כסף הוא דווקא כן עניין לנשים

ענת צלינקר, איה תמרי, איריס שוסטר, סיגל לוי ואינה ממון כלף הן 5 נשים עצמאיות שיעשו לכם סדר בחשבון הבנק

יש איזו סטיגמה שמושרשת עמוק בתרבות שלנו, לפיה כסף הוא עניין גברי. אולי זה מתקשר לכך שכסף הוא כוח וכוח הוא גברי, אולי לעובדה שבעבר הגברים היו אלו שאחראים לכסף ולפרנסה והנשים לענייני הבית ואולי זה מגיע דווקא מהמקום שכסף הוא דבר ריאלי ואנחנו הנשים, הרי הומניות בנשמתנו.
כל זה לא רלוונטי כמובן לעידן המודרני שבו אנו חיים, לעידן שבו נשים עובדות, מפרנסות ועצמאיות גם מבחינה כלכלית.
ברמה האישית שלי, אני מודה שהייתי רוצה לאהוב יותר התעסקות עם כסף. הייתי רוצה להבין בזה יותר והייתי רוצה לשלוט בעולם הכלכלי על בוריו. אבל אני לא, ומעריכה מאוד נשים שכן..
images (2)
את פרוייקט "Time to Share" אותו לקחתי על עצמי במטרה לפרגן לנשים עצמאיות מתחומים שונים, החלטתי לפתוח עם נשים שעוסקות ומתמחות בתחום הכלכלי- לבית, לעסק, למשכנתא וכו'. למה בחרתי דווקא בתחום הזה? אולי כי הקרבה לפסח גרמה לי להרהר בכך שאי הבנה בכסף היא אחת המכות המשמעותיות ביותר בהתנהלות של כל אחד מאיתנו.
אז תכירו אותן- 5 נשים שיעשו לכם סדר כלכלי:
ענת צלניקר
ענת צלינקר
ענת צלניקר היא מומחית לכלכלת המשפחה וחברה באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה, בעלת BA בפסיכולוגיה וסטטיסטיקה. לתחום הגיע באופן טבעי- היא זו שהיתה אחראית על כלכלת המשפחה ומשברים כלכליים אישיים שעברה הביאו אותה להתמקצע בתחום.
איך התחושה לעסוק במקצוע שמיוחס יותר לגברים (גם אם רק תדמיתית)?
בניגוד למקצועות כלכליים אחרים שאנחנו מכירים ונתפסים בעינינו כמאוד "מכופתרים", התחום של ייעוץ לכלכלת המשפחה, לפחות בגישה שאני מביאה, הוא לא רק מספרים. כדי ליצור שינוי אמיתי בהתנהלות הכלכלית של המשפחה, התפקיד שלי, מעבר לייעוץ הכלכלי, הוא גם לשנות את הדרך שבה כל אחד מבני הזוג, ושניהם יחד כזוג מתייחסים ומתנהלים עם הכסף.
האם הסנדלר הולך יחף? או- איזו עצה מתוך העצות שאת מעניקה לאחרים יישמת בעצמך?
במקרה שלי, הסנדלר מקפיד לנעול נעליים ביום וגם בלילה.
אני מאוד מאמינה בדרך של ניהול תקציב משפחתי וכ"שר האוצר" אצלי בבית, מקפידה לעבוד עם תקציב לאורך כל הדרך.
טיפ
ניהול כלכלי של משפחה דומה לניהול כלכלי של עסק קטן. עבדו לפי תקציב והקפידו להיצמד אליו – אם יש לכם כסף, זה יכול לחסוך לכם כ-30% מההוצאה החודשית ולפנות לכם כסף לדברים שחשובים לכם באמת. אם אתם במינוס, זה יהיה הצעד הראשון לשינוי.
ליצירת קשר עם ענת:
050-7899937
anat.zelniker@gmail.com
www.facebook.com/anat.finance
איה תמרי
איה תמרי
איה תמרי היא יועצת לכלכלת המשפחה. שותפה לפרוייקט "משפחה בצמיחה" של ידיעות אחרונות ומלווה זו השנה שלישית משפחות שהחליטו לחשוף את מצבן הכלכלי וההתלבטויות שלהן.
