כך תתכוננו לחופשה בתאילנד – טיפים ישימים!

להלן מספר טיפים אשר יאפשרו לכם להבטיח שתגיעו ברמת מוכנות גבוהה לטיסות, לטיול ולשהות שלכם בתאילנד:

חופשה בתאילנד זאת חוויה קסומה ומרגשת, כך שאם אתם מתכננים חופשה שכזאת, סיכויים גבוהים שאתם מאוד נרגשים ומצפים (ושלא מעט אנשים מקנאים בכם).
יחד עם זאת, בכדי להבטיח לעצמם חוויה קסומה ומהנה, עם סיכויים מינימאליים ל"הפתעות" לא צפויות, קיימת חשיבות גבוהה שתתכוננו לטיול בצורה הנכונה. 

ביצוע בדיקות מקדימות
בכדי שהנסיעה תעבור בצורה חלקה, כדאי לבצע את כל הבדיקות המקדימות הנדרשות – יש לוודא שהדרכון שלכם ושל כל בני המשפחה הוא בתוקף (ושאתם יודעים היכן הדרכונים נמצאים). יש לבדוק את מזג האוויר בתאילנד במועד החופשה שאתם מתכננים – בדקו גם מזג האוויר לפי האזורים במדינה אליהם אתם מתכננים להגיע.
שימו לב דגש גם על הנושא של בדיקות וחיסונים – במידה ואתם צריכים לבצע חיסונים, חשוב שתדאגו לנושא הזה מראש.
מידע נוסף שכדאי שתאספו לגבי תאילנד נוגע למטבע המקומי (באט) למנהגים שונים, לשירותים רפואיים.
למעשה, ככל שיהיה לכם ידע מקדים מקיף יותר, תוכלו להגיע יותר מוכנים וגם אם יקרו לכם סיטואציות פחות צפויות, תדעו להתמודד איתן בצורה הטובה ביותר האפשרית.

דאגו לכל מה שקשור לתקשורת
קיימת חשיבות גבוהה לקנות כרטיס SIM מקומי או שקול להפעיל תוכנית נדידה בינלאומית כדי להישאר מחובר במהלך הטיול .
חשוב לציין שבתאילנד ה-Wi-Fi זמין באופן נרחב בבתי מלון, מסעדות ובתי קפה, אך שימוש בנתונים ניידים יכול להיות נוח לניווט, תקשורת וגישה למידע תוך כדי תנועה.

תכננו מראש את המסלול שלכם
חשוב לתכנן בקפידה את המסלול ואת הטיול שלכם בתאילנד. בין היתר ההמלצה היא לחקור פרטים ומידע על נושאים כמו: אטרקציות, פעילויות ויעדים פופולריים בתאילנד, וצור מסלול גמיש המבוסס על תחומי העניין וההעדפות שלכם.
חשוב לשקול לבקר בנקודות ואתרים אייקוניים במדינה כמו הארמון הגדול בבנגקוק, לחקור מוקדי תרבות כמו צ'אנג מאי, ולהירגע בחופים יפים ביעדים כמו פוקט או קראבי.

הכינו רשימה של כל הדברים שאתם אמורים לארוז
אומנם חשוב לציין שבמידה ותשכחו לארוז ציוד או פריטים כאלו ואחרים, אתם עתידים למצוא אותם בתאילנד. אבל המטרה היא כמובן להימנע מהצורך לחפש ואולי להילחץ או להתאכזב.
לכן, מומלץ להכין רשימה מפורטת ומסודרת של כל הציוד אותו אתם מבקשים לארוז לטיול שלכם.
יש לארוז ביגוד מתאים לפי מזג אוויר. יש לשים דגש על תרופות ועל אמצעי הגנה ובטיחות לדוגמא: קרם הגנה, קרם הגנה לפנים ועוד..
הדרך הטובה ביותר להבטיח שלא תשכחו כלום היא לסדר את הרשימה לפי קטגוריות לדוגמא: ביגוד, תרופות, טיפוח, תקשורת וכיוצא בזה.. מה שיכול להבטיח שלא תשכחו כלום גם בהליך הכנת הרשימה.

ודאו שמירה על היגיינה
בכדי שתוכלו לעבור את החופשה בשלום, בלי לחשוף את עצמכם למחלות או בעיות בריאותיות שונות. יש להקפיד על היגיינה טובה, לשתות הרבה מים בבקבוקים או מסוננים, להיזהר בעת צריכת אוכל רחוב או מי ברז.
באזורים מסוימים יש להקפיד גם על שימוש בחומר דוחה חרקים כדי למנוע עקיצות יתושים ולהגן מפני מחלות הנישאות על ידי יתושים ועוד.

ייעוץ מקדים
אם זאת פעם ראשונה שאתם טסים לתאילנד ואולי לא יודעים מה מצפה לכם ומה אתם צריכים לעשות. ההמלצה היא כמובן לנסות ולהתייעץ עם אנשים אשר יש להם ניסיון בטיולים בתאילנד או עם אנשי מקצוע מעולם התיירות – כך שתוכלו להגיע למדינה ברמת מוכנות גבוהה ותדעו בדיוק מה שמצפה לכם מאותו הטיול.