כסף לא קונה אושר. שופינג כן.

בחורה עם מחשב נייד

כל יפי הנפש (ובעיקר יפות כמובן), הפוסט הזה לאו דווקא בשבילכם ואם אתם נשארים איתנו, אז תנסו רגע ליהנות ולהבין שדברים שרואים מכאן לא רואים משם.

זה לא סוד שמפגשי בנות הם אחד הבילויים החביבים עליי (ואם הייתי הולכת לפסיכולוג, הוא בטח היה אומר שזה בגלל שביום יום, אני חייה בעולם גברי במיוחד) ומעבר לחבורת ה בנות הפרטית אליה אני משתייכת, אני יוצאת לעוד אי אלו בילויי נשים, בהרכבים כאלה ואחרים.

השבוע היו לי שניים כאלה (ואם להודות על האמת, את הפוסט הזה אני כותבת במקום לצאת לעוד אחד כזה שמתרחש ברגעים אלה ממש).

לכאורה היה זה עוד מפגש בנות, בר תל אביבי מהנחשבים, 5 יפיפיות, כולן כבר עברו משהו בחייהן, אחת מבלה את הלילה הראשון בלי הבעל (כן, עוד זוג הצטרף לסטטיסטיקה), אחת מבקרת אותנו מניו יורק, אחת משתפת אותנו על איך זה לעשות עליה אחרי שאת הופכת את הביקור מניו יורק לקבוע, אחת שבעלה בדיוק חי שנייה באירופה לצורך עסקים והם על הקו ואחת אני.

רגע התשלום מגיע, כל אחת מרימה את התיק שלה לשלם ואז ברגע אחד יורד לי האסימון, זו שמבלה את הלילה הראשון בלי בעלה, לפחות עושה זאת כשתיק גוצ'י לצידה, זו שמבקרת מניו יורק מתהדרת בתיק שאנל גדול ומכיל, זו שעלתה מניו יורק מתהדרת באחד דומה, שאנל כמובן, קטן, כזה של אודם וכרטיס אשראי, זו שבעלה והיא חיים על הקו, מציגה שאנל אדום, רטרו, כתפיות זהב וזו שהיא אני מציגה תיק מאקססורייז שנקנה זה עתה ברגע שהשלט 70% הנחה התנוסס על חלון החנות הראשונה שפגשתי.

תשמעו, אני אוהבת אותן את כל הנשים שהיו שם בשולחן הזה ולכן אני אתאר רק את עניין התיק ולא אכנס לצעיפים של הרמס, לתכשיטים של שטרן, פדני ושלל שמות שהשתיקה יפה להם, לא, גם לא אדבר על סיליקון, שומן שלא תאמינו אבל מרים עצמות לחיים, ובטח שלא אדבר על עקבים, מגפיים, מעילים.

כשהייתי עם שרון בניו יורק לא מזמן, הסתובבתי שוב ושוב ושוב ושוב בשדרה החמישית ובסוהו כמו עליסה בארץ הפלאות, נדהמת מהעושר האינסופי, נפעמת מהעיצובים המרתקים והמרגשים של חלונות הראווה, מזילה ריר על פיסות אומנות בדמות עקבי סטליטו, שמלות ערב קטנות, תכשיטים ושאר מטעמים.

באחד הערבים בניו יורק בעודנו מבלות עם חברתי מהשולחן הקודם, הגיעה חברה שלה, עוד אחת שנראית כאילו הרגע יצאה מתוך קופסת ברבי, כולה שמחה וטובת לב, כאילו שהרגע הגיעה מארמון בקינגהם אחרי מנוחה אינסופית. לאלת היופי הזו הייתה בשורה, היא בדיוק הגשימה לעצמה עוד חלום קטן ורכשה את העקבים של שרה ג'סיקה פרקר, הלא היא קארי (שהלא היא אני בחלומותיי) מסקס והעיר הגדולה, הורודות, הנוצצות, אלה שמתנשאות לגובה אינסופי… ועוד בדיל מטורף של 4,000 דולר בלבד (שאם לא הבנתם עד עכשיו, זה בערך המחיר של כל תיק שהונח על השולחן באותו ערב מהסיפור הקודם ושבחישוב פשוט אומר שרק התיקים היו שווים כ 16,000 דולר…)

