ככה אני אוהבת – יום הולדת קצת אחר…

כל שנה מגיע לו היום הזה. יום ההולדת. אז מה? נחגוג כמו בשנים שעברו? נזמין את החבר'ה ? נריץ צחוקים וקריוקי ויביאו את המתנות הסטנדרטיות : עוד דיסק , עוד ערכת קרם גוף ובושם? עוד ספר וכו'- לא רוצה….אני רוצה אחרת, ובשנתיים האחרונות אני גם עושה אחרת…..כמו שאני אוהבת.

בחורה עם מחשב נייד

כן, כל שנה זה מתחיל בערך שבועיים לפני יום ההולדת. כן , כל שנה אותה שאלה : אז מה את רוצה ליום ההולדת השנה? שאלה שתמיד מצחיקה אותי…אם אני רוצה משהו אני בדרך כלל רוצה אותו גם יומיים לפני יום ההולדת או שבוע אחריו. זה לא משהו ששייך ליום ההולדת.
אני מאלה שלא רוצים ולא אוהבים יום הולדת הפתעה. אל תפתיעו אותי. אין לי שום צורך ורצון לפגוש ביום ההולדת שלי אנשים שאין לי איתם שום דבר במשך השנה או מעט מאד והזמינו אותם ב-שושו כי הם רשומים בספר הטלפונים שלי , פשוט עוברים משנה לשנה. אני באמת רוצה להיות רק עם האנשים שיקרים לי מאד מאד, כאלה שאני בוחרת והם ממש לא רבים. יש לי את אלה שאני שמחה תמיד לראות אותם ביום יום וגם בימים שאני מרגישה שהעולם שלי כמעט נחרב. נכון, אי אפשר להיות "החברה הכי טובה" -זה תפקיד שתפוס, אבל אפשר להיות קרוב אליי מספיק כדי שאני אשמח שתהייה לידי. רק איתכם אני רוצה להיות ביום ההולדת שלי.
הרי זה יום ההולדת שלי. אני רוצה באמת להיות עם מי שאני יודעת שמצחיק אותי, שאוהב אותי באמת, שמעניין אותי ליום ההולדת ולכל יום אחר "רגיל". לא צריך יום הולדת כדי לרצות לראות אותך. כייף גם ביום אחר להיות לידך ואתך. לא צריך יום הולדת בשביל זה.
נכון, אתך נסעתי פעם להתפנק בספא באוסטריה לפני שלוש או ארבע שנים. מה יש? הייה כייף נכון? – שבוע ימים, לא משהו ששוכחים , קמים בבוקר ותוהים איך נתפנק היום? רק מאסג' ושיטוט ב"שטראסה" או אולי סתם נשב באיזה קפה עם איזה קפה משובח ועוגה שמחליקה לה בפה, נרכל ונביט בעוברים ושבים וננסה לבנות סיפור על כל מי שיושב ליד כל שולחן. ככה היינו יושבים ובוראים סיפור – אלה יושבים לפגישה עסקית, זה שיושב לבד ליד שולחן – מכין הרצאה לענייני עבודה. אלה הזוג הזה בפינה – סתם זוג שבא לחופשה….וככה יכולנו לשבת ולבהות כמו מטומטמות כשהפרוייקט החצי יומי השני מיועד למאסג' והערב לסרט. אתך אני רוצה לבלות ביום ההולדת השנה, אבל בדרך אחרת.
בכלל, אני חושבת שיום הולדת הוא מתנה שאני מעניקה לי. אני רוצה לשמח אותי,  מעניין אותי שאתם תהנו. אני מעניינת אותי, מעניין לי שיהיה לי כייף, שמח ומצחיק – בדרך כלל רוב האנשים יודעים לחגוג עם החברים, כזה משהו ציבורי – שיהיה כייף ושמח לכולם, יום הולדת עם כוונה טובה מאד – אבל אני רוצה מדוייק, במיוחד בשבילי, בדיוק כמו שאני אוהבת. אף אחד לא מכיר אותי כמו שאני מכירה אותי ולכן אני עושה לעצמי יום הולדת השנה – בדיוק כמו שאני רוצה, בדיוק כמו שאני אוהבת עם האנשים שאני הכי אוהבת בעולם.
