לאהוב את 10 המכות

בחורה עם מחשב נייד

דצ"ך, עד"ש, באח"ב, כמה מכות היה צריך בכדי להכניע את פרעה? מדוע 10 מכות? הרי אלוהים הוא כל יכול, האם היה צריך פרק זמן  כה ארוך להכניע את פרעה?  אולי ההמתנה הזו היא שהובילה אותנו ,צאצאי בני ישראל ממצרים, לרצות הכול כאן עכשיו ומיד, 100 מגה, 1000 מגה הכי מהר שאפשר?

בוא נחזור למצרים לתקופת פרעה, מה הישגנו בתהליך של 10 המכות?

ראשית זמן , זמן להתרגל  ולעכל את הרעיון המהפכני, לצאת למדבר ולהגיע אל ארץ זבת חלב ודבש. למדנו  לפתח אמונה, אחרי שנים של עבדות, שאף אחד לא הושיע, ישנן ספקות מדוע עכשיו, האם בכלל אפשר, מיהו אותו אלוהים, וכמובן ליצור ביטחון במי שאמור להוביל אותנו משה.

exodus-2153995_1280

כאשר הגיע הרגע, היינו כבר מוכנים, לפחות נפשית ומנטלית, אם אתם שואלים אז למה  אנחנו אוכלים מצות? כי גם זה בDNA  שלנו, תמיד לחכות לרגע האחרון … 

האם בדרך אל המטרה אתם בוחרים בתהליך או מחפשים קיצורי דרך, עוקפים, מתחמנים? כאשר מחליטים לרדת במשקל, מה עושים? אוכלים מלפפונים? אבטיחים? רק פחמימות? רק חלבונים? או בוחרים בתהליך? מה איכות של ירידה מהירה במשקל וכמה זמן זה מחזיק? לצערנו אנו יודעים את התשובה.

כמאמנת לא פעם אני פוגשת מתאמנים עם רצון עז לעבור שינוי, להגיע למטרה ,אולם כבר בשיחת ההיכרות מיד מחפשים את הדרך הקצרה מחפשים את הקסם. האימון הוא אכן ממוקד אבל הוא תהליכי, צריך לעבור דרך,  צעד אחר צעד, לגלות ולאסוף את המשאבים, לרכוש כלים, כך ניבנת אמונה, שמובילה למוטיבציה שמובילה להגשמה.

לימדו לקבל באהבה תהליך, גם אם הוא נמשך זמן , לימדו להנות בדרך במיוחד  מהצלחות קטנות, גם אם נופלים, גם אם קשה ואפילו לא מושלם, בתהליך אתם רוכשים מיומנייות לומדים ומתפתחים כך שבסוף כשתצטרכו להגיע למטרה, תהיו מוכנים והתוצאה תהיה איכותית יותר ובעלת משמעות .

גם האביב והפריחה הגיעו אחרי שלכת הסתיו, קור וגשמי החורף. חג אביב שמח

"לא הידע, אלא תהליך הלמידה, לא התוצר אלא תהליך רכישתו, הם אלה המספקים את ההנאה גדולה ביותר" קרל פרידריך גאוס

אתי נשיא מאמנת אישית
מאמנת אישית וקבוצות, לאחר 25 שנים בתפקידי ניהול במגזר העיסקי החלטתי לפעול במשור העצמאי ולקחת את הידע שצרתי בתחום הניהול לעזרת ניהול אישי דהיינו אימון. האימון העסקי מתייחס לעסקים צומחים ולמנהלים חדשים, הכוונה וליווי בצעדיהם הראשונים.