איך הייתי מרגישה חשבתי לעצמי אז, וחשבתי לעצמי השבוע שוב, לו יכולתי להרשות לעצמי גם, להיכנס לכל חנות בשדרה החמישית, לקנות לי מבלי למצמץ את הנעליים שלה של קארי, את התיקים, הצעיפים, השעונים ה… ה… ה…

אני כמעט בטוחה מהיכרותי הקצרה שלי איתי, שהייתי מאושרת, שרגע הקנייה היה גורם לי להתרוממות רוח, להרצה של אדרנלין בדם, אני גם כמעט בטוחה שרגע המימוש, הרגע הזה שבו את נכנסת עם הנעליים, עם התיק, עם הסיליקון לאירוע, לפגישה או סתם צועדת איתם בגאווה עם גב זקוף ברחוב היו גורמים לי אושר.

מכיוון שאני אדם רציונאלי, מחושב, מקשיב, אני מבינה שאולי אותם רגעים היו מספקים לי אושר לרגע קט בלבד, לזמן קצוב, היו מתחילים להיות מובנים מאליהם, היו נהיים משעממים, ריקים ומביכים, אבל איכשהו, התירוצים האלה לא עובדים עליי.

טוב נו, ברור שחצי מכם רוצים לכתוב לי עכשיו מילים כדורבנות, כאלה שנשמעות ככה:

"יעל יקרה, האושר נמצא בתוכנו, צריך רק לדעת למצוא אותו….", "חומר הוא הבל הבלים, התחברי לך אישה צעירה לרוח, תמצאי שם אושר גדול…" "כשיש לך מכל העושר הזה, אין לך אושר מזה…" ועוד כהנה וכהנה סיסמאות שאני יכולה לכתוב ספר רק מהכמויות שאני מכירה בע"פ.

וברור שמי שלא מכיר אותי בטח חושב, איזה מסכנה, אם הייתה מאושרת בחייה, לא הייתה צריכה לחפש אושר בדמות שופינג…, אז מצטערת, גם זה לא קשור, אני אדם מלא, הקריירה שלי היא יצירה מדהימה בפני עצמה, כזו שמספקת אדרנלין, אושר ואנרגיה אינסופית, אני מתמלאת ממשפחתי ומילדיי ומאינספור בילויי בנות מרגשים באושר אמיתי.  

אז תסלחו לי, שאני מקלקלת את המסיבה ומעזה להודות בפה מלא שכסף אולי לא קונה אושר אבל שופינג כן, אחרת איך אפשר להסביר את זה, את העובדה שנשים (וגם כמה גברים שאני מכירה) חולות על נעליים, תכשיטים, בגדים, בשמים, ציצים עומדים ו…

שלא יספרו לי סיפורים כל המתחסדות למינן, המבחן האמיתי שלכן יהיה ביום שבו תוכלו להרשות את כל זה לעצמכן ותבחרו שלא ועד שהיום הזה יגיע אתן מוזמנות או לשתוק או להמשיך בנחת להתהדר בסיסמאות על רוחניות ואושר פנימי.

אני בינתיים ברשותכם, עד שיגיע היום שאוכל להיכנס לכל חנות בשדרה החמישית בניו יורק ולקנות לי בה מכל העולה על רוחי, אמשיך להתרגש מעוד מבצע ברשתות לפשוטי העם, אמשיך ליהנות מעוד זוג נעליים, תיק…חזיית פוש אפ… (מודה שלא מעיזה לעשות סיליקון כי אני פחדנית איומה…) ואמשיך ליהנות ממנו, מהרגע הזה שגורם אושר, הרגע הזה של השופינג.

מחפשים רגעי אושר קטנים? לא מתוחכמים, לא פילוסופיים?, תנסו גם. תאמינו לי, זה עובד.

 

 

 

יעל זוהר - UNSTOPPABLE
אני עוברת דרך החיים בכל הכוח ולא נותנת להם לעבור דרכי, אמא לשלושה בני נוער, אשת קריירה, עצמאית בתחום הפקת אירועים בחברה שלי - http://www.zoharevents.com/, אוהבת ליהנות ממה שהחיים מציעים לנו ומגשימה את החלום של לשלב בין קריירה לאימהות. אני בלתי ניתנת לעצירה ומרצה על זה.