כשנשיא לשכת המסחר דרור אטרי פגש את Chen Saban נציג עלי באבא בישראל!

בחורה עם מחשב נייד

אמש (ד' 15.11.17) אירח נשיא הלשכה דרור אטרי את ידידו נציג עלי באבא בישראל Chen Saban על הפרק העמקת שיתוף פעולה בין עלי באבא העולמית עם ירושלים.

חברת גיים און ח.ל בע"מ בהנהלתו של חן סבן הנה נציגות רשמית בישראל של עלי באבא ומספקת ללקוחות הישראלים את כל השירותים הנוגעים לפלטפורמת העסקים של Alibaba.com. מטרתה כנציגות היא להטמיע בקרב הספקים ובעלי העסקים בישראל את יכולות הפלטפורמה של Alibaba.com, את מגוון האפשרויות, ואת הפוטנציאל העסקי העצום הגלום בה, הן בתהליכי רכש והן במכירה של מוצרים. דרך אלה אנו שואפים, בשורה התחתונה, להביא להרחבת הפעילות העסקית, לעסקים קטנים בינוניים וגדולים כאחד, בארץ ובחו"ל.

1

או, בניסוח אחר, להשיג חשיפה גדולה, אף ברמה הבין לאומית, למוצרים שלכם, ולהגדיל את השימוש בפלטפורמה בישראל.

קבוצת עליבאבא הוקמה על ידי ג'ק מא בשנת 1996. מא ייסד אותה תוך גיוס 60,000 דולר מכ-80 חברים. לימים הפכה הקבוצה להיות פלטפורמת העסקים B2B הגדולה והיעילה בעולם, עד כדי כך שהשפיעה משמעותית על כלכלת סין, וכמעט בכל מדינה ניתן לחוש בהשפעות הכלכליות של פעילותה.

קבוצת עליבּאבּא (Alibaba Group, או במקור, בסינית: 阿里巴巴集团) היא חברת מסחר אלקטרוני שבסיסה בהאנגג'ואו שבסין. היא נותנת שירותי תשלום מקוון, פורטלים בין חברות, פורטלי חיפוש קניות ושירותי מחשוב ענן. בשנת 2012 שני פורטלים מצליחים של הקבוצה ניהלו העברות של כ־170 מיליארד דולר. זהו, אגב, סכום גדול יותר מזה שניהלו eBay ו־Amazon.com יחדיו באותה התקופה.

3

כ־80% מהקניות המקוונות בסין, שם מתבצעת עיקר הפעילות של הקבוצה, נעשות כיום דרך אתריה. בשנת 2005 קנתה יאהו 39% ממניות החברה תמורת מיליארד דולר במזומן‏. אילו הייתה יאהו מחזיקה בכל מניותיה עד להנפקה הראשונה שבוצעה ב־2014 היו אלו שוות כ־92 מיליארד דולר. בספטמבר 2014 ביצעה הקבוצה את ההנפקה הראשונה הגדולה בהיסטוריה בבורסה לניירות ערך בניו יורק, והצליחה לגייס 25 מיליארד דולר. לאחר ההנפקה הוערך שווי החברה בכ־231 מיליארד דולר, ועד אמצע נובמבר כבר הייתה שווה כ־290 מיליארד.

במפגש סיכמו נשיא הלשכה דרור אטרי עם ידידו נציג עלי באבא בישראל חן סבן על העמקת פלטפורמה משותפת להנגשת האפשרויות העסקיות אותה מציעה עלי באבא לחברי לשכת המסחר והמגזר העסקי בישראל.

2