כל הג'אז הזה/סנונית ליס

עליזה, עליסה, אליס, ליז. שמה בעיקרון הוא עליזה פיין היא בת 23, ליז יודעת שהשם עליזה ניתן לה על שמה של סבתה שמתה, היא שונאת את השם.

כל הג'אז הזה/סנונית ליס

All That Jazz/Snunit Liss

עריכה: מיכל חרותי.

הוצאה: סנונית תוכן, 2017

307 עמ'.

"ייתכן שתתקשי להאמין לי, אך אני פועל מחוסר ברירה. גם אני איבדתי אנשים בחיי, ואני יכול לתאר לעצמי מה רב הוא ערכם של זיכרונות מאדם יקר שאיננו עוד. פניתי אלייך דווקא משום שנדמה לי שבדומה אלי, אינך ממעיטה בערכם של מילים ושל זיכרונות." (עמ' 16).

עליזה, עליסה, אליס, ליז. שמה בעיקרון הוא עליזה פיין היא בת 23, ליז יודעת שהשם עליזה ניתן לה על שמה של סבתה שמתה, היא שונאת את השם.

צרות מגיעות בצרורות; תאונת דרכים ולאחר מכן, הדירה שבה היא הייתה גרה בתל אביב נפרצת, היא מחליטה לחזור לגור עם הוריה בקיבוץ, היא עובדת ולומדת בבית דרך המחשב הישן של ההורים.

ג'אז או יסמין, היא החברה הכי טובה של ליז. שתיהן מלאות בשמחת חיים.

ל"מישו" יש את המחשב נייד שבו ליז שומרת את כל הזיכרונות.

"מישו" שולח לה הודעה ומציב לה אולטימטום, ולבסוף היא נענית ומתחילה לחשוף את עצמה ולגלות סודות שהיא לא סיפרה לאף אחד.

"מישו" שולח לה מכתב ראשון שבו עליזה פיין מגלה שהמחשב נייד שלה משמש כ"בן ערובה", ואם היא רוצה לקבל את המחשב שלה על כל מכתביה וזיכרונותיה היא צריכה לכתוב לו 40 מכתבים כנים, לפחות 500 מילים בכל מכתב, אם זה עונה לפי בקשתו הוא גם מצרף לה קבצים לקריאה על פי בקשתה.

"מישו" שולח לה גם ערובה – מעין יומן שהוא כתב כשהיה ילד. היומן נותן לליז רקע על חייו של "מישו" ועל הוריו.

מה הקשר בין "מישו" לליז? מה שמו האמיתי של מישו? איך הדמויות קשורות זו בזו?

כשקראתי לראשונה את התקציר, זה הזכיר לי קצת את "מיזרי" של סטיבן קינג – סופר נשבה על ידי המעריצה שלו ויש לה בקשה שהוא יכתוב עוד ספר בסדרת הספרים שלו.

כריכת הספר תואמת מאוד לתוכן הספר. אהבתי את הסוף. מקווה שסנונית שוקלת לכתוב עוד ספר כמו "כל הג'אז הזה", מאוד נהניתי מקריאתו.

מומלץ מאוד!!!

"ג'אז. ג'אזי היא יסמין. או ג'אז או ג'אזמין כמו שאמא שלה והחברים הלוזרים שאמא שלה הצליחה ללקט בכל חור בארצות הברית קראו לה. ג'אזי היא חלום בהקיץ, היא זיכרון ילדות. היא נשמה או נפש או נחיר או שק הדמעות שלי." (עמ' 45).

כל הגאז הזה2