כשהיא שולחת שיר, למה היא מתכוונת

למה להתחבט, למה להתלבט, לכתוב, ולמחוק, ולכתוב שוב. אפשר לשלוח שיר. פליי-ליסט על אהבות ואכזבות.

בחורה עם מחשב נייד


"סרנדה היא יצירה מוזיקלית המושמעת לכבוד אדם אהוב, חבר/ה, או אדם מוערך אחר,לרוב בערב ומתחת לחלון ביתם. מקורה בתקופת ימי הביניים או הרנסאנס. היצירה המוזיקלית שבוצעה לא נצמדה לסגנון מסוים, חוץ מהעובדה שאדם יחיד ביצע אותה, מלווה בכלי נגינה נישא כלשהו, כמו גיטרה או אקורדיון."

בעידן האלקטרוני, זה יותר פשוט.

את יודעת מה את רוצה להגיד, את לא בטוחה איך להגיד את זה, והיית מעדיפה בכלל, שמשהו אחר יכתוב את המילים, ילחין את המנגינה, וגם ייקח אחריות על זה.

בכל זאת, זה לא את כתבת את זה, זה הוא.

בחרתי מספר שירים שזכיתי לקבל ממחזרות ואהובות, מאוכזבות ומאכזבות, במהלך הדרך, כל שיר יצירת מופת, וכל הקדשה יקרה לי.

להלן הצעה לזוית ראייה נוספת לכוונת המשוררת:

תשמע, אתה נראה לי. לא באמת, יש בך הרבה מאוד מהתכונות שאני מחפשת, ואם כבר מדברים על זה, אני מחפשת כבר הרבה זמן, יותר מידי זמן. ולכן, מותק, אני סולחת לך על כל החסרונות, ומקבלת אותך כמו שאתה. בוא נעלה על ספינה, רק אני ואתה, בוא נעוף מפה.

[youtube fPCMsl9tOIU]

חשבתי על זה מותק אתה שומע, אנחנו יוצאים כבר כמעט שבוע, עשינו כברת דרך משמעותית ביחסים. לא הגיע הזמן שתמחק את כל חבורת הידידות מפייסבוק? אל פחד, אני איתך. בוא נשנה עכשיו, ביחד, את הסטטוס ל "אין-אה-רילשיינשיפ". בוא, מותק,  בוא נשרוף את הגשרים.

[youtube T0spQCw35D4]

אני מרגישה את זה. יש לי אינטואציה, וזו אינה מאכזבת אותי. בוא נעשה את מותק. בוא נקים בית בישראל. תארוז את הדברים שלך, תשאיר שם את את הספה הכחולה, את הפינת אוכל, ואת הציור המגוחך הזה של הבחורה בעירום, ותבוא. תבוא כבר. תבוא כמו שאתה.

[youtube auTwQcuYzdk&feature=player_embedded#at=12]

אתה יודע מה, כיף איתך, אתה נעים לי, נראה לא רע, אז מה אם אתה לא אהבת חיי, אז מה אם אני מחפשת גבר קצת יותר צעיר, וקצת יותר מוכשר. אהיה איתך. אני שלך מותק. בנתיים לפחות, עד שאמצא משהו אחר. אני מאוד מקווה שתקשיב לשיר עד השורה האחרונה…

[youtube 5YXVMCHG-Nk]

ישנתי על זה לילה, ואני אומרת לך, זה קשה סתם ככה להפתח, להוריד שכבות, להחשף, לצאת מהמסגרות, אתה שם ואני פה. אתה אוהב לבן ואני אוהבת שחור. תעזור לי, אני רוצה אותך, תן לי. תן לי מקום. וקח, קח את שיר השירים של שירי האהבה.

[youtube Q2Oy_WOVPMY]

אז איך אומרים  – לך ת'חפש ת'חברים שלך – בצורה נעימה….ככה אולי? היה נעים איתך, מארח מושלם, סקס לא רע בכלל, אבל זה לא אתה, זה אני. אתה באמת מקסים, פשוט, אנחנו נמצאים בשלבים שונים בחיים, מחפשים דברים אחרים, חבל לי, מאבדת חבר, אבל קח את עצמך, ולך תמצא לך את האחת שנכונה לך…

[youtube 1x-hi_gHsqs]

לא באמת, אתה עושה צחוק, אתה משחק משחקים, אתה פחדן, אתה פשוט אינפנטיל. מה כבר ביקשתי, שתבוא איתי לחתונה של בת דודה שלי? די, בן אדם, אתה אוטוטו בן 50…תינוק, ילד, תתבגר.

[youtube AZs8KV70VwQ&feature=related]

אני פשוט לא רוצה לראות אותך. מה אתה לא מבין בדיוק? אם בן אדם לא עונה לך לטלפונים, לא עונה לך לסמסים, מה זה אומר בונבון? איך אומרים לך את זה חד משמעית, באלגנטיות, ובשרמנטיות? שולחים לך הביתה את מיכה שטרית.

[youtube j_hnx4QENgo]

עכשיו פשוט הגזמת! אין, מותק, אתה בן אדם רדוד. מה אתה מנסה להגיד לי בשיר הזה בדיוק? אף פעם לא שלחת לי שירים , וכשסוף סוף החלטת לשלוח משהו, אתה שולח לי שיר אהבה לכלבה? אולי תקרא קצת על אריאל זילבר, לפני שאתה עושה שטויות.

ואני,

באמת חשבתי שאני כרוך אחריה..

[youtube OyiGt7rLvJg&feature=related]