כשתגיע אלי / רבקה סטד

שימו לב! כל פרט בסיפור חשוב מאד לסגירת הקצוות בסוף הספר. תקראו. אני ממליצה

כשתגיע אלי

מרגנית, זמורה ביתן 2017, 208 עמ'.

תרגום מאנגלית: ארז אשרוב

מירה וסאל הם החברים הכי טובים. הם שכנים, הם גדלו יחד מגיל צעיר מאד והאמהות שלהן גם חברות. במשך השנים הם בילו יחד זה בביתו של זו וההפך, למדו יחד הלכו וחזרו יחד מבית הספר, לימדו את עצמם להזהר מחבורת הילדים הגדולים שמסתובבים ליד המוסך וגם מהאיש הצוחק שעומד תמיד בפינת הרחוב וישן עם הראש מתחת לתיבת הדואר.

יום אחד סאל מנתק את הקשר בלי סיבה ובלי הסבר. הוא כבר לא מלווה את מירה לבית הספר וחזרה ולא מבלה איתה את הזמן הפנוי אלא משקיע אותו במשחק כדורסל. בערך באותו הזמן, אמה של מירה מתכוננת לחידון בו היא עומדת להשתתף כדי לזכות בסכום כסף גדול. יום אחד נעלם להן מפתח ומיד אחר כך מתחילים להופיע פתקים מוזרים. בכל פעם פתק אחד. כל פעם במקום אחר בו מירה יכולה למצוא אותו.

הספר הזה נהדר. הוא קצר ולכן אי אפשר לפרט יותר מדי על העלילה כדי לא לחשוף אותה. כמעט כל פרט בסיפור חשוב מאד עד לסוף הספר שבו נסגרים הקצוות המוזרים וגם אלו שלא.  העולם שבו חיים מירה, סאל והדמויות האחרות, הוא עולם אמיתי מאד, אבל הטויסט הבדיוני שמשלבת בו הסופרת נותן לספר מימד אחר וטעם אחר. אהבתי ולמרות הסקירה הקצרה, אני ממליצה גם למבוגרים ולא רק לנוער.

גילוי נאות: הספר התקבל לקריאה באדיבות מועדון הקוראות של סלונה.

סיגלית בן-ישראל
כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.