כל הסימנים לכך שאת חולת ניקיון

חולת ניקיון

נשים שאוהבות ניקיון צריכות לבדוק האם הן בספקטרום הנורמטיבי, או שלחילופין כדאי להן לקבל טיפול ולנסות להרגיע את המצב. הנה כמה סימנים שיעידו על כך שמדובר בסוג של מחלה:

א. את שוטפת את הבית לפני שהמנקה מגיעה – אם את שוטפת בעצמך את הבית גם אחרי שכבר הזמנת שירותי ניקיון מקצועיים, סביר להניח שהמצב שלך לא נורמטיבי. קחי בחשבון שהמטרה העיקרית של הזמנת שירות מקצועי היא לחסוך את המאמץ. כל עוד את לא מוכנה לוותר על השליטה ברמת הצחצוח של הבית, לא תוכלי לעולם להגיע לנחלה.

ב. את קמה באמצע הלילה כדי לעשות כלים – הלכת לישון אבל לא הצלחת להתעורר בגלל שיש צלחת מלוכלכת בכיור? מישהו נכנס לבית ולא הספקת לראות האם הוא השאיר אחריו סימנים? אם התשובות חיוביות, יכול להיות שיש לך הפרעת היגיינה קיצונית. אין סיבה לקום באמצע הלילה כדי לעשות כלים ואף לכלוך לא שווה את איכות החיים שלך.

ג. את מחליפה חומרים בתדירות גבוהה – חלק ניכר מתקציב הקניות מושקע בחומרי ניקיון אקסקלוסיביים? אין אף חומר שמספק אותך? כדאי שתכירי בבעיה שאיתה את מתמודדת. יש היום מגוון חומרים  יעילים והעובדה היא שרוב האנשים מסתפקים בהם.

מה עושים עם מחלת ניקיון?

יש כמה דרכים להתגבר על הצורך המוגבר בהיגיינה אישית או סביבתית. ראשית, חשוב להתחיל את התהליך בהדרגה ולא לבצע את כל השינויים ביום אחד. אפשר לבקש עזרה מחברים, קרובים, שכנים ובני משפחה ולצאת מהבית למשך מספר שעות ביום. בסופי שבוע או בתקופת החגים עדיף להשאיר את המשימות הרלוונטיות לאנשים אחרים ולא לבצע אותם באופן עצמאי. כך מרגילים את הגוף להתעלם מהלכלוך העדין ולהמשיך בשגרה.

שנית, יש להכיר בכך שמדובר על מצב חולף אך גם מסוכן. לא כדאי להקל ראש במרדף אינטנסיבי אחר רצפה מבריקה או כיור מצוחצח. מצב מן הסוג הזה עלול לגרום עוגמת נפש ותסכול. במילים אחרות, הכרה בבעיה היא אחד הצעדים החשובים והחיוניים ביותר לצורך יישום הפיתרון.