ככה פתחתי בלוג

קוראים לי שיר ולבלוג שלי קוראים "…תשאלו את אמא של". מה בבלוג ? טיפים, המלצות ורעיונות לבילויים בבית ובחוץ בתחום ילדים ומשפחה. איך הכל התחיל ? הסיפור בפנים

מאז שאני זוכרת את עצמי, אני מארגנת ומפיקה ונמצאת במרכז העניינים : מפגשי חברים, טיולים, יצירה, חוג מיוחד, סרט ומסעדה, איפה יש מבצעים לבגדי ילדים, איזה מפעיל כדאי להזמין ומה צריך להביא לכיתה. לא פעם ולא פעמיים שמעתי את המשפט "… תשאלו את אמא של", היא כבר תדע.
אני מודה. אני מאלה שמתנדבות לועד הגן/הכיתה ודואגת לפעילויות לכל אורך השנה, לוקחת על עצמי פרוייקטים בבית הספר והכל למען הבנות שלי. גם בתחום הזה צברתי ניסיון עם השנים ואני תמיד שמחה לתת מידע על רשימות כיבוד לאירוע, איפה כדאי להזמין מתלה מעילים או רעיונות למתנות סוף שנה.
כשחברה שלי לקחת על עצמה את תפקיד נציגת ועד הכיתה, היא התקשרה אליי ושאלה: מה עושים עם זה ? איך בונים תקציב ? מה אני צריכה לעשות ומתי ? זה היה הרגע, שהבנתי שיש לי משהו מיוחד ביד. אז מה עושים עם זה ? קיבלתי החלטה לעשות מעשה ולשתף אתכם, מניסיוני, ככה נולד הבלוג שלי "…תשאלו את אמא של".

יופי. יש לי בלוג. ומה עכשיו ? מה עושים איתו ? בהתחלה כתבתי על פעילויות כיתתיות, אבל מהר מאוד הבנתי, שצברתי המון מידע וניסיון וההמלצות שלי יוכלו לשרת קהל גדול של הורים, שישמחו לקבל רעיונות, טיפים והמלצות מניסיוני, מהחוויות שלי ושל הבנות שלי. הרי גם כשאני מחפשת מפעיל, מורה לפסנתר, מדריך טיולים ואפילו מתנת לידה או מתנת גיוס, אני שמחה לקבל המלצות מאחרים, שכבר התנסו וחוו ויודעים מה כדאי ומה לא. תוך זמן קצר התחלתי לכתוב על רעיונות לפעילויות יצירה, איך אפשר לבלות עם הילדים בבית, מתכונים שאפשר להכין עם הילדים או מתכונים למאכלים שילדים אוהבים לאכול, המלצות על ספרים, הצגות, מופעים, אטרקציות ובעצם כל דבר שנוגע בילדים ובמשפחה.

ככל שעבר הזמן, כך התאהבתי יותר בכתיבה, השתפשפתי. בהתחלה הייתי צריכה כמה ימים כדי לעבד פוסט. הייתי מוחקת ומתקנת כל-כך הרבה פעמים, עד שהרגשתי בטוחה לפרסם את הפוסט. היום המילים זורמות הרבה יותר בקלות. ברור שגם היום יש מחיקות, תיקונים ושינויים, אבל אם הסופרים והכתבים הטובים ביותר, כותבים כמה טיוטות, אז ברור שגם לי הקטנה זה "מותר".
התחום של המשפחה והילדים מעסיק אותי יותר ויותר מאז שהגדולה נולדה. מצאתי את עצמי מתעסקת בשאלה האם זה התחום שאני רוצה לעסוק בו. הכתיבה איפשרה לי להתקרב לתחום והיום אני יודעת לומר בברור, שאני רוצה לעסוק בכתיבה ולהפוך אותה מתחביב למקצוע ו/או להשתלב בפרוייקטים שקשורים לילדים ולמשפחה.
בגלל שאני כותבת על עולם הילדים, זה מאפשר לי להזכר בעולם הילדות שלי, לספר לבנות סיפורים ונשכחות ולפעמים אפילו לשלב את ההווה עם העבר.
כבר שמעתי כאלה, שאמרו על הבלוג שלי, שהוא עושה סדר בבלגן ומכיל הרבה מידע, אבל הבלוג גם מאפשר לי להביע דיעה בנושאים שונים ולאחריה אני נותנת את המלצותי. אין זה משנה אם אני כותבת על תרבות עם ילדים זו לא מילה גסה, תחפושות תוצרת בית בקלי קלות, יום הולדת – הפעלה עצמית בקלי קלות ובמחיר לכל כיס או על איך להרגיל ילדים לאכול בריא. אני תמיד כותבת את האני מאמין שלי ועל הניסיון והחוויה שלי ושל הבנות שלי.
עם פתיחת הבלוג גיליתי גם את עולם הפייסבוק, שם למדתי את משמעות הַעוֹצְמָה, שיש לקהילה ולשיתוף. דרך הפייסבוק הגעתי להרבה קבוצות של הורים, שלא הכרתי קודם ואני שמחה בכל יום לתת המלצות, טיפים ורעיונות מנסיוני, גם בתשובות קצרות וגם דרך הפוסטים שלי.
כדי לחזק את הקשר שלי עם קהל הקוראים שלי, החלטתי לפתוח גם דף פייסבוק לבלוג, שם אני נותנת גם המלצות וטיפים קצרים, בנוסף על הכתיבה בבלוג.
מה שבטוח, שהיום הבלוג הוא חלק בלתי נפרד ממני. הכתיבה נותנת לי המון סיפוק והפידבק שאני מקבלת חזרה נותן לי את החשק להמשיך עוד ועוד.
גם אתם מוזמנים לפתוח בלוג בסלונה