עיצוב פנים ואני

25 שנה שאני מעצבת פנים! חיה, נושמת ואוהבת את המקצוע. מפיחה חיים בבתים. כי בית הוא המקום בו הלב שלך נמצא

בחורה עם מחשב נייד
אני מצבת פנים. צילום : שירן כרמל
אני מעצבת פנים.  צילום : שירן כרמל

 

כשהשתחררתי מהצבא, מיד נרשמתי ללימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, התקבלתי ושמחתי. לא טיול אחרי צבא ולא בילויים, ישר לימודים, אוניברסיטה. ואז קמתי יום אחד, אני? שכל חיי הייתי בוועדת קישוט, ציירתי, חרזתי, פיסלתי, הייתי מצטיינת בכל חוגי המלאכה למינם, אני עבודה סוציאלית? מה התחלקתי על הראש?

 

הלימודים התחילו ואני פשוט לא הלכתי ( אחרי 4 שנים גם קיבלתי הזמנה לקבל את התואר – טעות במחשבים שלהם כנראה, תואר בלי לשלם שקל או ללמוד דקה, בדיעבד חבל שלא הלכתי לקחת) ופשוט התחלתי ליצור, התחלתי בחוג של ציור, פיסול ואומנות, הכנת תיק עבודות לבתי ספר לעיצוב ואז נפל האסימון – אני אהיה מעצבת פנים!

מעצבת בפעולת סטיילינג
מעצבת בפעולת סטיילינג צילום: שירן כרמל

 

פה התחילה ההתרגשות, למרות שהיו הרבה שהרימו גבה, מה ? בלי תואר? מה תעשי עם זה ? לפני 30 שנה מי בכלל חשב עיצוב פנים, אדריכל היה נחשק אבל מעצב פנים זה איזה מקצוע שולי כזה, נספח לאדריכלות שהיא יוקרתית ומוצלחת. ולמרות הכל אני החלטתי, התקבלתי והתחלתי ללמוד. לימודים קשים ותובעניים של 4 שנים במכללה למנהל, בבוקר הייתי לומדת עד 16:00, מחליפה לבגדי מלצרות עד 12 בלילה וחוזרת הביתה ומתחילה לשרטט, לבנות דגמים בקאפה, להחתך מסכין החיתוך, לערבב צבעים, להכיר חומרים, להכיר את כל האומנים הגדולים ולדקלם שקופיות של הציירים הכי גדולים בעל פה, לקנות מגזינים בעיצוב, לבקר במוזיאונים ופשוט לחיות את העיצוב.

 

היום, 25 שנה שאני מעצבת פנים! 25 שנה שבהן אני צומחת עוד קצת מיום ליום, 25 שנה שאני מכירה לקוחות חדשים, 25 שנה שאני משנה לאנשים את החיים, את הבתים שלהם, 25 שנה של למידה, צמיחה ועשייה, 25 שלה של עיצוב! חתונת כסף במלוא הדרה.

 

עיצוב מטבח בבית בנס ציונה
עיצוב מטבח בבית בנס ציונה צילום: שירן כרמל

 

אז התחלתי מעיצוב מזנון, ואז החלטתי שאני חייבת להתמקצע בנגרות, אז הצטרפתי לנגרייה ולמדתי על עצים, מחברים וטכניקות בנגרות, ואז החלטתי שאני צריכה להתמקצע במטבחים אז עבדתי ב"רגבה" ולמדתי מבפנים איך מעצבים מטבחים, ואז גם החלטתי שאני צריכה לדעת על תאורה , אז עשיתי קורס תאורה, ואז החלטתי שאין מעצבת פנים טובה בלי ידע בצבע, אז עשיתי קורסים של צבע בטמבור, בניר לט, טכניקות צביעה. בקיצור הייתי חייבת ללמוד הכל מהכל כדי לגעת הכל .כזאת אני סוג של פרפקציוניסטית.

 

עברו 15 שנה ופתאום התחיל עידן הפייסבוק, גוגל, אתרים , פתאום צצו מעצבים כמו לחמניות, פתאום אני כבר פחות לבד, אנשים משווקים, מפרסמים, לקוחות לא מגיעים רק מפה לאוזן כמו שהיה עד כה, הם מחפשים בגוגל וצצות מיליון מעצבות. אז איפה אני פה ? אז שוב התחלתי ללמוד, פייסבוק ממומן ולא ממומן, קידום בגוגל, והנה אני פתאום לא רק מעצבת פנים, אני בעלת עסק שצריכה לעצב אבל גם לשווק, להתעסק בכספים, לטפל בשוטף ולנהל עסק.

 

אז היום אחרי 25 שנים אני עדיין חיה ובועטת עיצוב. ומנהלת עסק שהקמתי בגאווה במו ידיי.  אני מעצבת תכשיטים, מפסלת, אופה עוגות ראווה וקינוחים מגרים, מציירת, מגיעה לכל תערוכת אומנות ועיצוב והכי חשוב מעצבת בתים לאנשים, בתים שאנשים ייכנסו אליהם בסוף יום עבודה ויגידו" הגעתי הביתה", לא כאלה ממגזינים, פלצנים, יוקרתיים, מנקרי עיניים, אלא כאלה שהם הלב של מי שחי בבית כי אני מאמינה ש"בית הוא המקום בו הלב שלך נמצא".

 

ויש לי המון מה להגיד בנושא ולכן אשמח אם תמשיכו לעקוב אחריי כאן בבלוג החדש והמרגש שלי.

ואפשר גם באתר שלי,  בדף הפייסבוק הפרטי או העסקי ולעקוב אחרי יום בחיי, כל יום  באינסטגראם  

"הגעתי הבייתה"  צילום: שירן כרמל
"הגעתי הביתה" צילום: שירן כרמל

 

כי אני חיה ונושמת עיצוב ומסופקת מזה כל יום ! ( גם אחרי 25 שנה )