כנס סלונה- נשים מצליחות בחזית.

בחורה עם מחשב נייד

unnamed[2] (10)

בצילום: מנכ"לית סלונה איימי עירון פותחת את הכנס בדברי ברכה

כנס סלונה שהביא לחזית הבמה נבחרת מרשימה מאד של נשים מצליחות, היה כנס שמח. מדוע חשוב לי להתחיל בכך? כיוון שכמות הפרגון, האהדה, הקבלה והחיבוק להם זכו המשתתפות היה מחמם לב ומשמח מאד. מעבר לכך, היה זה כנס פוקח עיניים, מעשיר וגם המילה השראה שהדהדה בין קירות מרכז פרס לשלום אשר ארח את הכנס, מתאימה לגמרי. אכן, נשים שהן השראה. שמעשיהן, דרכן להצלחה, עבודתן הקשה הביאה אותן קדימה. הן לא נתנו לאכזבות, לכישלונות, לכל אבני הנגף שנקרו בדרכן להפריע להן.

אני מתלבטת איך לספר לכם על כל הנשים הנהדרות שהגיעו לספר על דרכן. אני רוצה לספר על כולן אבל חוששת שתשתעממו, כי בין להשתתף ובין לקרוא על, המרחק גדול. ואיך אצליח להעביר את האנרגיות החיוביות שחשתי? ואת החיוכים על פני כולם? אנסה ותדעו שאני מה זה משתדלת!

בפאנל התקשורת שהנחתה יו"ר סלונה שירה מרגלית, עסקו בפוליטיקה, בתחרותיות בין גופי התקשורת וכמובן בנושא הנשים. לפי סקר נעמ"ת שהציגה שירה יש רק 38 אחוז נשים שהן עורכות וכותבות. העורך הראשי של רשות השידור יונה ויזנטל  הגיב על כך באומרו שחשוב שיהיה איזון וגופי התקשורת רק ירוויחו מכך וזכה למחיאות כפיים מהיושבות באולם. עינת פישביין – עיתונאית "המקום הכי חם בגיהנום" דיברה על הרצון לשנות דרך עבודתה כעיתונאית. טלי בן עובדיה העורכת הראשית של מגזין ששי בערוץ עשר ציינה שהיא אינה מתייחסת למגדר ונשים הרוצות לעבוד בתקשורת מצליחות בכך. "אני מאתגרת את הנשים לגלות יותר מוטיבציה ומחויבות" אמרה.

unnamed[2] (9)

המשתתפים הנוספים בפאנל עינת פישביין עיתונאית "המקום הכי חם בגיהנום"  וגיא פינס מגיש הטלוויזיה סיפרו על המרדף אחר סקופים והרצון להביא לקהל שלהם ערך מוסף ואחר משאר המתחרים.

דיאן דוקרה הייתה הבאה בתור. היא דיברה על ספרה שעסק בקשר בין סקס נשי ופוליטיקה. הידעתם שבמאה ה-19 תשוקה נשית נחשבה מחלה שצריך לרפא? או שהפלות היו אסורות והעונש היה שנים בכלא או מיתה? ומה לגבי מילת נשים שפופולארית גם כיום במקומות רבים בעולם? אני ממתינה בחוסר סבלנות שהספר יתורגם לעברית.

צמרת פירסט ריגשה אותי כשסיפרה על המכשיר החדשני שפיתחה חברת prepex  אותה ייסדה. מסתבר שהדרך הטובה ביותר למניעת הדבקות באיידס היא מילת גברים. אחוזי ההדבקות יורדים בשבעים אחוז כאשר הגבר נימול. המכשיר שפיתחה החברה מונע את הצורך בניתוח ואחות שעברה הכשרה קצרה מתאימה להפעיל אותו. צמרת סיפרה שבעקבות כך ינצלו חייהם של מיליוני בני אדם והכל בזכות ממציא ישראלי.

נשים

בצילום: דיאן דוקרה, צמרת פירסט ומאס ואטד

פאנל היזמות בהשתתפות אסתר ברק לנדס-מנכ"לית חברת Nielsen innovate fund , יפעת אורון- מנהלת לאומי טק , הילה ברנר- מייסדת ארגון יזמיות ומיה אלחלל לבבי –מנכ"לית האש מדיה שגם הנחתה, עסק בעיקר בחיבור הנשי לעולם היזמות. יפעת דיברה על הפרגמטיות הנשית והמוכנות לפשר שאין לגברים והילה סיפרה על הקושי הגברי לקבל אישה מנכ"לית ועל העבודה הקשה בגיוס כספים. מעניין היה לשמוע על האופן שבו הן מחלקות את זמנן בין העבודה לבית. אסתר ברק דיברה על הלגיטימציה לצאת הביתה בשעה סבירה שצריכה להינתן לא רק לאמהות אלא גם לאבות. יפעת אורון אמרה שאמהות מאושרות ושמחות הן אמהות טובות יותר ואני מסכימה איתה. אחריהן עלתה לבמה ג. יפית אשת עסקים ומבעלי רשת סטימצקי, שסיפרה על הדרך שעשתה ועל עבודה משותפת עם בני משפחה. "בני יודע שהוא יכול לומר לי הכל, כי תמיד אקשיב ואהיה שם בשבילו" אמרה. הטיפ שלה אלינו, לומר כל לילה "שמע ישראל" ולבקש מה שחשוב לנו. עבורה זה עובד. התפילה חשובה והיא עוזרת. תנסו, אמרה יפית ותראו שזה יעבוד גם עבורכם.

unnamed[1] (6)

unnamed[1] (5)

אירית זינגר סמנכ"לית mobli , סיפרה על הרשת החברתית החדשה. הידעתם שרובנו מבלים מעל שלוש וחצי שעות ביום בתוך הנייד? מן יקום מקביל למציאות בו אנו חיים. זה ענף שהגידול שלו מטאורי ויש בו אינסוף אפשרויות. התחרות היא מול אלפי מתחרים.