לתחום הגיעה לפני 6 שנים, מתוך חשש כלכלי בעקבות גירושיה ולאחר עבודה של 20 שנות עבודה במערכת הבטחון.
איך התחושה לעסוק במקצוע שמיוחס יותר לגברים (גם אם רק תדמיתית)?
אני לא חושבת שזה תחום גברי. אני מכירה המון נשים שעוסקות בתחום וחושבת שנשים מביאות נקודת התייחסות והסתכלות אחרת. אני בכלל מאמינה שחשוב שנשים ילמדו לנהל את הכסף שלהן- אין מקום מעצים מזה. בהתחשב בכך שתוחלת החיים (של גברים אבל בעיקר של נשים) עולה ועולה, זה חשוב פי כמה. השמיים הם הגבול בשביל נשים שלא מפחדות מכסף.
איזו עצה מתוך העצות שאת מעניקה לאחרים יישמת בעצמך?

לחיות ממה שיש לי. בדרך ויתרתי על הרבה דברים – פיטרתי את העוזרת, אני קונה פחות בגדים ונעליים, חושבת טוב לפני שאני מוציאה כסף ובעיקר – יש לי תקציב מתוכנן.
טיפ
להכין תקציב ולהבין שאנחנו חיים בעולם של משאבים מוגבלים ואי אפשר הכל, למרות שאנחנו מאוד רוצים.
אם ההכנסה שלי לא מספיקה לי עבור דברים שאני רוצה עליי להגדיל את ההכנסה על ידי יזמות קטנה, ניצול נקודות החוזקה שלי ועשייה שיש לי תשוקה אליה.
ליצירת קשר עם איה:
050-2878778, 03-5408102
Ayatamari@gmail.com
https://www.facebook.com/a.tamari
www.ayatamari.co.il/
איריס שוסטר
איריס שוסטר
איריס שוסטר מסייעת למשפחות ולבעלי עסקים קטנים לקבל יותר מהכסף שיש להם, בעזרת ייעוץ לניהול הכסף בעסק ובמשפחה וייעוץ משכנתאות אובייקטיבי. לתחום הגיעה בעקבות קורס בכלכלת המשפחה שלקחה עבור עצמה, כדי לנהל את כלכלת משפחתה טוב יותר. עם הזמן הבינה שהבעיה העיקרית של משפחות היא המשכנתא והחליטה להתמקצע בתחום.
איך התחושה לעסוק במקצוע שמיוחס יותר לגברים (גם אם רק תדמיתית)?
האמת שאף פעם לא חשבתי על זה אני די רגילה להיות אישה יחידה בין גברים, עוד מתקופת הלימודים שלי בטכניון, בעבודה שלי כשכירה כמנהלת פיתוח ואיכות וכנראה גם עכשיו. אני חושבת שהדרך שלי שבה אני מציגה את הדברים הופכת את הנושא ליותר מובן ופחות מאיים.
האם הסנדלר הולך יחף? או- איזו עצה מתוך העצות שאת מעניקה לאחרים יישמת בעצמך?
אני חושבת שהרבה מתוך העצות שאני נותנת אני מיישמת על עצמי –בהתנהלות שלי עם כסף בעסק וגם במשפחה.
טיפ
היום כשהריביות במשק הן הנמוכות ביותר אי פעם כדאי לנצל את המצב כדי לשנות את המשכנתא ולהפוך אותה לאופטימאלית, כזאת שמתאימה לך (לצרכים וליכולות הכלכליות)ועם זאת ברווחיות מקסימאלית, כך שעל אותו הסכום משלמים הרבה פחות לבנק.
ליצירת קשר עם איריס:
052-5900403, 077-9611321
iris.saving@gmail.com
www.isaving.co.il
סיגל לוי
סיגל לוי
סיגל לוי היא סוכנת ביטוח עצמאית. כבר 16 שנה שהיא עוסקת בתחום ולפני שנתיים יצאה לדרך עצמאית משלה.
איך התחושה לעסוק במקצוע שמיוחס יותר לגברים?
