כל מה שלא סיפרתי/ סלסט אינג

זהו רומן על מערכות היחסים במשפחה. בין ההורים, בין הורים לילדיהם ובין האחים. מהו מקומו של כל אחד בתא המשפחתי ומה קורה כשההורים מביאים את חלומותיהם ועברם לחיי ילידיהם?

20170805_214209~2

לידיה נעלמה לאחר יום הולדתה ה-16. גופתה נמצאה באגם המקומי. כיצד הגיעה לשם בלילה? האם נחטפה?האם פיתו אותה ללכת לשם? אולי התאבדה?

ללידיה לא היו אף פעם באמת חברות. אולי היא שוחחה עם בנות כיתתה בטלפון או ישבה איתן כדי שיעתיקו ממנה שיעורי בית. אבל, בזה הסתכמה האינטראקציה איתן.
רק ג'ק היה חלק מחייה בחודשים האחרונים. או אולי כל חייה. איתו היא בילתה את כל היום.
כמו ללידיה, גם להוריה לא היו חברים אמיתיים. האב, ג'יימס, שהיה סיני חי את חייו כזר בחברה האמריקאית. בילדותו הוא היה מבודד חברתית והדבר שאליו שאף היה להשתלב בחברה. לא במקרה הוא לימד באוניברסיטה על תולדות הקאובוי האמריקאי. והוא אף נשא לאישה את מרלין, הבהירה עם העיניים הכחולות, אשר השתלבה כל כך טוב בחברה…
מאז הפך לאב האמין ג'יימס שלידיה דומה לאמה- יפייפיה, כחולת עיניים, אצילית; וניית דומה לו: כהה, מהוסס בדיבורו, נערך להיכשל במילותיו. רוב הזמן הוא שכח שלידיה וניית גם דומים זה לזה.

האם, מרלין, עוד בנעוריה החליטה לעשות הכל כדי לא להיות כמו אמה. עקרת בית, שכל רצונה הוא בחתונה וילדים. חלומה היה להיות רופאה. היא החלה בלימודיה, אך צחוק הגורל הפגיש אותה עם ג'יימס. היא נכנסה להריון והתחתנה. ופרשה מלימודיה. היא הפכה להיות כל מה שלא רצתה, עקרת בית העוסקת בבישול ובגידול ילדים. בסופו של דבר, היא התחתנה כפי שאמה ייחלה, אבל מה שאמה לא ציפתה זה שתתחתן למשהו כה שונה ממנה, לסיני.
כשלידיה וניית היו קטנים היא עזבה את הכל ונעלמה, כשבכוונתה היה להפוך לרופאה. אבל, הגורל שוב צחק, והיא גילתה שהיא בהריון. לאחר חודשיים בהם נעלמה מחיי משפחתה, חזרה לביתה.
היא הבינה שאת חלומה היא כבר לא תגשים והחליטה להפוך את לידיה, למה שהיא כבר לא תוכל להיות. לרופאה מצליחה.

כך לידיה, הפכה למרכז עולמם של הוריה בעל כורחה. היא שמרה על היקום יום אחר יום שלא יתפרק. היא ספגה את חלומותיהם של הוריה, ודיכאה את הסרבנות שבעבעה בתוכה. שנים חלפו.
כל רצונו של ג'יימס היה שלידיה תשתלב, תתיידד עם הסביבה (כפי שהוא מעולם לא היה), לעומתו מרלין רצתה שלידיה תהיה יוצאת דופן (כפי שהיא תמיד רצתה להיות).
לג'יימס היה כתוב שונה על מצח, חבוק בין העיניים. המילה הזאת הכתימה את כל חייו, הותירה טביעות מלוכלכות בכול. אבל עבור מרילין שונה היה משהו שונה.
מאז אותו קיץ בלי אמא שלה המשפחה נותרה תלויה באוויר. כמו ניצבת על פי תהום. כל מה שאמא שלה רצתה, לידיה הבטיחה. העיקר שתישאר. היא כל כך פחדה.
העניין היה שהיא לא באמת יכלה להגשים את חלומם של הוריה. למרות כל לימודיה, היא עדיין נכשלה בבחינות והיתה שונה בדיוק כמו אביה.

עול המשפחה היה כבד. לפחות היה לה את נייט כנחמה. ניית היה היחיד שהבין את האיזון המוזר והשברירי של משפחתם. שידע כל מה שקרה. שדאג תמיד שתישאר מעל פני המים.
אבל הוא צפוי היה לעזוב להרווארד. מי יהיה שם עבורה? הרי האנה, אחותה הקטנה, קיימת, אבל לא נוכחת. מה שהיא לא יודעה שדווקא האנה, למרות היותה שקטה וילדה שלא מבחינים בה, היא היחידה בבית שבאמת ראתה את מה שבאמת עבר עליה.

מה קרה באותו הלילה באגם?

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)