ככה החיים יפים

המלצה על ספר חדש מאת אוליביה בורדו, ששבר שיאי מכירות בעולם

אני אוהבת ספרים קטנים. הם קצרים, קלים לסחיבה (ברכבת וכו'), ואני גומרת לקרוא אותם לא הרבה אחרי שהתחלתי אותם מה שגורם לי לזכור את כל העלילה ברציפות.
kacha_hachaim_yafim(2)

על מה הספר?

המשפחה של הילד המספר היא איננה משפחה נורמטיבית.
אמא שלו, לואיז, היא אישה מיוחדת במינה שחיה בעולמות אחרים וחוגגת את כל מה שרק אפשר. אבא שלו, וג'ורג', הוא גבר פנטזיונר שמכור לתעלולים של אישתו וממציא לה שמות חדשים מידי יום.
המוזיקה היא חלק גדול מחייהם, הם שרים ורוקדים ועושים מסיבות ענק. האהבה שלהם אחד לשני היא חגיגה אינסופית של תשוקות וחלומות, ומלווה בטיולים ורביצות לחופי האגם בספרד.
יש להם גם חיית מחמד אך כיאה למשפחה מטורללת כזו לא מדובר בכלב ששמו בוני או בחתול ששמו קיטי, אלא בציפור עם השם ההזוי (אני בטוחה שבצרפתית זה נשמע טוב יותר) "מדמואזל אין־בה־צורך", ציפור אקזוטית שמשוטטת בדירה שלהם כאילו הייתה גן חיות.
האמא חיה באשליות וכך מתנהל כל העולם סביבה, עד שבבוקרו של יום בהיר אחד היא הולכת רחוק מדי.

מה חשבתי עליו?

אהבתי את הספר, הוא פשוט וחמוד וקליל. אני אוהבת את סיפורם של האנדרדוגים ונראה שזה בדיוק מחבר הספר הזה: אוליביה בורדו, סוכן נדל"ן־מובטל־דיסלקטי שנכשל לדבריו כל חייו, פשוט התיישב יום אחד בבית הוריו למשך 7 שבועות וכתב את רומן הביכורים הזה, שהפך מיד לסנסציה הספרותית של צרפת. הוא  זכה בשלל פרסים, וזכויות התרגום שלו נמכרו ל־35 מדינות ובקיצור – כנראה חייו השתנו ללא היכר.

איך זה מתחיל?

Screenshot