כשהטיפול מצליח #3

בחורה עם מחשב נייד

בדיחה ישנה אומרת שאם האבא רוקח והאמא רופאה, הילד יהיה חולה.

מטופל ותיק הזכיר לי השבוע את הפגישות הראשונות שלנו. הוא הגיע אלי לפני שמונה שנים, סטודנט לרפואה שנה שלישית. אני לא מאושר, לא רוצה לקום בבוקר, אני מצליח בלימודים אבל זה לא מעניין אותי, אין לי רצון והתלהבות להמשיך ועכשיו אני צריך לבחור בית חולים לעשות סטאז' ואני לא יודע מה לעשות.

למה הלכת ללמוד רפואה, שאלתי. "מה זה למה? זה המסלול שהיה לי ברור, שני ההורים שלי רופאים, אחותי הגדולה רופאה, אחי הצעיר התחיל לימודי רפואה במסגרת קדם צבאית, זאת הדרך שלנו בבית". ומה הדרך שלך? כאן הוא השתתק. בתיכון היה במגמת מוזיקה. ההורים שלו הסכימו לכך רק בתנאי שילמד גם חמש יחידות מתמטיקה. אין בעיה. בזמן השרות הצבאי עשה קורס ברמנים ועבד כברמן באחד המקומות הנחשבים בתל אביב. כשהתחיל את לימודי הרפואה הוריו הודיעו לו שהוא יכול להפסיק לעבוד וכי הם יממנו אותו בתקופת לימודי הרפואה. " או שאלמד רפואה ואז אני מקבל הכול או שאאלץ למצוא דרך להסתדר בעצמי". כלוב זהב.

אחרי שלוש פגישות היה לו כבר ברור שרפואה, עם כל הכבוד למקצוע ולהוריו, זה לא התחום בו הוא רוצה לעסוק. נרשם לאחד מבתי הספר למוזיקה, למד נגינה, עריכה, והיום עובד כטכנאי סאונד באחד האולפנים, בדרך לאלבום שני עם הרכב מוזיקאלי, ושמחת חיים שהוא מביא עימו לכל דבר. להורים שלו לקח קצת זמן לקבל את השינוי, נדרשו לנו מספר פגישות משותפות, ותהליך משפחתי מורכב על מנת שהם יקבלו את דרכו החדשה.

זה שאתה יכול לעשות משהו לא אומר שזה הדבר שאתה צריך לעשות. חשוב לאהוב את הדרך בה אתה בוחר ללכת.

‏‏1566888925[effects.yo-yoo.co.il]מנה - עותק