משהו חדש מתחיל – על שינוי חוזים תודעתיים

תחשבו על זוג נשוי עם חוזה של "סאדו-מאזו" רגשי. היא אוהבת להעלב, הוא אוהב להשפיל. זה עובד להם "מצוין"כבר 30 שנה. האשה "במקרה" מגיעה לארוע "התחלות" וחוזרת הביתה עם חוזה חתום של מלכה.
מהו חוזה תודעתי? וכיצד ניתן לפתוח אותו למו"מ מחודש?
פוסט שמומלץ לקרוא בעיון. שלא תגידו שלא קראתם את האותיות הקטנות…

freidy

רובנו מכורים לסבל. חלקנו לא יודעים בכלל שאפשר אחרת, וכמעט אצל כולם המשחק מכור מראש. למדנו מאמא שלמדה מאמא שלה שחוותה בדיוק אותו דבר בבית הוריה, שגם הם היו העתק מדויק של הוריהם שלהם…. תפישת המטאיזם לא מאמינה גדולה בחפירות ארכיאולוגיות, פשוט כי הממצאים לא מספיק רלוונטים. המון סיפורים, חלקם צהובים, טראגיים, הירואים, רווי דם ודמעות. סיפורים על גבי סיפורים, שחזורים מדויקים, עד כי לא ניתן להבחין בין עבר והווה, לולא עדכון התפאורה ודמויות המשנה."קארמה", יהיו שיפטירו. "גורל", אחרים יקבלו בהכנעה, "אלוהים" יקראו לו הדתיים שביננו, לרגע שוכחים שהוא אל רחום וחנון. שדה אינסופי של אהבה.

בחירה בסבל וקושי נגזרת לא פעם מ"חוזה" אותו גזרנו על עצמנו. סוג של הסכם לא מודע ביננו לבין עצמנו. למען הסר ספק, בכל פעם שאזכיר בפוסט זה "חוזה" אתייחס לבחירות לא מודעות, שבהכרח אינן נגישות לנו במאגר הזכרונות המודע. בחירות הרות גורל המכתיבות את חיינו ואת ההחלטות המשמעותיות שנקבל במהלכם. החוזה כולל את כל ההסכמות המרכזיות של התודעה, התמה המרכזית לצד תתי סעיפים, שיניעו את התפתחותה בחיים.

החוזה מתייחס לאתגרים אישיים כמו גם אתגרים משפחתיים (ואפילו קולקטיבים). בדרך כלל תודעות נוטות לחבור ולהיוולד שוב ושוב באותו אשכול משפחות, כך שלמעשה הרבה מהאתגרים וההתפתחות הינה משותפת למשפחה. אם נקח לצורך הדוגמה מחלה תורשתית שעוברת במשפחה, ניתן יהיה "לזקוף" זאת לטובת הגנטיקה המשפחתית, אך מבט רחב יותר יגלה לנו שזהו חלק מ"שיעור" מהותי העובר מדור לדור במשפחה… רק כאשר חלה התמרה, כלומר, טרסנפורמציה, פריצת דרך בתמה המשפחתית, מפסיק המעבר של המחלה לדורות הבאים.

מי לעזאזל עורך הדין שניסח את החוזה שלי? או: האם קראתי את האותיות הקטנות??

אבל מדוע שנעשה דבר כזה לעצמנו? מדוע שמישהו יחתום את עצמו לסבל במקום שלווה? לכאב במקום אהבה?

כאשר תודעה עוזבת את הגוף הפיזי וחוזרת "הביתה", אל מרחב האינסוף. בראש ובראשונה היא מתרעננת ומיטהרת מהמסע המאתגר שעברה בכדור ארץ, אבל מהר מאד היא בוחרת את שיעוריה הבאים בהתאם לתוכנית העל המאוחדת. הרוח מטבעה תמיד שואפת גבוה, להתאחד עם האלוהות ולחוות הארה. וכמו יולדת ששוכחת את חבלי הלידה ותוך שנה מוצאת את עצמה שוב בחדר לידה, כך בדיוק היא דרכה של התודעה. מהר מאד היא בוחרת את ההתנסויות שילוו אותה במסעה הבא ובהתאמה יוצרת את החוזה התודעתי החדש על כל הסעיפים שישרתו אותה בהתפתחותה. אם היא באה ללמוד את חווית השפע לדוגמה, המשחק לא יהיה משחק אם היא תיוולד להורים אמידים. לכן היא תבחר אותם בקפידה: שואתיים, הישרדותיים, סבוכים בקשיים כלכליים… שם היא תצטרך לגלות ולמצוא את השפע שהיא מבקשת… בדיוק כמו תודעה המבקשת ללמוד אהבה ללא תנאים, ויצרה לעצמה חוזה עם אובדן ונטישה. עכשיו לבד בעולם, לכי תמצאי אהבה…

אבל למה ככה? מה זה, ערוץ ויוה? אפשר את זה אולי ברכות ובנועם?