סטלה קריוף מנכ"לית חברת המחקר של tns  דיברה על ישראל כעל אומת סטרטאפ שבה 82 אחוז מחוברים לאינטרנט. הישראלים הם עם ראש בתוך המסך, אמרה. חמישים אחוז מהנשים נכנסות למיטה עם אייפון. נו, ברור, אולי נפסיד משהו בלילה. היא הביאה נתונים מעניינים מאד על אופן הגלישה שלנו ועל כך שיותר ויותר אנשים עושים הכל דרך המחשב.

נועה אפשטיין מנכ"לית meet  סיפרה על הפרויקט הטכנולוגי המגשר בין יהודים לפלשתינאים באמצעות לימודים משותפים כשהמטרה היא לייצר שפה משותפת, לסמוך האחד על השני ולעבוד יחד למען עתיד טוב יותר. היא ביקשה מתנדבים שיבואו להיות מנטורים ויעזרו אפילו בהרצאות חד פעמיות. הנה לכם מטרה ראויה.

מאס ואטד הציגה את החברה שהקימה לשינוי אורח החיים הערבי לאורח חיים בריא יותר. היא סיפרה על המכשולים, גיוס הכספים והחלומות לעתיד. אפילו מגזין בריאות כבר יש לחברה והיא מתעתדת לגדול עוד ועוד.

הפאנל האחרון עסק במסחר באינטרנט. הנחה אלעד גולדנברג מנהל הפעילות של איביי בישראל. השתתפו שגיא סטוניס מנכ"ל סטוניס למסחר באינטרנט, ענבל בוסיבא, מנכ"לית belle&sue , ויקטוריה כנר מנכ"לית blc  ומומחית אופנה ורונית הבר העורכת הראשית של סלונה. יפתיע אתכם אם אומר ששני שליש מהקניות ברשת נעשות ע"י נשים? טריליון וחצי דולר הוא מחזור המסחר ברשת. מדהים, נכון? ענבל וויקטוריה סיפרו על היוזמה להקמת העסקים ברשת ועל ההצלחה. רונית הבר סיפרה על סלונה שופינג ועל הנשים שקונות און ליין.

unnamed[2] (4)

הסופרת אלונה קמחי ועדנה מזי"א- סופרת ומחזאית עסקו ביצירה הנשית. זו הייתה שיחה מרתקת, אמיתית וכנה. עדנה דיברה על המורכבות הנשית לעומת האישיות הגברית. סיפרה על ההצגה החדשה " הפושעים החדשים" שעוסקת בעד כמה רחוק ילך האדם כדי לשרוד כלכלית. "בעיניי" אמרה עדנה "טוב יותר להיות נערת ליווי מסבירת פנים מאשר מלצרית מתנשאת".

unnamed[3]

השיחה עסקה גם באידיאולוגיה ועד כמה אנחנו עוטפים דברים בסיסיים של הנפש באידיאולוגיה, כדי להתמודד. אנשים אוהבים לדבר על עצמם, אמרה עדנה. אני, אני, אני, זה מה שמעניין אותם. בעניין ההצלחה אמרה שאף אחד לא קם בבוקר ומרגיש מצליח. "אתה קם בבוקר כשאתה אבק" אמרה. "צריך לזכור שכולנו אפסים ולהימנע מחטא היוהרה". ולסיום אמרה " בטוח ששופינג עושה את כולנו מאושרות". הצטערתי שהזמן חלף והשיחה הסתיימה. הייתי מוכנה להקשיב להן עוד ועוד. נשים חכמות, חושבות, שלא חוששות להביע דעה אחרת.

לסיום הכנס הציגו יעל פוליאקוב- יוצרת ושחקנית וגפן גלצור-איגר שיטת טיפול חדשנית ה-ניאו-הומנולוגיה. זה היה סיום קורע מצחוק. יעל מצחיקה גם כשהיא לא מתכוונת להצחיק. היא סיפרה על הצורך לשנות דפוסי התנהגות שהביאה מהבית כדי שתוכל להנות מחייה. דיברה על הקושי לוותר על הסבל כי אמן מיוסר נראה מוכשר יותר וגם מצחיק יותר. השיטה עוסקת בתפיסה החיובית של אדם את עצמו ויעל סיפרה על האופן שבו היא מדברת לעצמה ומשכנעת את עצמה כמה היא מצליחה, מוכשרת וחכמה ושזה אכן עובד. היום היא נהנית ממשפחתה, השגיה ולוקחת את החיים בפרופורציה. לדעתי, היכולת הזו מאפשרת לחיות חיים טובים ומלאים יותר ומה יותר טוב מלסיים במילים אלו את הפוסט שבו ניסיתי לסכם את הכנס המוצלח כל כך.

unnamed[2]

Iaffa Gavish
כותבת על נושאים מגוונים. הצגות, ספרים, אוכל, מסעדות ולייף סטייל. תמצאו כאן את היומיומי, את שעות הפנאי ואת ההנאות הקטנות של החיים.