כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם קונים נכס בישראל

בחורה עם מחשב נייד

יש רגעים רבים שבהם עולים לישראל סוף סוף מרגישים כאילו חלומם התגשם. עבור חלק, הרגע הזה מגיע כאשר ילדיהם מדברים עברית בצורה שוטפת יותר מאשר אנגלית/רוסית/צרפתית וכו' ; עבור אחרים, זה הרגע שהם מחזיקים את המפתחות לבית שלהם בארץ הקודש.

קניית נדל"ן בישראל

מאמר זה יסקור את השיקולים הנוגעים לבחירת נכס בארץ, את הפרטים הכרוכים בחישוב מחירי הנדל"ן בישראל – כולל מסים, שכר טרחת עורכי דין, שיקולים כספיים, משכנתאות, עלויות הובלה והסברים למונחי מפתח , היכרות עם תהליך הבעלות על הבית, וכן כמה עצות בסיסיות לזכור בעת רכישת בית בישראל.

מטבע הדברים, הדבר הראשון שאתם צריכים להחליט בעת רכישת בית בישראל הוא באיזו קהילה אתם רוצים  להתיישב. ישנם גורמים רבים לבחירת קהילה, כולל מחירים, מחוז בית הספר, תחבורה, אקלים, איכות חיים, הזדמנויות תעסוקה, וכמובן מיקום, מיקום, מיקום!

רוצים לפרסם פרויקט תמ"א 38? כנסו >>> פרסום מודעות תכנון ובניה בנענע פרסום

בעת רכישת בית בישראל, עולים חדשים מוצאים את עצמם לפתע עם שפע של אפשרויות שונות. למשל, אלה המעוניינים להשתלב בחברה הישראלית ולחיות באזורים כפריים נוספים עשויים לשקול לחיות במושב או להצטרף לקיבוץ, ומי שרוצה להשפיע על שינויים בקהילה עשוי להצטרף למועצה. .

עבור משפחות רבות שעוברות לישראל, במיוחד אלו עם ילדים צעירים, חשוב מאוד למצוא קהילה עם דוברי אנגלית/רוסית/צרפתית וכו'  אחרים על מנת להקל על תהליך הקליטה. חלק מהמקומות הפופולאריות ביותר לעולים לרכוש נכסים בישראל הן ירושלים, בית שמש, מודיעין, אפרת, חשמונאים, זכרון יעקב ונתניה, אבל האפשרויות הן אינסופיות.

חישוב עלויות

בין אם אתם מחפשים לקנות בית בבעלות קודמת או בית חדש ישירות מקבלן, חשוב להבין את הפרטים המחוספסים של מחירי הנדל"ן בישראל וכיצד הם מחושבים – כולל כל ההוצאות המסתתרות.

שיפוץ הבית

אם תחליטו לרכוש נכס בישראל "על הנייר", המחיר המצוין במשרד המכירות כולל בדרך כלל רק את התכנון הבסיסי, שלעתים קרובות אינו עונה על צרכי הקונים. בין אם תחליטו לשדרג את המטבח, להוסיף שקעים חשמליים או לשנות את האריחים כדי להתאים לטעמכם, רוב הסיכויים שאתם בסופו של דבר תצטרכו להוסיף כמה אלפי שקלים למחיר המקורי.

אנשים שוכחים לעתים קרובות את ההוצאות האלו כאשר הם נמצאים בתהליך של משא ומתן על המשכנתא, ולאחר מכן הם פתאום נפגעים מהעלויות העצומות שהם לא לוקחים בחשבון.

משכנתא (Mashkanta)

ישנן אפשרויות שונות רבות של משכנתא, תעריפים, מסלולים אשר יכול להיות מקור של מתח ובלבול גדול לכל אחד ובמיוחד לעולים חדשים שאינם מכירים את המערכת הישראלית. בעת נטילת משכנתא מבנק ישראלי או ממוסד הלוואה, חשוב להבין את התנאים וההגבלות של האופציות השונות הזמינות על מנת למצוא את ההלוואה המתאימה ביותר לצרכים הפיננסיים שלכם. לכאורה ישנם הבדלים קטנים אך בסופו של דבר יש השפעות עצומות על העלות הכוללת, ולכן רצוי להשוות כמה אפשרויות הלוואה לפני שאתם מתקדמים קדימה.