כתמי שמש

בחורה עם מחשב נייד

כתמי שמש

טיפול פנים – כתמי שמש הם כתמים אשר על פי רוב מופיעים בשל חשיפה מרובה לקרני השמש באופן בלתי מבוקר וללא כל שימוש באמצעים מקדמי הגנה. השמש החמה יוקדת על עורנו וגורמת לו פגמים רבים במידה והדבר נעשה בצורה בלתי מבוקרת ונכונה. על כן חשוב מאוד להקפיד על חשיפה מבוקרת מאוד לקרני השמש וכמובן בתוספת של אמצעים מקדמי הגנה. במידה וכתמי השמש כבר הופיעו על עורכם אל דאגה, קיימות כיום שיטות רבות לטיפול בתופעה.

דרכי הטיפול הטובות ביותר לכתמי השמש

המסת שומן בקור – בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית באשר לחשיבות ולמודעות הציבור למראה החיצוני שלו. על כן שוק הקוסמטיקה התאים את עצמו לבקשתם ורצונותיהם של הציבור והציב שלל טיפולים חדשניים אשר כל תפקידם הוא לסייע כמעט בכל בעיה ובכל אזור. אך תחילה נבצע סקירה קצרה על אופן הופעתם של כתמי השמש על עורנו. בכל גופנו פרוס בהתאמה חומר העונה על השם מלנין. בכל אזורי הגוף חומר זה מצוי ברמה אחידה וכל שינוי בה יביא לשינוי בגוון העור. במידה וכמות המלנין באזור מסוים תהיה גדולה יותר מאשר בכל שאר חלקי הגוף, כנראה שאותו אזור יראה לנו כהה יותר וכן להיפך, במידה ובאזור מסוים כמות המלנין ירדה כנראה שאותו אזור יראה לנו כבהיר יותר. שינויים אלה בכמות המלנין קורים על פי רוב בשל חשיפה בלתי מבוקרת לקרני השמש. אך כפי שאמרנו קיימות כיום דרכי טיפול רבות לבעיה זו של כתמי השמש. הטיפול הטוב ביותר להתגברות על בעיה זו הוא פילינג קילוף העור. במהלך טיפול של פילינג קילוף העור יבוצע זירוז של קילופי העור במטרה לייצר תאי עור חדשים ורעננים יותר.

הקפאת שומן – תאי העור החדשים יקנו לאותו אדם עור מתוח ומוצק הרבה יותר. כמו כן על פי רוב כל פגמי העור שהיו על שכבת העור החיצונה יעלמו עם התקלפותה של שכבה זו. חשוב לציין כי במידה ופגמי העור שלכם עמוקים ורציניים כנראה שתאלצו לכמה טיפולים על מנת להגיע לתוצאות הרצויות אך במידה ופגמי העור שלכם מצויים בשכבת העור החיצונה הם ייעלמו כלא היו אפילו לאחר טיפול אחד בלבד.