ככה, עם ראש כחול ושפם

אומרים לי שאני נועזת ואמיצה, אולי, או בעצם כן! כן!
ואני כאן עם בלוג חדש על הכחול הגדול, על זמן ילדות, צעצועים, אמנות ויצירה, על התבוננות והזדמנויות, הזדקפות ובחירה

הכל התחיל מסלפי עם שפם שהעליתי לפרופיל שלי בפייס לפני שלוש שנים. סתם שפם של פורים, פרצוף מצחיק, צילמתי והעליתי לפייס, ואז הטלפון צלצל.
השתגעת?!?!
זה מכוער! זה שעיר! את נראית נורא!! תחליפי את התמונה!!!, היא אמרה ואני התקפלתי, התבאסתי והחלפתי.

saloon4n

שנה אחרי זה צבעתי את השיער לכחול. כולי מבסוטה העליתי תמונה לפייס, ושוב הטלפון… נפלת על הראש? זה אפילו לא מצחיק. תורידי את התמונה!!
והפעם… זין!
דווקא משאירה ומחזירה את השפם וככה אני רוצה!

saloon3n

אז נעים מאוד, שמי טל טנא-צ׳צ׳קס, יזמת ואמנית שובבה, אישה עם ראש כחול ושפם.
אני נשואה לשימשי, אמא לאיה רוני יובל ותומר.
אני יוצרת פסלים סביבתיים, מרצה, מנחה סדנאות ואוספת המון המון צעצועים. בגלל שסיימתי לימודי תקשורת חזותית בבצלצל (פלוס מלגת לימודים לניו יורק), הכי טבעי לי לצבוע את השיער בכחול (עם הלבן בשורשים), ולהעביר מסר שגם אני דגל בחגיגות ה-70 למדינת ישראל.

הצילום הזה עם השפם הפך לסדרה שנקראת ׳השפם של טלי׳, שיצרתי בהשראת ׳השפם של דאלי׳ שצילם בשנות ה-60 פיליפ הלסמן, כשהשפם של דאלי היה הייצוג של הפרסונה שלו, על היצירתיות, הטירוף וההומור המשובח. הוא הפך את השפם למיתוג שלו, לזהות. לאייקון בלתי נשכח.

 

saloon2n

 

 

 

 

 

saloon1n

בשנים האחרונות אני מרצה ומעבירה סדנאות לעיצוב, אלתור והמצאה בצעצועים. כשהתחלתי הייתי זקוקה לחומר גלם, ובמקום לקנות חדש התחלתי לאסוף צעצועים מכאלה שזורקים. עם הזמן האיסוף הפך לצורך רגשי, והאקט הכמעט טכני הפך למפעל תקומה ותקווה למאות אלפי פלסטיקים שקיבלו הזדמנות וחיים חדשים. בדרך וביחד איתם הצלחתי לברוח אל מחוזות הדימיון, ליצור ולדבר את עצמי בימים שלא היו לי מילים. ככל שיצרתי, מצאתי בצעצועים השבורים את השבור שלי, וכשהרכבתי אותם מחדש – הבנתי שאני מרכיבה את עצמי.

באופן אירוני, מה שהתחיל בחגיגות העצמאות של המדינה הפך, בזכות הצעצועים, לחגיגת העצמאות הפרטית שלי, כשבדרך גיליתי שהכחול למעלה הפך להיות הדגל על ראש התורן שלי.

אז זה הכחול וכיף שאתן כאן בבלוג החדש. עבורי זו הפעם הראשונה שבה אני כותבת ככה בין נשים וממש לנשמה.
מזמינה אתכן להיות שותפות למסע שאין בו מטרה אלא דרך עם רגעים קטנים של התבוננות, הזדמנויות, אמונה, זמן ילדות, חלומות והגשמה.

 

צילומים: טל טנא-צ׳צ׳קס
צילום סלוואדור דאלי: פיליפ הלסמן

מזמינה אתכן לעקוב אחריי בדף הפייס: tal tenne czaczkes studio ובאינסט: tal_tenne_czaczkes

 

#דיגיטליות_בעסקים_לאומי

 

 

טל טנא-צ׳צ׳קס
יזמת ואמנית שובבה. נשואה לשימשי, אמא לאיה רוני יובל ותומר. אני יוצרת פסלים סביבתיים, מרצה, מנחה סדנאות ואוספת המון המון צעצועים שנזרקים. בשנה האחרונה הבנתי את כמויות הפלסטיק שאנחנו צורכים וזורקים ובחרתי לנתב את רוב הפעילות האמנותית שלי לערכים של חדשנות, חינוך וסביבה. לצד הסדנאות וההרצאות הצגתי בשנים האחרונות עבודות אמנות במוזיאון תל אביב, מוזיאון ישראל, כיכר רבין, ובגלריות שונות בארץ, ביניהם: פסל ״המאוורר״ שהוצב בכיכר רבין בתל אביב, מיצב ״יומולדת״ שהוצג במוזיאון ישראל בירושלים, תערוכת ״צעצועיזם״ שיזמתי, אצרתי והצגתי במשכן לאמנויות בחולון ופסל ה״כדור ים״ שהצבתי בקיץ האחרון בחוף טרומפלדור בתל אביב כחלק מקמפיין לצמצום צריכת הפלסטיק בחופים.