כמה עולה חיוך של מליון דולר?

האם אתם מתכננים לשפר את מראה הפה והחיוך? רוצים לדעת כמה זה יעלה לכם? שגית פסטמן סוקרת טיפולים ומחירים. לפתוח פה גדול, וגם את הארנק

האם ידעתם, שהלבנת שיניים, למשל, אפשר לעשות במרפאה או לבד בבית, ומדובר בטווח מחירים שונה לגמרי, כשהתוצאות בשני המקרים לא כך שונות? אם החלטתם לשפץ את הפה, השיניים והחיוך, ייתכן שעדיף להגיע לרופא השיניים עם החלטה מהו הסכום שאתם מוכנים להשקיע, ולברר איתו (או איתה) מה האופציות שלכם. כדי לחסוך לכם חלק מהעבודה, פנינו לשתי רופאות שיניים – ד"ר רויטל שסקין, מומחית לרפואת שיניים לילדים ומבוגרים וד"ר טטיאנה וקנין- שפרלינג שיעזרו לנו לברר איזה טיפולים אסתטיים אפשריים, ומהי עלותם.

הלבנה שיניים ביתית

הלבנת שיניים ביתית, כשמה כן היא, מבוצעת בבית, עם אותו החומר שמבהיר את גוון  השיניים בטיפול מקצועי במרפאת שיניים. היתרון – המחיר של הלבנה ביתית מתחיל מ- 1,000 שקל. בנוסף, מדובר בטיפול שאורך כשעה וחצי. חיסרון: צריך לבצע את הטיפול מדי יום, במהלך כשבועיים. חסרון נוסף: אתם אחראים על ביצוע ההליך, וזה לא מתאים לכל אחד.

סתימות לבנות

סתימת כסף רגילה (אמלגם) עולה כיום בין 450 ל-550 שקל, אך כשמדובר על טיפול אסתטי, לרוב יעדיפו המטופלים סתימות לבנות. לסתימות לבנות ייתרון אסתטי ברור: הן אינן בולטות על רקע השיניים כמו סתימות אמלגם. אבל מתברר שלחומרי הסתימה הלבנים יש יתרונות נוספים: הם מצריכים קידוח פחות עמוק בשן, אפשר להשלים את מבנה השן באמצעותם, ובכך לחסוך את הצורך בכתר. והפער במחיר? לא תמיד גדול – מחיר סתימה לבנה נע בטווח של  500  עד 1,000 שקל, תלוי במורכבות הטיפול.

החלפת סתימות

לעיתים עולה הצורך להחליף סתימות לבנות ישנות, בגלל גוון שהשתנה, או שן שנסדקה או נשברה. במקרים אלה, עלות טיפול החלפת סתימה לבנה "פשוטה" עולה כ- 450 –650 שקל.

שחזור שן

מדובר על מצב שבו השן נשברה או שעם השנים נשחקה באופן קיצוני. לעיתים השן ממוקמת החלק הפנימי של הלסת, ואולם כשהפה נפער בחיוך רחב או צחוק, ניתן לראות את הפגם. במקרה שיש צורך לעשות שחזור של מעטפת השן, בחומרים שונים, עלות הטיפול החד פעמי: בין 600 ל-1,200 שקל, תלוי במורכבות השחזור.

הלבנת שיניים במרפאה:

מדובר בפרוצדורה שבה משנים את צבע השן באמצעות חומרי הלבנה, לעתים בשילוב הקרנת אור על השיניים. היתרון העיקרי של הטיפול אצל רופא השיניים – המהירות. מדובר בפגישה חד פעמית של שעה וחצי במרפאה. בנוסף, הטיפול נעשה תחת השגחתו המקצועית של הרופא. המחיר נע בין 1,250 ל-2,500 שקל, תלוי בשיטת ההלבנה שבוחרים. אבל כדאי גם לקחת בחשבון שבכל שנה יש לעשות טיפולי תחזוקה במחיר של כ-250 שקל.

ד"ר רויטל שסקין

ציפוי שיניים בחומרים מורכבים (קומפוזיצטים)

מדובר באותם חומרים לבנים, שרופא השיניים משתמש בהם ליצירת סתימות לבנות. מרקם החומרים מזכיר מעין פלסטלינה שרופא השיניים יכול לעצב כרצונו, החומרים מתקשים במהירות באמצעות חימום באור כחול.  ציפוי בחומרים מורכבים יכול לשנות את צבעה של השן, במקום הבהרה, וניתן להשתמש בהם לסגירת רווחים בין השיניים או לבניית קצוות שן שנשברו או נשחקו ולכיסוי סתימות ישנות. המחיר:500-2000 שקל (לשן בודדת), תלוי באיכות החומרים ונסיונו של הרופא.

יישור שיניים – MTM

יש מצבים, בהם המראה הלא אסתטי אינו תוצאה של צבע השן, אלא נגרם בגלל שן אחת בולטת. שיטת MTM מאפשרת לרופא ליישר את אותה השן הסוררת בתוך מספר חודשים ולהציג מראה הרמוני של קשת השיניים. השיטה כרוכה בהתקנת סד פנימי קשוח אך גמיש מאחורי מערכת השיניים שמכוון את השן למקומה. היתרון הבולט – הטיפול בלתי נראה והשיטה נוחה ביותר – בלי גומיות ומתיחות. כמו במקרה של כל טיפול אורטודנטי, יש להגיע לרופא בכל שבועיים כדי לכוון את הסד. מדובר בטיפול יחסית מורכב שניתן לבצע על כל אחת מהלסתות בנפרד או על שתיהן במקביל. המחיר – בין 2,500 ל-4,500 שקל.

ד"ר טטיאנה וקנין-שפרלינג

ציפוי שיניים  – לומינירס

מדובר בציפוי דקיק, שמאפשר תיקון פגמים קלים בשיניים, כמו רווחים ובליטות קלות ושינוי הגוון שלהן, לרוב ללא צורך בהשחזת השיניים וללא צורך בהרדמה מקומית. בסך הכל מדובר בתהליך מהיר וקל יחסית. החיסרון: לא ניתן לבצע ציפוי של שן בודדת אלא לפחות של קשת המונה ארבעה שיניים. בהתאם לכך גם נגזר המחיר – לפחות 4,000 שקל. לרוב, הציפוי יחזיק מעמד ל 4-5 שנים.

ציפוי שיניים – חרסינה

כאן כבר מדובר בטיפול מורכב יותר שכולל השחזת שיניים – תהליך שאינו הפיך ושדורש השקעה רבה בזמן ובעבודה של הרופא, וכן של טכנאי שיניים שמלווה את התהליך. גם במקרה הזה,  כדי לקבל מראה אחיד, עדיף לצפות לפחות שתי שיניים, במקרים לא מעטים יש צורך בטיפולי שורש מוקדמים. היתרון – מדובר בהשקעה לטווח ארוך וציפוי חרסינה יכול להחזיק מעמד למעלה מעשור ועוד. בנוסף, מדובר בגימור טבעי ויפה של השן. החיסרון – המחיר גבוה: 4,000 – 6,000 שקל לשן בודדה.