כמה כסף יעלה לכם אילוף לכלב?

בחורה עם מחשב נייד

בכל בוקר, הכלב שלכם מעיר אתכם בליקוקים או בקולות נעימים ומתוקים שהוא משמיע. זו אחת התזכורות לכך שיש אתכם בבית בעל חיים עם רצונות וצרכים. ביום שאימצתם את כלכבם, גם קיבלתם את ההחלטה: להעניק חיים ליצור שזקוק לכם ותלוי בכם. לצד האכלת האכל במזון איכותי, דאגה לפינה חמה והמון אהבה, חשוב לכם גם לחנך אותו באמצעות אילוף.

סביר להניח כי במידה ותכנית של אילוף כלבים לא הייתה עולה כסף, כלב בעלי הכלבים היו מאלפים את כלבם. בפועל, לאלף את כלבכם עולה כסף, כך שלא ניתן להתעלם מהשיקול הכלכלי הנלקח בחשבון. הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד – כמה יעלה לכם לאלף את כלבכם?

תשלום עבור מפגש בודד – כמה הוא עולה?

בעת שמנסים להבין כמה עולה תכנית אילוף, צריך בעיקר להבין כי המחיר שיוצע לכם מבוסס על דבר מהותי: ניסיון המאלף. ככל שתבחרו במאלף מנוסה ומקצועי יותר (וכדאי שתבחרו באחד שכזה), כך אתם עתידים לשלם יותר. פגישת אילוף עולה בין 150 ל-350 שקלים, כאשר אורך הפגישה הוא לרוב בין שעה לשעה וחצי. במידה ואתם מתחייבים למספר מפגשים קדימה, לרוב יוצע לכם מחיר נוח יותר עבור חבילה.

האם כדאי להשקיע סכום שכזה? התשובה היא חד משמעית – כן! כשאתם מאלפים את כלבכם, אתם לא מעניקים רק לעצמכם חיים טובים ונוחים יותר, אלא גם לכלבכם. עליכם להבין כי הכלב זקוק למסגרת, ותכנית האילוף משקפת בפניו מה מותר, מה אסור, מיהו הבוס (כן, אתם) ומתי עליו לציית לפקודות שלכם.

תכנית אילוף – מה היא כוללת?

אילוף הכלב יכול להתבצע בשתי שיטות שונות: חיזוקים שליליים וחיזוקים חיוביים. השיטה הנהוגה כיום היא שיטת החיזוקים החיוביים – כזו המפרגנת לכלב על התנהגויות טובות. כתוצאה מכך, הוא לומד לתקשר את ההתנהגות הטובה לחיזוק חיובי שהוא מקבל (מילת עידוד / חטיף), וכך הוא ישוב לעשות אותה. האילוף נותן לכלב חיים מאוזנים יותר, תוך שהוא לומד לתקשר ולהבין אתכם.

"אילוף עוזר גם במקרים של פחדים אצל כלבים?"

בהחלט. עולם הפחדים והחרדות מוכר גם לכלבים, אך ניתן לטפל בהם. באמצעות החיזוקים החיוביים, יהיה ניתן לראות הפחתה משמעותית בסימפטומים המעידים על פחד או חרדה אצל הכלב. לטובת הצלחת התכנית, עליכם להתמיד בכל מפגשי האילוף, ובעיקר לתרגל עם כלבכם את התרגילים שניתנים לכם על ידי המאלף. השקיעו בכלבכם – ההשקעה תחזיר את עצמה בכל יום מחדש!