בכינוסים המקצועיים הרוב המוחלט הוא גברים ויש מקרים בהם אני האישה היחידה. אני מקבלת הרבה פידבקים חיוביים מלקוחות על כך שהם מרגישים נוח לשתף אותי בפרטים האישיים/בריאותיים שלהם יותר מאשר גבר.
איזו עצה מתוך העצות שאת מעניקה לאחרים יישמת בעצמך?
במקרה שלי הסנדלר ממש הולך יחף. אני כל הזמן אומרת שאני צריכה שמישהו יקח את התיק שלי לניהולו, כי אני תמיד שמה את עצמי בסדר עדיפות אחרון. קרה לי שהגעתי ללקוח עם נתונים ותוכניות דומות לשלי ויישמתי על עצמי את ההמלצות שנתתי לו.
טיפ
תשאלו תשאלו תשאלו! תהיו בקשר רציף עם הסוכן. לכל שינוי בחיים יש משמעות לגבי הביטוחים שלכם- החיים הם דינמיים וכך גם התוכניות- הישארו מעודכנים.
ליצירת קשר עם סיגל:
03-5520325, 058-4458588
sigallevy.ins@gmail.com
אינה ממון כלף
אינה ממון כלף
אינה ממון כלף היא יועצת משכנתאות אישית, שמטרתה לעזור לאנשים בתהליך קבלת המשכנתא או המחזור שלה. היא בעלת תואר שני במנהל עסקים (מימון) מאוניברסיטת ת"א ומעל עשר שנות ניסיון בנקאי. מאז ומתמיד נמשכה לתחום ולתחום הבנקאות נכנסה בשנת 2004- היא החלה כמבצעת עסקאות בניירות ערך והמשיכה לאפיון מערכות שוק ההון. הרצון לעבוד עם אנשים פנים מול פנים הביא אותה לעשות הסבה לתחום המשכנתאות ולאחר עבודה בחברות החליטה לצאת לדרך עצמאית.
איך התחושה לעסוק במקצוע שמיוחס יותר לגברים?
בתחום שלי זה לא רק תדמיתי. רוב בעלי החברות לייעוץ משכנתא הם גברים והנשים הן שכירות או פרילנסריות. גם בתואר השני במינהל עסקים במימון היו יותר גברים ממני, כמו גם בתחום שוק ההון. אני רגילה לכך ולדעתי יש בי הרבה מהתכונות שהמקצוע דורש ונתפסות כגבריות כגון אסרטיביות, ראייה אובייקטיבית וכמובן ידע נרחב בכספים.
לעניות דעתי, היתרון בלהיות אישה זה להיות עם פחות אגו (שוב סטראוטיפי כמובן) ולדעת לבקש עזרה ולהתייעץ, כמו גם קלות רבה יותר ליצור שיתופי פעולה. ובמישור המכירתי: לאשה יותר קל למכור כי יש לה יכולת להזדהות עם הכאב של הלקוח ולהביא לו פתרון כעזרה ולא מתוך "אני כל יודע".
האם הסנדלר הולך יחף? או- איזו עצה מתוך העצות שאת מעניקה לאחרים יישמת בעצמך?
אפשר להגיד שאני עם סנדל אחד 🙂 משפחתי חיה בשכירות אבל כספי מושקע גם בנדל"ן וגם בתיק ניירות ערך וכמובן בתיק פנסיוני וקרן השתלמות.
טיפ
מחכים לתקנות חדשות? לממשלה חדשה שתשנה חוקי המשחק ותוריד את מחירי הדיור? עצתי היא: "תקנו דירה אתמול!". לא משנה אם למגורים שלכם או להשכרה ותמשיכו לחיות בשכירות. המציאות מוכיחה שנדל"ן הוא ההשקעה הבטוחה והיציבה ביותר לטווח ארוך ועלותו רק עולה. כמובן, שיש לעשות זאת בחוכמה ולתכנן עם אנשי מקצוע בתחום או אחרי למידה עצמית אינטנסיבית.
ליצירת קשר עם אינה:
054-4616241
www.innamamon.co.il
www.facebook.com/inna.yeutz
כל הכבוד בנות!

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה