כשהשיער שלנו מתחיל להיות עצמאי מדי.

בחורה עם מחשב נייד

כשהשיער שלנו מתחיל להיות עצמאי מדי.

אנשים רבים סובלים מנשירת שיער, סיבי השערה שלנו מושפעים משינויים הורמונאליים, מה שגורם לנו לאבד שיער עם הגיל.

נשירת שיער – כולנו מחוברים לשיער שלנו, כולנו רוצים להשאיר את השיער קרוב אלינו, לא תמיד זה מתאפשר, עם הגיל, סיבי השערה לא חזקים מספיק כדי להחזיק מעמד לאורך זמן והם נושרים. השפעות הורמונאליות שונות גורמות לשינויים בשיער שלנו במשך החיים, לעתים עם השנים הופך שיער חלק לגלי ואפילו מתולתל וכמובן שעם הגיל אנו חווים ירידה במות הפיגמנטים מה שגורם לצבע השיער שלנו להשתנות. נשירת שיער היא תופעה שדווקא נועדה לשמור על השיער שלנו בריא ומחודש, אם נשים לב, כבר משחר הילדות ניתן לראות כמות קטנה של שיער שנשר בכל בוקר על הכרית, גם המברשת אומרת את דברה ותמיד מתמלאת בשיער, המטרה של הנשירה הזו להביא את הקרקפת למצב של ייצור מחודש של שיער בריא. כאשר המנגנון הזה מתחיל לחרוק, שיער חדש לא נוצר בצורה נכונה, מה שגורם לשיער שלנו להידלדל.

נשירת שיער, למה זה קורה, איך מונעים את הנשירה ואיך מטפלים בה.

בדרך כלל סובלים מנשירת שיער כתוצאה של גיל מתקדם, אך לא תמיד, טראומות שונות שאנו חווים במהלך החיים עלולים לגרום לנו לאבד שיער, מחלה, תזונה לא בריאה ואפילו נושאים שקשים לנו מבחינה רגשית עלולים לגרום לנו לאבד שיער. נשים רבות סובלות מנשירת שיער בתקופה שאחרי הלידה, גם זו טראומה רצינית שחווה הגוף, לעתים בעיות עיכול גם עשויות להביא לנשירה.

כדי למנוע את הנשירה קודם כל צריך לבדוק מהו הגורם, אם מדובר בתזונה לא בריאה או מחסור בוויטמינים, נוכל להשיב לעצמנו את השיער שאיבדנו על ידי תזונה מאוזנת. במקרים שהגיל הוא זה שגורם לנשירה, ישנם טיפולים אלטרנטיביים שמעודדים צמיחה מחודשת של שיער. כמעט בלתי אפשרי לחדש צמיחה במקום שכבר איבד שיער, קל יותר לעצור את הנשירה.

אם אתם שמים לב שהשיער שלכם מתחיל לנשור, כדאי שתפנו לטיפול בהקדם האפשרי, ככל שמטפלים בבעיה מוקדם יותר, התוצאות טובות יותר.