותי בתירוץ העלוב "אבל היא כלכך מקובלת, אנחנו לא רוצים למנוע את זה ממנה!".

כן, כמובן. יש עוד כמה דברים שאתם לא רוצים למנוע ממנה, כמו למשל להישאר בורה עם השכלה של כיתה ב במקסימום, נימוסי השולחן המזוויעים שהיא פיתחה, יש לציין, רק בגלל שהכרחתם אותם לאכול "מהר מהר", העובדה שהיא ליצן כיתתי ברמה הזויה ומפגרת לגמרי שכוללת בגדול רק נחירות וצחוק היסטרי כי זה כלכך פאקינג קורע, וכמובן, שלא נשכח, אתם לא רוצים למנוע ממנה להיות כלכך אהובה על ידי הבנים, שגם כשהיא לבושה בשק, שולחים אחד את השני לגעת לה בתחת, כי ככה הם שמעו את האחים הגדולים שלהם מדברים, שלוקחים אותם איתם לראות פורנו, בגיל 10.

היא לא נערה מתבגרת, היא פאקינג ילדה בת 10 שמשחקת בבובות פוני והדבר הכי קרוב למיניות שקורה לה זה הגוזיה שמחייבים אותה לשים, כדי שהבנים, חלילה, לא יגעו לה בציצים. ציטוט מדויק, אגב.

איך זה הגיוני, שאתם, המורים, שרואים אותה לפחות אותה כמות שעות כמוני (אם לא יותר), לא יכולים להקדיש חצי שעה מתוך השמונה שאתם מבלים עם הילדים האלה כדי לקחת את הבנים לשיחה שבה תסבירו להם שפאק, הגוף של כל אחד זה הגוף שלו ואין להם זכות לגעת בו? שהילדה הזאת, הילדה היפייפיה שהם נוגעים בה…. שזה נקרא הטרדה?! שזו עבירה פלילית שיכולה להכניס אותם לכלא?

אבל לא, הם לא יעשו את זה, כי הרי בשביל מה. נניח בצד לרגע את העובדה שהם משקיעים 0 זמן בהשכלה שלהם, והילדים שכן מתקדמים בחומר הם רק הילדים בתפקוד גבוהה שמשולבים בכיתות הרגילות, וכל השאר כאילו יכולים להיכנס להם לתחת, כי זה לא מעניין ולא משתלם.

תלמדו אותם איך לנהל משק בית במקום לתת להם לראות סרטונים ביוטיוב של אינספור גרסאות לגנגנם סטייל. תלמדו אותם לטאטא, לשטוף כלים, להפעיל מכונת כביסה, להכין סלט וחביתה. אתם אמורים ללמד אותם לשרוד בחיים, זה למה הם שם. אבל לא, על חשבון שיעור עידוד קריאה הם יושבים בחדר מחשבים ומשחקים באבלס, ועל חשבון שיעור אנגלית הם עושים אוריגמי, ועל חשבון כל שיעור אחר הם עושים הרבה, אבל ללמוד זה לא אחד הדברים.

אפילו על חשבון השיעורים שאמורים לחנך אותם לתקשר עם בני אדם הם לא עושים כלום. בשיעור שבו הם לומדים לבשל הם מכינים סופלה שוקולד או שיפודי גומי. פור פאקס סייק, תלמדו אותם להכין מרק עוף, משהו שבאמת יועיל להם בחיים!!! תלמדו אותם לחבוש פצע במקום ללטף ארנבונים, בשביל זה יש להם הפסקה!

אני כלכך כועסת על כל המערך הדבילי הזה. הילדה מבזבזת 50 שעות שבועיות כדי לראות סרטונים ולצייר. זה היא עושה מעולה גם בבית, תודה רבה על המאמץ. הם שמונה ילדים בכיתה, כלכך קשה להקדיש לה שעה ביום לפתור איתה תרגילים שאשכרה יקדמו אותה בחומר? לקרוא איתה ספר שהוא לא "מעשה בחמישה בלונים"? אבל לא, עדיף להתייחס אלינו, ההורים והאחים, כאל דבילים. כאל אנשים שלא מבינים שמה שהולך שם זה במינימום לא מתקבל על הדעת. שזו חוצפה טהורה. על מה משלמים לכם כסף? כדי שתשמרו עליהם? מבטיחה לכם שבייביסיטר זה יותר משתלם מלהיות מורה.

היא לא טיפשה, וגם אני לא.

היא אמורה ללמוד, חשבון ושפה ומדעים וגיאוגרפיה.

היא לא אמורה להתלבש כמו גועל כי אתם לא יכולים להשתלט על חלק מהתלמידים שלכם.

היא לא אמורה לאכול כמו חזיר כי בא לכם להיפתר מהם כמה שיותר מהר.

והיא לא אמורה ללמוד שעות אחרי בית הספר על חשבון ההורים שלי, כי אתם לא מבצעים את התפקיד שלכם.

גועל נפש, אני מזועזעת מהיחס שאנחנו מקבלים מהאנשים שאמורים לעזור לנו. זו יריקה בפרצוף בצורה הכי חדה ומכוערת שיש- אנחנו מפקידים בידיכם ילדים כדי שמצבם ישתפר, ומקבלים בתמורה לא יותר מבייביסיטר לכל היום.

אם הייתי יודעת למי לפנות, הייתי פונה.

אבל במקום זה אני כותבת אלוהים יודע כמה מילים, לאלוהים יודע מי, כי אני פשוט כלכך כועסת.

שלכם,

חדקרן,

אחות לילדה מיוחדת.