לאהוב עד מוות/ דבורה עומר

היה היו זוג אוהבים, שחוט חזק קישר בין ליבותיהם. מעולם לא נפרדו האוהבים, כי לא יכלו להתרחק זה מזה. כאשר רק רחקו מעט, היה החוט נמתח ומכאיב ללבבות הנאהבים, והיה עליהם להתקרב מייד זה אל זה. והנה, אויה, פעם אחת…

לאהוב עד מוות

"אין אנו יכולים להיפרד. הרי סיפרתי לך את האגדה על חוט הלב, " לחש שמוליק.
"ספר לי שוב, " ביקשה.
"היה היו זוג אוהבים, שחוט חזק קישר בין ליבותיהם," החל שמוליק מספר. "מעולם לא נפרדו האוהבים, כי לא יכלו להתרחק זה מזה. כאשר רק רחקו מעט, היה החוט נמתח ומכאיב ללבבות הנאהבים, והיה עליהם להתקרב מייד זה אל זה. והנה, אויה, פעם אחת…" חייך שמוליק בשובבות.
"אוי שמוליק," התפנקה זהרה כילדה קטנה, "עכשיו אתה ממציא נכון? זה לא הסוף של האגדה. הרי לאגדות יש תמיד סוף טוב."
"כן," הסכים עימה.

היו אלה ימי טרום הקמת המדינה, שנים בהם ארץ ישראל והעולם כולו געשו ורעשו. מלחמת העולם השנייה הסתיימה, ימי ההעפלה והמאבק של הישוב היהודי במנדט הבריטי היו בשיאם.

בקבוץ עין חרוד נפגשו זהרה ושמוליק, שני צעירים שיצר הציונות בוער בתוכם. מה שהחל כידידות טובה בין השניים במהרה הפך לסיפור אהבה גדול. סיפור של אהבה ראשונה (עבור שניהם), אהבה חזקה ובוערת. כמעט כמו האגדה על חוט הלב…

זהרה ושמוליק לקחו חלק בפעילות הרבה שהתרחשה בחופי הארץ, הם אף המשיכו באימונים, יצאו למסעות, עבדו בכל עבודה בקיבוץ, ויחד עם זאת מצאו זמן לאהבתם הגדולה, וקשריהם האמיצים נתחזקו וגברו באותו הקיץ שבו הנצה ופרחה האהבה ביניהם.

אביו של שמוליק הציע לו, שיחזור ללימודיו, שהוא תרם את חלקו ליישוב וכעת הגיע הזמן לדאוג לעתידו.
בעקבות זאת החליט שמוליק, שהגיע הזמן למסד את הקשר שלו עם זהרה. הוא לא יכול לדמיין את חייו אפילו יום אחד בלעדיה. הוא רצה שהיא תצטרף אליו ללימודיו. לשם כך, היו צריכים השניים שישחררו אותם משירותם בפלמ"ח. אך הימים הסוערים ביישוב, גרמו לכך שלא רצו לוותר עליו ומיאנו בתוקף לשחררו.

האם זה מה שישנה את גורלו? ואת גורלם אהבתם העזה של זהרה ושמוליק?

ספר זה הוא הגירסא המחודשת לספרה הקלאסי של דבורה עומר, כלת פרס ישראל וזוכת עיטור אנדרסן לספרות ילדים ונוער.
הספר יחזיר את הקוראים הוותיקים אחורה בזמן לספרות העברית הנוסטלגית על ידי העלילה של התקופה והן על ידי כתיבתה המופלאה של דבורה עומר.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)