כרוניקה של רצח ידוע מראש – של עסקה.

בחורה עם מחשב נייד

מיומנו של "יועץ":

שוב צריך לשירותים. כבר בפעם השנייה הלילה. אם לא אדליק את האור אולי אצליח להירדם מיד בחזרה. רוזי מטרידה אותי. מה הבעיה שלה? למה למצוא בעיה היכן שאין?  נראה לי שהנישואין שלה נגמרו. חלאס. זה הדור הזה. משהו קצת חורק, וישר מפרקים. בלי מחשבה. מה זה ההעצמה הזאת שהיא מדברת עליה בכל שיחת טלפון של החודשים האחרונים. איזה מימוש היא מחפשת? מה חסר לשושנה, אשתי? מה יש,אמא שלך לא יודעת יותר טוב ממך? היא לא הייתה צריכה לעבוד יום בחיים. כל מה שרצתה קיבלה. לא החסרתי ממנה כלום. ומה היא תעשה עם שני ילדים קטנים? מה יהיה על הבית שלהם? בתים כאלה כבר אין למצוא היום. הצלתי אותם עם הבית הזה שמצאתי להם מהכינוס נכסים. אח, איזה כינוס זה היה. ממש נס. איזה מחיר. איך יוסי יגיב? איך היא תתפרנס? אינעל דינו האזעקה הזאת עכשיו. הייתי צריך לקחת כדורי שינה.

שמוליק הזה הבן של משה גם כן בא עכשיו עם סיפור חדש. התקשר. אמר שמצא בית נהדר בשכונה שחיפש בה שנתיים. גם המחיר נשמע טוב מידיי. אמרתי לו המהירות מהשטן יא איבני. הוא כמו הבן שלי. מאז שמשה עליו השלום נלקח, הוא כמו בן לי. אני לא אתן שידפקו אותו. יש לו כבר עורך דין הוא אומר שמטפל בו ובודק את מעמד הבית. המתווכת אומרת שהוא צריך לסגור עסקה מהר כי אין לה בלעדיות על הבית ויש זוג נוסף שמעוניין בו. מכיר את הטריקים האלה של המתווכים. מי זאת המתווכת הזאת? כשאני הייתי מתווך עוד לא נולדה זאת. שלושים שנה מכרתי חצי עיר וכמה בתים שלוש פעמים. הם יכולים לספר לי? תגיד לה אם יש עוד זוג, שיקנו ! נראה לה מה זה. שמוליק הראה לי את הכרטיס ביקור שלה, עם האותיות הקטנות באנגלית. בטח מלומדת.

אל תעשה שום צעד אמרתי לו. הוא נותן לי כבוד. לא יעשה. אני אגיע במונית ספיישל, אגיע במיוחד לעורך דין. בשבילך אני אעשה הכל. אל תדאג. אני אדאג לך, אמרתי. נתתי את המלה שלי לאבא שלך עליו השלום.

מיומנה של סוכנת נדל"ן:

הוא הגיע באיחור של שעה. חיכינו. המוכרים, שני נציגים מהמשרד שלי, עורך הדין וזוג הקונים. היה קשה להבחין בו מתחת לאגו הגדול שהסתיר אותו. הציג את עצמו כדוד של שמוליק. התעקש לקרוא את החוזה כאילו שאנחנו לא יושבים מול אחד מעורכי הדין הממולחים בתחום, שמייצג אותם. כולם, חוץ מהדוד היועץ, הבינו את הדחיפות. המוכרים עמדו לעזוב את הארץ. יומיים לפני החג. אבל הדוד התעקש וקיבל את מה שרצה. כבוד. הרבה כבוד.

כשהוא חמוש בהעתק החוזה ונסח הטאבו עזב הדוד את המשרד. שום דבר לא יברח הקפיד לומר שוב ושוב. כבר קרא הרבה חוזים בחייו. בטוח. בזה אין ספק. המוכרים נסעו, חזרו וסגרו עם הזוג האחר ששילם להם יותר.

קצרה ידי מלהביא את העסקה לידי מימוש. הלקוח שלי ˗ שמוליק ˗ לא קיבל את הנכס שחשק בו.האכזבה שלי הייתה גדולה קודם כל בשביל שמוליק. הצטערתי גם בשבילי כמובן, שהרי הפסדתי עסקה נאה ביותר. עם זאת, עבורי זה חלק מהעבודה, ומכל מו"מ למדים, גם מכאלה שלא מסתיימים בעסקה. אבל עבורם הייתה זאת עסקת חיים, לא פחות. ועל כך הצטערתי מאד.

אני לרגע לא חושבת שהדוד היועץ לא פעל מתוך אהבה ודאגה לאחיינו היקר. אותי רק מעניין מה מטריד את מוחו של היועץ בלילות הקרים האלה, כשהוא קם לעשות פיפי.

 

ronitrubin
זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי