כמה אביזרים שיהפכו את המנגל למהנה יותר

thuros-logo
thuros-logo

פיקניק או אירוח הכולל בתוכו גם צליית בשרים שונים על המנגל הפך להיות חלק בלתי נפרד מן ההווי הישראלי. צליית הבשר (וגם הירקות הצלויים ואפילו תחליפי הבשר עבור הצמחונים שבינינו) הופכת את האירוח או הפיקניק למהנה יותר. אם בעבר מכשיר הגריל היה פשוט, כי לא היו אפשרויות אחרות, הצליה נעשתה באמצעות פחמים שנרכשו בתחנת דלק (והפיצו ריח דומה…), היום ישנם סוגי גריל שונים וגם מספר אביזרים שיסייעו לנו להפוך את האירוח למקצועי יותר. גם עם גריל פחמים לא חייבים עוד לנפנף וישנו פחם עץ איכותי אשר הריח שנוצר עם הישרפו הוא עדין יותר. הנה כמה אביזרים שיעזרו לכם להפוך את המנגל לקל, מהנה וטעים יותר.

ארובה לשמירה על טמפרטורה

כולנו זוכרים את ניסיונות השמירה על טמפרטורה נכונה של הבשר באמצעות נפנוף עם קרטון. אז לא עוד. היום ניתן לרכוש במחיר שווה לכל כיס ארובה שתתחבר אל הגריל. הארובה עוזרת לשמירה על טמפרטורה נכונה ומונעת חימום יותר. בנוסף היא מסיטה את העשן שנוצר למעלה ולא אל תוך פניהם של האורחים ובמיוחד אל פני ושל העומד סמוך לגריל. כך הבשר יצא עסיסי, טעים ולא שרוף וזאת ללא מאמץ מיותר.

פחם עץ – ההמצאה של הנרי פורד

כן, אותו אחד שייצר המוני מכוניות הוא גם זה שהמציא פחם עץ למנגל והפך את הברביקיו לכה פופולארי. הוא הכין פחם עץ על ידי שריפת שאריות עץ שנותרו במפעל המכוניות. היום מפעלי העץ מספקים למפעלי הפחמים שבבי עץ ונסורת כאשר ישנם הבדלים בין סוגי העץ אשר מביאים להבדלים באיכות. גם התהליך שעובר העץ בדלק להיותו פחם משמעותי מאוד- כמה פעמים עובר הפחם ניקוי וסינון בעזרת מגנט המוציא מתכות ובדרכים אחרות? כמה פעמים הוא עובר ייבוש, סינון ודחיסה. ככל שהתהליך ארוך יותר כך הפחם שיגיע לגריל שלנו יהיה איכותי יותר.

מדחום לבשר

רוצים להכין בשר מבלי לשרוף אותו? מדחום לבשר הוא אביזר שיסייע לכם לעשות זאת. מדחום דיגיטלי לבשר ורכב משני חלקים: האחד מוכנס לתוך הבשר והשני שנמצא אצלנו יתריע כאשר הבשר יגיע לטמפרטורה הרצויה. מומלץ להכניס את החלק עמוק ככל האפשר לתוך הבשר בכדי שתבדק הטמפרטורה גם בפנים ולא רק בשכבות החיצוניות.

מצת חשמלי

הדלקת הפחמים היא חלק בעבודה אשר אינו חביב על רוב האחראים למנגל. מצת חשמלי יסייע להצית את הפחמים בדרך קלה ובמידה מתאימה.