השנה אני רוצה כמעט כמו בשנה שעברה. דומה. קרו אירועים אחרים במשך השנה הזו בתקופה האחרונה. לכן אני רוצה ככה. קרוב מאד לבית, קרוב לנשמה. השנה ממש אינטימי. אני מזמינה את חמשת החברות הקרובות אליי ביותר. מה שנקרא הדובדבן שבקצפת. מזמינה אותן ליום כייף. אני צריכה יום כייף ממש ממש – ואיך אני אשמח את עצמי ? אני רוצה לעשות רק מה שאני אוהבת עם האנשים שקרובים לי.
תשאירו לי לתכנן את היום. אתן, מצידכן, רק תפנו את היום, את היום כולו. תכננתי כבר את היום הזה. בבוקר ארוחת בוקר משותפת בנמל, מקום מרכזי שכולן יכולות להגיע בקלות. לא, לא מוקדם מדי. יודעים שאני שונאת לקום מוקדם בבוקר – ואחרי הכל, זה היום שלי. איך שאני אוהבת. בודקת במקום שיש.
יום באיזי ובחיוך בשבילי. מבית הקפה – שוברים לפינוק בספא באמצע תל אביב. קרוב. מפנק לאללה – ככה באמצע העיר, לא צריך הכנות, אפשר לסוע כמה דקות בלי סיבוך. קל. פשוט וכבר גולשות ליום שכולו טוב ורוגע. אני מזמינה מראש במקביל מטפלים טובים כאלה, לא צריך כאלה שמפרקים את הצורה, צריכה כאלה שמפנקים, שעושים טוב גם בגוף וגם בנשמה. רוצה להרגיש שעיסיתי את הגוף אבל גם הרשיתי לעצמי לעסות קצת את הנשמה.
משתרעים בחוץ, בחצר, ליד הבריכה – מי שרוצה לקרר את עצמה במים הקרים – מוזמנת….השאר? רוצות לשמר את תחושת המאסג' ומשמרות את תחושת העונג. אני – המים גורמים לי עונג ומשמרים את תחושת המאסג' – ככה אני אוהבת.
זה בדיוק הזמן להשפך. ללכת לישון. אני רוצה אתכן חברות שלי –  מסטוליות מהכייף, מהחיוך, מהאהבה והצחוק וזה הזמן לאסוף את כל התחושות הנעימות האלה וללכת איתן לישון. זה השלב שכל אחת תפריש את עצמה לביתה – לחלקת האלוהים הפרטית שלה. נפגש בערב – במסעדה שאני אוהבת בתל אביב. ככה אני רוצה, ככה אני אוהבת.
אני מזמינה מקום מראש. כל אחת מתענגת על מה שהיא אוהבת – זה גורם לי שמחה לראות אותן מאושרות, צוחקות וגורמות לי אושר גדול. אני יודעת שאם להן טוב – גם לי יהיה טוב. בדרך כלל אם טוב למי שקרוב אליי – הוא מקרין את הטוב גם אליי, ככה אני מרגישה. אני שמחה שטוב למי שלידי. אני לפחות רוצה, אני ככה אוהבת.
עוד בקבוק קברנה – השני לערב הזה איכשהו מסתיים לו, לא ברור לי לאן ולמה לא נשאר עוד קצת יין. החיוך הופך לצחוק גדול ולחיבוקים גדולים שעוטפים מכל הלב. לא רציתי מתנות. רציתי שאני והן נהייה מאושרות ושמחות – זו המתנה הכי גדולה שיכולתי להרשות לעצמי , רציתי חברות טובות שמחות. טוב להן? בדרך כלל גם טוב לי. מה אני צריכה יותר?? שום דבר. יום הולדת שממש טוב לי. ככה אני אוהבת.
יום הולדת ממש שמח וכייפי לי – מגיע לי . ככה אני בוחרת. ככה אני אוהבת.