לאן נעלם עץ הכסף/נחמיה שטרסלר, ידיעות ספרים, 2020

מתנה מושלמת לחגים: ספר חדש ומקסים לילדים מגן חובה והלאה. מקווה ששאר ספרי הסדרה יצאו לאור בקרוב

אומרים שטיימינג זה הכל בחיים, אז גם הספר הזה הגיע בטיימינג מוזר אך מושלם: יום אחרי שאמא, כלומר אני, הוצאתי לחל"ת ממקום העבודה, כמו עשרות אלפי אנשים.  וכמו אותם אנשים, כשדבר כזה קורה צריך לעשות חשיבה מחודשת על כל הוצאות הכלכליות ולעשות שינויים. ביננו, אם יש קהל שקשה להם להבין את המשמעות של מצוקה כלכלית , הרי הם הגילאים הצעירים. ולמרות שתמיד חינכתי את ילדי להעריך את משמעותו של כסף, וכשזה מגיע לרכישות המחשבה צריכה להיות "אני צריך" ולא "אני רוצה" עדין ברור לי שיהיה להם לא קל.

לכן הספר החדש של נחמיה שטרסלר הוא מקסים בעיני. זהו ספר ראשון בסדרה "כלכלה בגובה העיניים" ואני כבר סקרנית לקרוא את הספרים הבאים.

 העלילה בקצרה, לשתי האחיות, נעה ומאיה, נמאס שאבא מעיר אותן כל בוקר לבית הספר ולגן כדי שההורים יוכלו ללכת לעבודה, לדעתן עבודה זה כיף בית ספר וגן לא כיף. הן מייחלות שיום אחד הכל יהיה הפוך, ההורים יישארו בבית, ישחקו איתן וילכו איתן לקניון. ולכן הן פותחות בשביתה! כמו שהמורות שלהן עשו פעם. כפתרון אבא לוקח את נעה, הגדולה מהבנות לעבודה במקומו והוא הלך לבית הספר.  שם היא מגלה שעבודה זה לא תמיד כיף, היא מוצאת פתק של אבא שצריך להוציא כסף מהבנק ומגלה שזה לא כזה פשוט ובעצם ש"כסף לא צומח על העצים".

ספר מקסים, פרקים קצרים, כתב גדול ומנוקד. מתאים להקראה על ידי מבוגר לילדים החל מגן חובה ולקריאה עצמאית עד כיתה ג'. מקווה שיצאו עוד ספרים בסדרה. כשאמא מנהלת ספרייה אז לא חושבת הספר הזה יסביר להם שהעבודה של אמא היא "לא כיף", כי הם די בטוחים שיש לי את העבודה הכי טובה בעולם, בתכ'לס, הם צודקים, אבל גם הילדים שלי ילמדו מהספר מושגים כמו חשבון בנק, מהיכן מגיע הכסף, יעדים, משימות בעבודה ועוד.

 הספר זמין לרכישה בחנויות הספרים ובאפליקציית עברית דרכה ניתן גם לקרוא את הפרק הראשון.

etzhacesef_master

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.