ועוד איך אפשרבעבר, לפני עידן המודעות המפותחת, היינו זקוקים למות בכדי לשנות חוזה… אך בתקופה זו של תהליכים מואצים, תקופה שגם ה"נסתר" הופך ל"גלוי", ניתן לעשות זאת בצורה קלה ויחסית פשוטה. כאשר אדם מחליט שהתסריט שכתב לעצמו אינו משרת אותו יותר, הוא יכול לותר על הדרמה ולהשלים את ההתפתחות מתוך שחרור וקלות. אפילו חוזים שפעם היו מוגדרים כחוזים סגורים (מחלות סופניות לדוגמה) אינם סגורים עוד. הכל ניתן לפתיחה ומו"מ מחודש. חשוב להבין כי לא מדובר בשינוי "השיעור" בו בחרנו,  אלא בהאצת התהליך ושינוי אופן החוויה שלו.  באמצעות מודעות, אחריות והבנה כיצד פועלים הדברים ניתן לבחור לחוות את אותם שיעורים בקלות, מתוך הנאה והתפתחות. וכך ברגע שהשינוי התודעתי נחתם ומתויק במוחנו, המוח הגאוני, בתיאום מוחלט עם השדה, מתאימים את עצמם ויוצרים את התנאים הפיזיים למימוש החוזה החדש.

במקרים רבים אני פוגשת תלמידים אהובים, חוקרי תודעה, המבינים את הדברים ומתמירים אונליין. ולכן אין להם עוד צורך בסעיפים הכובלים. שכן אם נחוותה הטרנספורמציה לשם מה להחזיק בתמה? במבנה הכובל? מדובר בדפוסים עתיקים המכבידים עלינו. לא פעם מתורגמים למחלות פיזיות בגוף. מחלה הרי מתחילה עוד הרבה לפני הגוף,  ברבדים הרגשיים והתודעתיים שלנו.  הדרך של המטאיזם לרפא כל מחלה (כן. כל מחלה) היא לפענח את המנגנון שיצר אותה, לחקור ולהבין את הרטטים התת הכרתיים ובאמצעות כלים עצמיים לרפא אותה מהשורש. כן. אלה התלמידים אצלנו שמרפאים את עצמם. אנחנו אפילו לא קוראים להם "מטופלים" כי לתפישתנו, כל אחד הוא המטפל של עצמו. מי שחולל את המחלה, הוא היחיד שיכול לרפא אותה. המוח הגאוני שיצר את החוזה מלכתחילה הוא זה שיעדכן וישנה אותו עכשיו.

חשוב רק לקחת בחשבון שלא פעם כאשר נפתחים חוזים לדיון מחודש "נשברים הכלים" בסביבתנו. הסביבה שלנו, גם מבלי שנגיד לה, תחוש בשינוי שחל בנו ולא תמיד תגיב לו בהתלהבות. תחשבו לדוגמה על זוג נשוי עם חוזה של "סאדו-מאזו" רגשי. היא אוהבת להעלב, הוא אוהב להשפיל. זה עובד להם "מצוין"כבר 30 שנה. האשה "במקרה" מגיעה לארוע "התחלות" וחוזרת הביתה עם חוזה חתום של מלכה. לוקח לחוזה להתעדכן כ-8 ימים (בירוקרטיה…) לבעלה , שגם ככה לא מבין לאן היא נעלמה בחמישי בערב במקום להכין לו ארוחת ערב, אין מושג ירוק על החוזה שהיא שינתה. אבל הוא ממש ממש לא אוהב את זה שהיא פתאום עפה על עצמה ולא נעמדת דום כמו שהיא רגילה. הוא עלול להתעצבן ואפילו לצעוק. אבל חוזה זה חוזה. ובתוך 8 ימים מלאי בחירות אינטנסיבות, הוא ייכנס לתוקף ויאלץ גם אותו להתאים את עצמו למצב החדש.  כאן תכנס הבחירה האישית שלהם, האם לפרק את החבילה, או לעדכן גם את הזוגיות לתנאים החדשים. אבל על זה כבר בהרחבה באירוע…

"התחלות"– אירוע קהילה שקורה פעם בשנה בראש השנה. 

ארועי הקהילה פתוחים לחברי קהילת מרחב מודעות בלבד.

רוצים להצטרף לקהילה חוקרת תודעה?

רוצים ללמוד לנהל את החיים שלכם? במקום שהם ינהלו אתכם?

הצטרפו לאירוע "לצאת מהמטריקס" הקרוב.

אהבת אמת. פריידי