כמה טיפים לפני שכפול מפתח לרכב ולבית

בחורה עם מחשב נייד

כמה טיפים לפני שכפול מפתח לרכב ולבית
מתי כדאי לשכפל מפתחות לרכב?
בדרך כלל אנשים משכפלים מפתחות לרכב רק אחרי שהמפתח אבד או נגנב,
או כשרוצים מפתח נוסף לבטחון. לא חשוב מה הן הנסיבות, תמיד כדאי שיהיה לכם מפתח רזרבי אחד לפחות. אחת הסיבות היא במידה ואין מפתח רזרבי, ותרצו לשכפל את מפתחות הרכב לא תוכלו ותאלצו לבצע שחזור מפתח, שהוא מסובך ויקר בהרבה (שחזור מפתחות יכול לעלות פי 3 משכפול מפתחות לרכב!). כדי להימנע מהמצב הזה ויש לכם רק מפתח אחד, שכפלו את מפתח הרכב לפני שהוא ילך לאיבוד.
הדרך ל שכפול שלט לרכב – היא העתקת הקידוד של השלט הישן לשלט החדש ע"י התאמה שלהם אחד מול השני. הנתונים מהשלט הישן מועברים לשלט החדש כך שנוצרים שני שלטים זהים לחלוטין מבחינת הקידוד הפנימי שלהם.

טווח המחירים עבור שכפול מפתחות לרכב בפתח תקווה מתחיל ב-150 ₪ עד למעל 900 ₪. המחיר תלוי במספר גורמים, סוג הרכב, סוג השלט, סוג הצ'יפ ומיקום השכפול. בדרך כלל שכפול מפתחות לרכב יהיה זול יותר בחנות מאשר בשטח כשהמנעולן מגיע עד הרכב והמחיר צפוי להיות יקר בכ-50 ₪ לפחות.
שכפול מפתחות פתח תקווה, מפתח פשוט עם אימובילייזר (ללא שלט) יעלה כ- 150-300 ₪ בחנות.
שכפול מפתחות עם שלט מתחיל ב- 350 ₪ ועד למעל 900 ₪. אפשרות להוזיל עלויות בכך שתוכלו לבקש לשכפל את המפתח ללא השלט. בצורה המקורית, השלט יכול להיות בגוף אחד יחד עם המפתח, או בשני גופים נפרדים.
טיפ נוסף: שחזור מפתחות לרכב באישור המשטרה
בחירת איש מקצוע המתמחה בשחזור מפתחות זו משימה לא פשוטה, במיוחד כאשר מדובר בנושא רגיש כמו הרכב שלכם אותו לא הייתם רוצים להעמיד בפני סכנת פריצה או גנבה. לכן אין זה מספיק לבחור באיש מקצוע מיומן אשר לו וותק בתחום אלא שיש לוודא שאכן מחזיק באישור מן המשטרה. לפרטים נוספים לחצו
קיימים כמה סוגי מפתחות רכב וכל אחד דורש פעולת שכפול שונות:
מפתח ברזל פשוט ללא קידוד אלקטרוני (ללא צ'יפ). מפתחות אלה היו נהוגים עד אמצע שנות התשעים, אז החלו יצרני הרכב ליצור מפתחות מקודדים אשר תקשרו עם מחשב הרכב או האימובילייזר לצורך התנעת הרכב. שכפול מפתח כזה הוא שכפול מכני פשוט.
מפתח מקודד – מפתחות אלה כוללים רכיב אלקטרוני (צ'יפ) המתקשר עם מחשב הרכב או האימובילייזר באמצעות סיגנל הנקלט ע"י אנטנה הממוקמת בתוך הסוויצ'. כאשר מפתח מתפרק או מתבלה יש צורך לשכפל מפתח חלופי ולקודד אותו כך שיניע את הרכב. במקרה של גניבת או אובדן מפתח מקודד, חשוב לבטל את המפתח הגנוב כך שלא יוכל לשמש להתנעת הרכב. פעולה זו, בדומה לקידוד מפתחות לרכב, מבוצעת אצל מנעולן רכב מוסמך והיא חלק משכפול מפתחות לרכב.
מפתחות משולבי שלט – בהם קיים שלט נוחות המובנה בגוף המפתח. בעת שכפול מפתח רכב משולב שלט יש לבצע שכפול מכאני של החלק המתכתי, שכפול של הצ'יפ וקידוד של שלט הנוחות.
מפתחות חכמים הם הדור האחרון והמתקדם ביותר של המפתחות לרכב. אולם לעיתים המפתח חכם לרכב מפסיק לעבוד ויש לקודד מפתח חלופי. בעיות נוספות עם מפתחות חכמים לרכב הן סוללה שמתרוקנת. במקרה שכזה החלפת הסוללה תחזיר את המפתח לחיים.
לעוד טיפים ופרטים בנושא לחצו על הקישור שכפול מפתחות פתח תקווה