כמו לשבור אור/ מירי רוזובסקי

כשרוני ותומר מודיעים שהם רוצים להתחתן, השמחה רבה. אבל לא רק השמחה…
בין שתי המשפחות, הכל כך דומות וכל כך שונות, שזורים חוטים מקשרים, המאיימים למוטט אותם.

כמו לשבור אור

כשרוני ותומר מודיעים שהם רוצים להתחתן, השמחה רבה. אבל לא רק השמחה…
בין שתי המשפחות, הכל כך דומות וכל כך שונות, שזורים חוטים מקשרים, המאיימים למוטט אותם.

תומר, שכל חייו התנהל תחת אהבתה העוטפת למדי של אמו, מגיע לנקודת משבר בחייו, אסון שהמיט על עצמו ואף על משפחתו. הוא הרג את מפקדו בזמן תרגיל בצבא. כיצד תומר העדין עשה דבר כזה? מרגע זה, שבריריותו הופכת לכואבת יותר ויותר. וכך, גם הצורך של הוריו לתמוך בו ולטפל בו.

רוני, היא צעירה הנוטה להתאהב בקלות וכך גם להתאכזב. רוני היתה ילדה שכבר בגיל שלוש אובחנה עם בעיות והאם התמקדה סביב טיפול בה. אמה של רוני, חושבת שרוני מורדת בה דרך הבחורים שהיא בוחרת להתאהב בהם, לדעתה אחד יותר עונש מהשני. היא אף מאמינה שחתונה זו עם תומר, היא בעצם בריחה- מהחיים, מאחריות, מהכול…

השניים נפגשים במהלך טיפול פסיכולוגי משותף ובין השניים נרקם קשר אהבה ונחמה.

הוריו של תומר, הם זוג פסיכולוגיים, שחוו בעצמם משבר בזוגיות, אשר הוביל לקשר של האב עם המאהבת הצעירה. ומה משמעות קשר זה בחייו של האב, של האם ואולי אף של הבן?
לתומר, אחות בשם רותם (שימו לב שהשם מורכב מאותן האותיות, במקרה או שלא…). אחות מושלמת, לכאורה, שאין צורך לדאוג לה. כך שההורים יכלו להתמקד בבעיותיו של תומר. אך, גם זה משתנה, כשמתרחשת השערורייה בבית הספר ומתגלה סרטון שלה עם המורה לקולנוע. אז מתגלה שרותם, היא בכלל לא הרותם שההורים מכירים…

הוריה של רוני, התגרשו, לאחר שערב אחד האם הודיעה שהיא רוצה להיפרד. להיפרד מהבעל שלא יודע להרגיש. האם באמת הוא לא יודע להרגיש? האם הוא אדיש גם לפרידה מאשתו? ולאן היא מובילה?
האם, המחפשת נחמה ובן זוג, מוצאת גבר עם בת, בעלת רגישות וזעם. וכהרגלה, מצאה עוד גבר עם בעיות…

מירי מתארת בספרה את אשר עובר על הדמויות השונות. כולן גיבורות הספר, לא רק תומר ורוני. לכולן עומק ומרכבות, היוצרות את העלילה השלמה של הספר.
בספרה רוזובסקי דנה במשמעות המשפחה, ביחסי הורים וילדים, אחים ואחיות וכמובן, בזוגיות.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)