לאורה מטטוב | אישיות השבוע שלי

מעצבת האופנה מגדרה מעצבת קולקציה שהיא הוֹט קוּטוּר לא רק לעשירים, איך היא הגיעה לזה עוד בקווקז ומה הטיפ שלה למעצבות בכלל.

לאורה ואני

הכרנו בהרצאה על שיווק במדיה הדיגיטלית שהעברתי, היא הסתכלה עליי בעיניים מבריקות "אני מעצבת אופנה מגדרה, איך אפשר להיפגש ? " חייכתי, הנחתי את ידי על ידה ואמרתי "יהיה בסדר " . לספר לכם שהמרחק מהקריות עד גדרה זה עניין פשוט ?! אז זהו, שלא. אבל מי סופר שיש מישהי כל כך מיוחדת. הנה הראיון עם ליאורה מטטוב מעצבת האופנה מגדרה .

איך הגעת לזה ? 

הכל התחיל בקווקז, בגיל 15 התאהבתי במלאכת התפירה, זה מוזר כי בדרך כלל כשאתה עובד במשהו מגיל צעיר לא בטוח שתאהב אותו בטח לא תוך כדי עבודה קשה. עבדתי כתופרת של מדי אסירים במפעל של דוד שלי.

המקצועות המקובלים אז בקווקז היו חקלאות ומסחר אבל כבר בתיכון למדתי במגמת אופנה ותדמיתנות .

בחדר הקטן שלי עיצבתי את השמלה הראשונה שלי. היום יש לי קולקציות שהן הוֹט קוּטוּר .

h

למה פרצת רק בגיל 40 ? 

בזמנים ההם כשאישה מתחתנת ועוברת למשפחת הבעל. לחמה יש המילה בבית, היא מחליטה עלייך. אני לא רציתי להתחתן בגיל כל כך צעיר אבל היא הבטיחה שישלחו אותי ללמוד, נכנסתי לשגרה של בית ומשפחה היא דאגה לציין בכל הזדמנות שזה בזבוז זמן ואישה צריכה להיות בבית, לא לחשוב על עיצוב. היא אמרה " אישה צריכה עיצוב לבית, עיצוב לחינוך הילדים".

לימים התגרשתי, עבדתי בהייטק והמשכתי לתפור לעצמי. אח"כ התחלתי לעשות מזה כסף, עשיתי תיקונים לשכנים, עיצבתי לחברות עד שקיבלתי הזמנות בלי סוף ופתחתי חנות במרמלד .

היום לאורה מטטוב מעצבת שמלות ערב מיוחדות בהזמנה אישית ובהתאמה ללקוחה. עוד בקולקציה ניתן למצוא בגדי גוף מבריקים עם ובלי שרוול, מכנסיים מחויטים, חולצות מעוצבות, אוברולים ושמלות ליום יום.

nlk

 

למה הוֹט קוּטוּר ? 

כשאני מעצבת פריט, אני מדמיינת איך הוא יראה על האישה שתלבש אותו, איך הוא יהיה מונח עליה ויחמיא לה. מבחינתי כל לקוחה היא דוגמנית שעוד רגע עולה למסלול ואני חייבת להדגיש את מה שנכון לה ולהסתיר את מה שהיא לא אוהבת, שהיא תרגיש נח.

נכון יש לי ביגוד יוקרתי אבל המחירים סבירים מאוד ולא בשמים העניין הוא שכל פריט הוא יחיד ואין לעוד אחת.

הקולקציה היא לנשים בכל המידות במגוון צבעים ודגמים אבל אני עובדת עכשיו על תצוגת אופנה ייחודית אז אם אתם אוהבים אופנה ויופי של שמלות מטורפות תישארו עוקבים.

מה מרגש אותך ?

היום אני מוציאה דגמים, גוזרת ומעבירה למתפרה ומחכה בקוצר רוח שיגיעו הדגמים הגמורים בשביל לצלם אותם ולפרסם, כשיש קולקציה גמורה זה מרגש.

מלכת היופי והדוגמנית ג׳ני צ׳רוואני לבשה חולצה שעיצבתי והיא צילמה אותה לפייסבוק שלה ושלחה לי,  היא הוסיפה בכיתוב שהחולצה לבנה מכופתרת ואלגנטית מושלמת לעבודה, ליציאה ולחג השבועות שמתקרב ובא.

gg

ג׳ני צ׳רוואני בחולצה של מעצבת האופנה ליאורה מטטוב

 לפייסבוק של מעצבת האופנה ליאורה מטטוב לחצו כאן  ולחנות במרמלד  .

קרדיט צילום מרגלית מטטוב

לכתבה נוספת בסלונה על ליאורה מטטוב  – מעצבת אופנה  – שבועות 2017  –  לחצו כאן

כתבה : אנג'ליקה Angel To Business .

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי.על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.