כמה חשוב מפיץ ריח לעסק?

בחורה עם מחשב נייד

מדוע ניחוח טוב כל כך חשוב בעסק שלנו ? כשאתם נכנסים לחנות בגדים לדוגמא, מה הם הדברים שיגרמו לכם להישאר יותר זמן ? חשבתם על זה ? ובכן, מחקרים הוכיחו ששני חושים פועלים יותר מכל שאר החושים, חוש המישוש וחוש הריח, כאשר תפקידו של חוש המישוש הוא לחוש את הטמפרטורה ותפקידו של חוש הריח הוא להבין האם המקום נקי, מתוחזק ומושקע.

בעולם תחרותי כמו היום אנו מגיעים עם ציפייה לקבל חוויה בעת הקניה שלנו ונוהגים לקבל החלטות על פי השוואות שנעשות באופן מודע או לא מודע לחוויות אחרות.

למשל, בוצע מחקר בקניון בקליפורניה ע"י שני סטודנטים מאוניברסיטת ברקלי שבו נבחנו שתי חנויות בגדים, עם אותם מוצרים בדיוק, באותו הקניון, עם מיקומים פיזיים זהים.

הסטודנטים ספרו את כמות הלקוחות שנכנסו לחנויות במשך שבוע שלם וחילקו לשבעת הימים על מנת לקבל ממוצע. התוצאה הייתה כמעט זהה לחלוטין. באחת 120 לקוחות ליום ובשנייה 123 לקוחות.

לאחר מכן, אותם הסטודנטים מיקמו באחת מהחנויות מכשיר המפיץ בושם עם ניחוח של פרחים וביצעו בדיוק את אותה הספירה במשך שבוע שלם, מה הייתה התוצאה לדעתכם ?

אם ניחשתם שהחנות עם ניחוח הפרחים זכתה לכניסת לקוחות מרובה יותר צדקתם ובגדול !

התוצאות היו כל כך קיצוניות, כאשר לחנות שלא הייתה מבושמת נכנסו 120 לקוחות ולחנות המבושמת נכנסו 300 לקוחות. כמעט פי 3 !

ולא רק שנכנסו הרבה יותר אנשים, גם מחזור המכירות גדל כמעט פי 3 !

הלכה למעשה היא שברגע שפורסם המחקר הנ"ל החלו המון רשתות שיווק בעולם לחפש אחר הריח הייחודי שלהם ולהשקיע משאבים רבים במפיצי ריח לעסקים.

תאכלס? אפשר להבין אותם כאשר התמורה המתקבלת ממפיצי ריח לעסקים גדולה כל כך.