כמה כסף תקבלו במתנה מהאורחים בחתונה?

בחורה עם מחשב נייד

גם אתם מחשבים את ההוצאות וההכנסות הצפויות מאירוע החתונה שלכם? דעו כי אתם ממש לא לבד. המון זוגות מאורסים מעידים כי החבר הטוב ביותר שלהם הפך להיות דו"ח האקסל, בו הם מתעדים כל הוצאה, גם זו הקטנה ביותר – הכל על מנת להיות בשליטה מלאה על ההוצאות הצפויות לקראת אירוע האהבה הגדול.

אז המציאות היא שלא תוכלו לדעת בדיוק מושלם כמה כסף תקבלו מכל אורח, אך בהחלט ישנם תקדימים שאפשר ללמוד בהם. אותם תקדימים אגב, כוללים בין היתר את המתנות שאתם הענקתם בעצמכם – מה שיכול לרמוז באשר למתנות שתקבלו בחזרה.

ההוצאות שלכם לקראת האירוע כוללות לא מעט דברים: הכל התחיל בטבעת שנרכשה באלפי שקלים מתוך שלל דגמים של טבעות אירוסין בורסה, העלות בעבור מתחם האירועים, הוצאות בעבור החליפה והשמלה וכמובן שגם סכום הכסף שאתם צריכים לשלם לספקים השונים. אז כמה מתנות תקבלו בחזרה?

בני המשפחה: פוטנציאל למתנה גדולה, אבל…

אם ישנה קבוצת אורחים שתעניק לכם את המתנות הגדולות ביותר, הרי שהיא המשפחה. מובן כי המשפחה אינה כוללת את ההורים – זאת מאחר והם אלו המממנים את אירוע החתונה, או שהם פשוט מעניקים לכם מתנה גדולה לפני האירוע שאיתה אתם יכולים להתנהל עם מקדמות. סבא וסבתא, בני הדודים והדודים – הם אלו שיעניקו לכם את המתנות המפרגנות והגדולות ביותר.

ומה לגבי האחים? ישנן משפחות שבהן נהוג להעניק מתנות בין האחים, בעוד ישנן משפחות שאצלן לא מקובל שאחים נותנים מתנה בחתונה. אתם כידוע, יודעים מהי הדינאמיקה המשפחתית שלכם.

החברים הקרובים ביותר: הרבה מעל המינימום

מתנת המינימום נכון להיום עומדת על כ-350 שקלים לאורח. מהחברים הטובים שלכם? אתם יכולים לצפות להרבה יותר. חבר קרוב שמגיע לבדו יעניק לכם במתנה בין 800 ל-1000 שקלים, בעוד זוג חברים לבטח יעניקו לכם צ'ק של בין 1200 ל-1500 שקלים. מדובר על מתנה יפה ומכובדת שלא רק מכסה לכם את עלות המנה בעבור האורח, אלא שהיא גם מייצרת לכם רווח.

קולגות ושכנים – מינימום מכובד

ישנה קבוצת אורחים שמרגישה אליכם קצת פחות מחוייבות או קירבה, וזו הסיבה שהיא נותנת את מתנת המינימום. המון פעמים ישנה נטייה לזלזל במתנת המינימום, אך חשוב לזכור כי מתנה של 350-400 שקלים היא מתנה יפה לכל הדעות. השכנים שלכם, העמיתים לעבודה וגם החברים מהעבר, ישימו לכם ככל הנראה צ'ק מינימום, עם סבירות להיות גבוה או נמוך יותר בהתאם למקום בו תתחתנו, היום בו תתחתנו ועונת החתונה.