כשאת לחוצה בזמן, הכל יותר יקר לך

וגם ההפך נכון: כשאת לא לחוצה בזמן, כמו למשל כשאת זקנה, הכל יכול להיות הרבה יותר זול.

כשאת לחוצה בזמן, את צריכה עוזרת. נגיד פעם בשבוע. נגיד שלוש שעות והוצאות נסיעה. יותר משש מאות ש"ח בחודש, ואנחנו רק מתחילים. כשיש לך עוזרת זה עולה לך כפליים: קודם כל הכסף ואז עוגמת הנפש. אין מצב שהיא עושה מה שאת חושבת שצריך לעשות. יש שהיא עושה דברים שבאופן מפורש ביקשת שלא תעשה. אפילו אם אתן דוברות אותה שפה, והסברת את עצמך יותר מפעם אחת, זה מה יש. ואני לא מזכירה בכלל את המיטרד צורך הזמן של למצוא עוזרת (בכללי ועוד יותר מזה, אחת שיחסית יותר מתאימה לך).

אם את לחוצה בזמן, אפשר להניח שאת קונה מצרכי סופר באופן מקוון. נכון, יש מי שאומרים שזה יוצא להם לא רק יותר נוח ופחות זמן, אלא גם יותר זול. יכול  להיות. או שלא? אני מקבלת ארגז ירקות אורגניים במשלוח. אלה אנשים מלאים בכוונות טובות, ובכל זאת, לא תמיד מה שבא מתקבל על דעתי. אז שמלקט כלשהו בסופר יצליח לקלוע למה שמתאים לי? ואתם יודעים כמה קשה לנו להבין אחד את השני גם בדברים הכי קטנים, אפילו כשאנחנו קרובי משפחה או חברים בעלי כוונות טובות, אז מה נאמר על המלקט/ת מהסופר? איזה סיכוי יש שיעשו מאמץ ללקט דווקא עבורנו מה שאנחנו היינו בוחרים? גם פה התשלום כפול: המוצרים לא תמיד נשמרים בתנאים ראויים, דמי משלוח, מתי יגיעו? והתסכול מאי ההתאמה בין מה שרצית למה שקיבלת. אני מניחה שירקות ופירות הם לא החלק העיקרי בסל של מי שקונים בסופר מקוון, וזה גם חבל וגם מסביר איך יתכן שהם מרוצים מהקניה.

הסופר שלי היום:

קניות 3

 

כשאת לחוצה בזמן את קונה בגדים כשממש חייבים. וזה מתכון למחיר גבוה והתאמה לא מושלמת. עדיף לעשות סיור/י חנויות אחת לעונה, רצוי בסופעונה, כשאת יכולה להרשות לעצמך לצאת מחנות בלי שום דבר אם לא מצאת פריט/ים שלא רק ממש מחמיאים ועונים על צורך, אלא גם במחיר טוב.

כשאת לחוצה בזמן, את מרגישה צורך למלא את המקפיא במוצרי מזון מוכן. זה מובן, אבל לא רק שהמוצרים הללו פחות בריאים, אלא שהם הרבה יותר יקרים בהשוואה למזון שמכינים בבית ממוצרים לא מעובדים. ויתכן גם שאת גם קונה עוגות מוכנות. עוגות יכולות להיות די יקרות גם כשמכינים אותן בבית, אבל זה עדיין חצי מחיר מעוגות מוכנות, ויכול להיות פחות גרוע לבריאות.

כשאת לחוצה בזמן החשבון שלך אצל הספר, אשת הפן, הקוסמטיקאית, מסדרת הגבות והמומחית לצפורניים הוא הרבה יותר גדול.

להיות לחוצה בזמן עולה כסף. נכון, יש מקרים שבהם אין דרך להוריד את הקצב, כמו למשל כשיש לך ילדים קטנים. ואם את גם עובדת בנוסף לכך, קל וחומר.

אבל אם כן מתאפשר להוריד קצב, זה מה זה  מ ו מ ל ץ !

 

הזקנה שלכם
טוב, האמת היא שאני לא באמת יודעת איך זה להיות זקנה, למרות שאני זקנה. נראה די בטוח שאהיה זקנה גם עוד 20 שנה (כמו אימא שלי, שתהיה בריאה) ומה הקשר בין זה לזה? מסתבר שלהיות זקנה זה דינמי כמו להיות לא זקנה.