כמו נוצה ברוח

חצי שעה להיות תלויה בין שמים וארץ. מלמעלה כחול שמיים מלמטה כחול ים. בדממה מדהימה כשרק הרוח הנושבת נשמעת , אפשר להתמכר למראה של רצועת החוף שלכל אורכה צוק.

בחורה עם מחשב נייד

קבעתי לי טיסה במצנח רחיפה לשעת צהריים של שבת.  הרוח שקיבלה את פניי בצוק שמעל רצועת החוף הבטיחה גובה, מהירות אבל שום דבר על הסללום ששיחקנו מאוחר יותר עם הרוח.

אני מוכרחה לומר שהופתעתי לגלות כמה הספורט הזה פופולרי וכמה אנשים כבר היו באוויר כשהגעתי.  מה הגעתי?  כולנו הגענו.  הילדים חייבים לראות את אמא באוויר.  בהתחלה, האמצעית שלי קצת נלחצה אבל מהר מאוד זה עבר לה.

יוסי המדריך מגיע ועל הגב תרמיל גדול ובתוכו המצנח.  פיסת בד אליה מחוברים כמה מיתרים והיא אמורה להחזיק את יוסי ואותי באוויר.  כמה מבטיח.

סביבי על רחבת הדשא הגדולה מצנחים מתרוממים עם הרוח ואנשים מתנתקים מהקרקע ומתרוממים אל על ואחרים נוחתים והמצנח מאבד את הרוח וחוזר להיות פיסת בד פרוסה על הדשא.

עוד רגע ואני באוויר
עוד רגע ואני באוויר

העזיבה הראשונה את הקרקע וריחוף באוויר מזכיר את התחושה של רכבת הרים.  המדריך שולט בגובה ובהירות. אני? תשבי בנח ותיהני.  מלמעלה השמיים ומתחת המים.

הרוח דרומית, מהירות של 25-30 קשר. זה מהיר. מתחילים לרחף לכיוון צפון. הרוח גבית.  זה מהר וזה תופס גובה.  מדהים.

חבל שאין לי מצלמה לצלם את המראה הזה מלמעלה.  אבל אל דאגה.  המצלמה עוד תגיע לידיים שלי.

הדממה שלמעלה כל כך דוממת והרוח נושבת.  אני מרגישה בנח בערסל הזה אליו אני רתומה.  טוב,  אפשר עכשיו קצת אקשיין??

אנחנו מסתובבים, עולים למעלה ומתחילים לנוע לכיוון דרום.  הרוח נגדית, זה טיפה יותר איטי. מלמעלה הכל נראה קטן ופסטורלי.  אנחנו מתקרבים לרחבת הדשא, מנמיכים את הטיסה ואני שולחת יד, אני חייבת לתפוס את המצלמה.  יש לי רק ניסיון אחד.  הצלחתי.   זה מתועד.

מצליח בניסיון ראשון. המצלמה אצלי ביד. קרדיט צלם: גל חכם

למעלה, זה מרגיש כמו עפיפון.  בלי מנוע, בכח הרוח, חצי שעה אני והרוח, אחת מאיתני הטבע,חברות.   (טוב נו אנחנו חברות גם בחורף כשהיא מייבשת את הכביסה.)  בדיוק כמו מילות השיר של ריטה:  "כמו נוצה ברוח הפראית….   כמו נוצה נלקחת עם הרוח…"

שולפת את המצלמה, רצועת חוף ארוכה ארוכה לאורך הצוק. איזה מראה מהמם.

איזו רצועת חוף. שווה לשמור עליה! קרדיט צלם: אני!

ועכשיו, קצת לשחק עם הרוח לא יזיק.  לפי הוראה של יוסי, הטיית הגוף ימינה גורמת למצנח להסתובב במהירות ואז מגיעה ההוראה להטות שמאלה והמצנח מסתובב חזרה.  מן שמינית כזו בגובה אדיר אני רק יכולה להגיד לכם לדמיין נסיעה פרועה ברכבת הרים.

כמה טיפים למי שמתכוון לרחף:

מומלץ להגיע עם נעליים שלא תיפולנה מהרגליים כשמרחפים באוויר.  אם רוצים לקחת מצלמה או כל דבר אחר "שיהיה", כדאי שזה יהיה בתוך פאוץ' מאובטח לגוף.  בקבוק מים קרים שמחכה למטה ואיזה פרי בהחלט יכולים לרענן אחרי שהייה של 20 דק' חצי שעה ברוח ובחום.  חוץ מזה?  תיהנו!!!

שרית כהן חכם
לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש.לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ?הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר עם חברה ומאז זה נשאר. הפך לתחביב, הפך לדרך חיים. הריצה מתנהלת במקביל לחיים. היא חלק מהחיים. מלמדת ומשקפת את החיים עצמם. את הרגעים הקשים, את ההצלחות, המלחמות, וויתורים, פציעות, יעדים, מטרות, חברים, ויותר מכל את המשפחה.בלוג שנכתב בזיעה עם שתי רגליים על הקרקע.תפעילו שעון... מתחילים.