כמה טיפים לקניות מוצלחות- כי הזמן והכסף שלך שווים יותר

כמה פעמים קרה לך שאת מגיעה לחנות ולא יודעת ממה להתחיל?מודדת בגדים שהמוכרת "דוחפת" לך ובסוף קונה בגדים שנשארים בארון (בדרך כלל עם הטיקט מבלי ללבוש פעם אחת!!!)? או לחילופין את מוצאת את עצמך קונה פריט כמעט זהה למה שכבר יש לך בארון?
אם ענית נכון על אחת השאלות- הפוסט הזה הוא חובה עבורך!

20160110_194412~2

אין כמעט אישה שלא קונה בגדים שהיא לא ממש לובשת. אנחנו נוטות לקנות עם החשקים שלנו ופחות עם הלוגיקה. לא סתם קניית בגדים ואקססוריז נחשבת לקניה רגשית. לעיתים אף קנייה מנחמת.אבל,אל תחשבו שזה חייב תמיד להיות כך, בשביל זה אני כאן!

אז מה עושים?

כסטייליסטית וקניינית במקצועי הכנתי עבורכן קוראות יקרות מספר טיפים שיעזרו לכן לצאת לקניות מוצלחות:

• לפני שאת יוצאת לקניות, חשוב להקדיש 5 דקות להסתכל מה יש לך בארון. ככה תמנעי מהטעות הנפוצה של קנייה של משהו שכבר יש לך או כמעט זהה. לא מעט נשים מגלות שקנו בדיוק את אותו הבגד, אמנם זה מראה על עקיבות, אבל זה בהחלט לא משתלם כלכלית.
תתפלאו, אבל רובנו נוטים לחפש את אותו הסגנון רוב הזמן ולכן גם מוצאים אותו.

• כשאת יוצאת לקניות, נסי ללכת עם הלבשה תחתונה נייטרלית וטובה, שתאפשר לך מדידה תקינה של הבגדים. הכוונה היא חזיה טובה בצבע גוף ותחתון בהתאם. אם את יוצאת לחפש שמלה, את יכולה לקחת איתך את זוג הנעליים שאת רוצה ללבוש איתה או אם את מחפשת שמלת/חולצת סטרפלס תגיעי מראש חזיית סטרפלס למדידה.

• הכי חשוב זה לקנות בגד מחמיא- אם הבגד הנראה לך אופנתי או בצבע יפה, אבל בפועל לא ממש יושב טוב עליך, אל תקני! זה בגד שתלבשי אולי פעם אחת, אם בכלל.

• נוחות- נכון שבשביל יופי אנחנו משלמות פעמים רבות בנוחות, אבל המשפט, את הכי יפה כשנוח לך לא הגיע משום מקום… אם הבגד דורש שכל שנייה תסדרי אותו (כמה פעמים קנית חצאית שאת צריכה לישר כל הזמן?), הוא עולה, יורד, נתקע או כל דבר אחר שרק תחשבו עליו… ברור שגם אותו לא תלבשו.אז לא חבל?

• מידה נכונה- לעולם אל תקני בגד בגלל שאולי הוא יעלה עליך אחרי שתורידי כמה קילוגרמים או מידה או שתיים למקרה שתעלי במשקל. בגד במידה הקטנה עליך, גם יהיה לא נוח וגם יבליט בדרך כלל את מה שאת מעדיפה שלא. למשל מכנס הקטן עליך, יקשה עליך בישיבה ובהליכה ויבליט ויצור לך "צמיגים".
בנוסף, אל תקני בגד שתדמייני שאת לובשת איתו מחטב, אלא אם כן, את מראש מביא אותו למדידה.

• צבע- חשוב להבין שנדיר שכמעט כל צבע מחמיא ויפה על משהי. בדרך כלל, ישנם צבעים הגורמים לנו להיות זוהרות וקורנות יותר וישנם צבעים חיוורים , שלא משתלבים עם הצבעים שלנו. גם אם את אוהבת את אחד מאותם הצבעים שפשוט לא מחמיאים לך, אל תקני. את יכולה לקנות בצבע כזה נעליים או תיק, לא חולצה ולא שמלה.

• גיוון- זה בהחלט טוב ומבורך שתנסי גם סגנונות נוספים, אבל וזה אבל גדול וחשוב, זה נכון כל עוד את תרגישי עם הבגד שזו את ולא אישה מחופשת. אם לא תרגישי עם הבגד הזה בנוח, סופו של הבגד להיקבר עם שאר הבגדים הלא רלוונטיים בארון.

• מצאת משהו שאת ממש אוהבת, כל עוד זה בתקציב שלך- תקני! אחרת תלכי הביתה ותחשבי על זה באובססיביות וכשתחזרי לקנות אולי כבר לא יהיה…

מאחלת לכם שופינג מוצלח!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)